Митне регулювання зовнішньоекономічної діяльності - Гребельник О. П. - ПЕРЕДМОВА

Глобальна економічна інтеграція змінила характер міжнародних відносин, який виявляється насамперед у зростанні взаємодії економічних політик окремих держав та їх взаємозалежності. При формуванні ефективної економічної системи господарювання особливу роль відіграють зовнішньоекономічні відносини — вони стають одним з визначальних факторів економічного зростання. Акценти зовнішньоторговельної політики зміщуються у бік національних економік, що потребує докорінного реформування внутрішньої економіки з урахуванням тенденцій світогосподарського розвитку.

Сучасний етап ринкової трансформації економіки України передбачає насамперед розбудову таких елементів економічної системи, які, з одного боку, здатні забезпечувати рівні умови для здійснення господарської діяльності для всіх суб'єктів підприємницької діяльності, а з іншого — слугують інструментами державного впливу на загальну ситуацію в країні.

Це повною мірою стосується формування митно-тарифної системи держави. Для України теоретичне дослідження проблем становлення митно-тарифної політики має особливу актуальність. Це, по-перше, пояснюється тим, що процес її формування мусить відбуватися досить інтенсивно, на відміну від країн, які мали можливості для еволюційного розвитку, по-друге, він переплітається з докорінним реформуванням відносин власності, і, по-третє, це формування відбувається на тлі загальної довготривалої економічної кризи.

Створення високоефективного механізму функціонування суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності неможливо без належної підготовки фахівців у даній галузі. Тому трансформація системи економічного навчання з метою підготовки висококваліфікованих спеціалістів, здатних ефективно працювати не тільки на внутрішньому, але й на зовнішньому ринку? передбачає викладання цілого комплексу фахових дисциплін. Дисципліна "Митне регулювання зовнішньоекономічної діяльності" є однією з основних при підготовці менеджерів зі спеціальності "Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності", оскільки формує систему професійних навичок майбутніх спеціалістів у сфері зовнішньоторговельних операцій.

Головна мета даної навчальної дисципліни полягає в дослідженні системи функціонування суб'єктів господарської діяльності у сфері зовнішньоекономічних відносин, вивченні основних законів і закономірностей функціонування митно-тарифних відносин, аналізі функціонування тарифної системи регулювання експортно-імпортних операцій. Вивчаючи систему митно-тарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, студент ознайомлюється з основними нормативно-правовими засадами функціонування підприємств у сфері митно-тарифних відносин, специфікою митного регулювання при здійсненні експортно-імпортних операцій, методами нетарифного регулювання експортної й імпортної політики країни. Отримані знання щодо особливостей функціонування митно-тарифних відносин у різних країнах надають можливість виробити найбільш оптимальну стратегію виходу на зовнішній ринок. Дослідження широкого спектра різнобічних форм співпраці з іноземними партнерами дає можливість ефективно реалізувати економічний потенціал суб'єктів господарської діяльності через зовнішньоекономічні зв'язки.

Підручник "Митне регулювання зовнішньоекономічної діяльності" підготовлено відповідно до програми даної навчальної дисципліни, рекомендованої Міністерством освіти і науки України при підготовці фахівців у сфері зовнішньоекономічної діяльності. Його зміст відтворює специфіку функціонування митно-тарифної системи регулювання зовнішньоекономічних відносин в умовах формування ринкової моделі господарювання. Особливу увагу у підручнику приділено висвітленню ключових понять функціонування митно-тарифних відносин: механізму функціонування тарифної системи, оцінці наслідків застосування мита, як інструменту регулювання зовнішньоекономічних відносин, структурі та ефективності системи митного оподаткування, митній вартості як об'єкту нарахування митних платежів, специфіці функціонування системи митного контролю та митного оформлення, характеристиці системи митних режимів.

Підручник призначено для студентів та аспірантів економічних факультетів, науковців і практичних працівників у сфері функціонування зовнішньоекономічних відносин.

РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ТА КОНЦЕПТУАЛЬНІ ЗАСАДИ ФУНКЦІОНУВАННЯ МИТНО-ТАРИФНОЇ СИСТЕМИ КРАЇНИ
1.1. Сутність, сучасний стан та перспективи розвитку митно-тарифних відносин
1.2. Митно-тарифна політика як складова зовнішньоекономічної політики держави
1.3. Характеристика методів митного регулювання зовнішньоекономічної діяльності
1.4. Організаційна структура митної системи України
Тести
РОЗДІЛ 2. ЕВОЛЮЦІЯ МИТНОЇ СИСТЕМИ В УКРАЇНІ
2.1. Зародження митно-тарифних відносин в Україні
2.2. Митно-тарифна система за Козацької держави
2.3. Митна політика Російської імперії
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru