Митна справа - Дубініна А.А. - 3.5.4. Контроль за доставкою товарів, що переміщуються транзитом через митну територію України

Для здійснення контролю за доставкою товарів, що переміщуються транзитом через митну територію України (напрямок переміщення транзит), використовується ВМД типу "транзит" та її електронна копія.

Після в' їзду до зони митного контролю на пункті пропуску митниці відправлення власник транзитних товарів, їх перевізник або уповноважена ними особа (декларант) заповнює ВМД типу "транзит" та разом з усіма товаросупровідними документами подає її посадовій особі митниці відправлення. До графи 50 усіх основних аркушів транзитної ВМД декларантом вносяться відомості про особу, що приймає задекларовані товари до перевезення та бере зобов'язання щодо доставки цих товарів у митницю призначення. На зворотному боці кожного аркуша ВМД вчиняється друкований напис такого змісту: "Я, (прізвище, ім' я та по батькові, номер і серія паспорта), ознайомлений зі змістом статей 331, 336, 337, 338, 349 МКУ і зобов'язуюсь доставити задекларовані товари в митницю призначення в установлений строк". Особа, що приймає задекларовані товари до перевезення та бере зобов' язання щодо доставки цих товарів у митницю призначення, ознайомлюється зі змістом зазначених статей МКУ та підписує всі примірники основних аркушів ВМД. Зобов' язання і підпис засвідчуються відбитком особистої номерної печатки посадової особи митниці відправлення.

Посадова особа митниці відправлення у межах своєї компетенції перевіряє правильність заповнення ВМД присвоює ВМД реєстраційний номер, проставляє на твердій копії ВМД та всіх примірниках товаросупровідних документів відбитки відповідних штампів та особистої номерної печатки згідно із загальним порядком та дає дозвіл на транзит товарів через митну територію України. Потім, протягом чотирьох годин після завершення оформлення ВМД передає інформацію за цією ВМД до ЄАІС ДМСУзасобами електронного зв' язку та ставить на контроль електронну копію цієї ВМД. Після завершення митного оформлення посадова особа митниці відправлення разом з примірниками ВМД залишає у справах митниці примірники (або фотокопії) усіх супровідних документів на переміщувані товари. Аркуш ВМД ("примірник для митниці") разом з іншими товаросупровідними документами, всі примірники яких засвідчуються відбитками особистої номерної печатки посадової особи митниці відправлення, що здійснював митне оформлення транзиту, видається на руки перевізнику чи відправнику товарів або уповноваженій ним особі для доставки у пункт пропуску через державний кордон митниці призначення. Аркуш ВМД ("примірник для декларанта") передається декларанту.

На початку кожної зміни прикордонна митниця призначення робить запит до ЄАІС ДМСУ щодо транзитних ВМД, після чого забезпечує наявність у підпорядкованих їй пунктах пропуску інформації про такі вантажі.

При надходженні транзитного вантажу у пункт пропуску через державний кордон митниці призначення у визначений митницею відправлення строк доставки (або раніше) посадова особа цієї митниці:

o в оперативному режимі перевіряє наявність транзитної ВМД у ЄАІС

ДМСУза реєстром транзитних ВМД, за якими направлено вантажі в

цю митницю призначення;

o перевіряє відповідність відомостей, зазначених у товаросупровідних документах, та самого вантажу;

o приймає рішення про необхідність митного огляду переміщуваних товарів;

o за відсутності зауважень проставляє у товаросупровідних документах та на четвертому основному аркуші ВМД штамп "Під митним контролем". У графі "А" цього аркуша ВМД проставляється відбиток особистої номерної печатки посадової особи митниці призначення та робиться запис "Вантаж надійшов". Після цього аркуш ВМД вилучається і передається до ВКПТ митниці призначення. Вилучений аркуш ВМД протягом установленого строку зберігається у справах митниці призначення.

При частинному надходженні транзитного вантажу в митницю призначення, зокрема під час подрібнення партії товарів при перевезеннях залізничним транспортом (декількома транспортними засобами), ведеться облік фактичного надходження товарів, що входять до складу задекларованої за однією ВМД партії. Загальна схема переміщення товарів при їх транзиті через митну територію України наведена на рис. 3.9.

Вантаж перебуває під митним контролем митниці призначення до моменту фактичного вивезення за межі митної території України. Пропуск товарів через митний кордон України здійснюється у кількості, що не перевищує кількості товарів, зазначеної у ВМД. У разі ненадходження транзитних товарів у митницю призначення, надходження з порушенням строку доставки, номіналу, цілісного стану та обсягу товарів тощо справа про порушення митних правил заводиться митницею, якій було надане відповідне зобов'язання.

3.5.5. Контроль за доставкою в митниці призначення окремих видів товарів що переміщуються через митний кордон України
3.6. Міжнародні державні перевезення митних вантажів
3.7. Товари, які не підлягають пропуску через митний кордон України
Розділ 4. МИТНЕ ОФОРМЛЕННЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИХ ОПЕРАЦІЙ
4.1. Контракт - як документ необхідний для митного оформлення вантажу
4.2. Міжнародні правила "Інкотермс"
4.3. Сертифікація товарів та верифікація сертифікатів при митному оформленні
4.4. Митне оформлення інвестиційної діяльності
4.5. Митне оформлення бартерної діяльності
4.6. Митне оформлення операцій з давальницькою сировиною
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru