Корпоративна культура: діловий етикет - Тимошенко Н.Л. - ФУЖЕРИ

Очевидно, ви не будете планувати діловий ланч у їдальні або закусочній, тому на столі, за який посадять вас і ваших гостей, буде стояти більше, ніж одна тарілка (рис. 5; 6). Ви побачите також як мінімум два фужери різного розміру, виделки, ножі, ложки та інші прибори, кількість яких залежатиме від рівня формальності ланчу. Скористайтеся часом, який ви матимете після замовлення страв, для того, щоб швидко оглянути всі предмети, розміщені перед вами (тарілки, прибори, фужери). Якщо ви побачите, що чогось не вистачає або якийсь предмет не достатньо чистий, ввічливо вкажіть на це офіціанту до того, як будуть подані замовлені страви. Таким чином ви уникнете затримки і зможете почати їсти з усіма присутніми.

ТАРІЛКИ

У більш формальних (класних) ресторанах сервірувальна тарілка — велика тарілка, що займає центральне місце безпосередньо перед вами, а також хлібна тарілка, яка знаходиться вище виделок і трохи зліва від них, вже стоятимуть на столі, коли ви сядете за нього. Салатні тарілки, як і тарілки для основної страви вам принесе офіціант у відповідному порядку. У деяких ресторанах тарілка для салату може вже зразу стояти на столі. У такому випадку вона буде знаходитися ліворуч від серветки.

Якщо перед вами стоїть сервірувальна тарілка, закуски і суп офіціант поставить на неї. Коли ж подаватиметься основна страва, офіціант забере сервірувальну тарілку і поставить перед вами замовлене блюдо.

Інколи чашка для кави/чаю може також стояти на столі тоді, коли ви тільки сядете за нього. У такому разі вона знаходитиметься праворуч і трохи зверху від сервірувальної тарілки. Частіше чашка для кави/чаю подається після відповідного замовлення.

неформальне сервірування


ФУЖЕРИ

На столі, вище тарілок і трохи праворуч від них, як правило, стоїть кілька фужерів. Найбільший із них призначений для води. Невдовзі після вашого розміщення за столом офіціант наллє у нього воду, так що питання про доцільність саме цього фужера відпаде саме собою.

Поруч з келихом для води розташовуються два винних — для білого і червоного вина. Більший келих призначається для червоного вина, менший — для білого. Часто для ланчів, виходячи з їх ділового, робочого і менш формального характеру, подається лише один винний фужер.

У ресторанах з формальним сервіруванням столу можливі додаткові келихи: високий циліндричної форми — для шампанського, а також циліндричний, але меншого розміру — для хересу.

СЕРВЕТКИ

Серветка, складена у формі прямокутника або згорнута у трубочку з одягнутим на неї спеціальним кільцем, розташовується відповідно ліворуч від виделок або у центрі сервірувальної тарілки. Вона може бути також декоративно складена, як правило, у формі віяла, і розташовуватися у фужері для води.

СТОЛОВІ ПРИБОРИ

У наш час навіть у ресторанах з найбільш формальним сервіруванням столів нечасто можна побачити всі предмети, що входять до столового прибору. Він (столовий прибор) надзвичайно мінімізований, і офіціант приносить додаткові предмети лише у тому випадку, коли замовлена страва вимагає їх використання. Та навіть при мінімальному наборі предметів столового прибору знання того, де розміщується кожний із них допоможе вам впевненіше себе почувати.

Найбільш традиційне розміщення, розкладання предметів столового прибору — "ззовні — до середини". Воно означає, що ви починаєте використовувати предмети, які розміщуються скраю, і у процесі рухаєтесь у напрямку до тарілки. Деякі інші стилі розміщення столового прибору більшою або меншою мірою відрізняються від традиційного, або ж практикуються виключно у конкретному ресторані. Саме тому добре і корисно вміти розрізняти окремі предмети, що входять до складу столового прибору, за їх виглядом, а також за способом використання.

Нижче наведено опис тих предметів столового прибору, які вірогідніше за все можуть зустрітися вам, коли ви, прийшовши на діловий ланч, розміститеся за столом. Почавши ззовні та рухаючись до середини (до тарілки), ви швидше за все можете побачити:

· Виделку для салату /закусок. Оскільки закуска/салат передують головному блюду, виделка для них, меншого розміру, лежатиме ліворуч від більшої за неї виделки для основного блюда. Обидві виделки знаходяться зліва від сервірувальної тарілки.

· Виделку для основного блюда. Це найбільша виделка у столовому приборі. Вона використовується для головного, гарячого, блюда, а також будь-якої їжі, що його супроводжує.

· Ніж для салату /закусок. Цей ніж передує усім іншим предметам столового прибору, які розміщуються праворуч від сервірувальної тарілки, і тому розміщений най далі від неї.

· Ложку для супу. Ця ложка може розміщуватися праворуч від сервірувальної тарілки і ближче до неї, за ножем для салату/закуски. Дуже часто, виходячи з того, що відвідувач може і не замовляти суп, ця ложка зразу не подається. Офіціант приносить її разом із супом у випадку відповідного замовлення.

· Ніж для основного блюда. Цей великий ніж використовується для головного блюда разом з відповідною виделкою і розташовується праворуч від сервірувальної тарілки, безпосередньо біля неї.

· Ніж для масла. Цей невеликого розміру ніж розміщується на краях хлібної тарілки. Його слід класти на відповідну тарілку після кожного використання (кожен раз, як ви намазали ним масло на шматочок хліба).

· Десертну ложку, виделку/десертний ніж. Ці предмети можуть бути подані двома способами: 1) вони разом можуть лежати над сервірувальною тарілкою з самого початку (як тільки ви сіли за стіл); 2) вони можуть бути принесені вам (покладені на стіл) тоді, коли подаватиметься десерт. Виделка використовується для того, щоб брати їжу, яка направляється та підштовхується ложкою. При відповідному десерті можливе використання лише виделки (їмо, наприклад, торт) або ложки (їмо морозиво).

· Сільничку та перечницю. Якщо кожній особі надається сільничка та перечниця індивідуального розміру, вони розміщуються біля хлібної тарілки. У тому випадку, коли сіль подається у невеликого розміру відкритій мисочці, до неї додається відповідного розміру ложечка.

СЕРВЕТКИ
СТОЛОВІ ПРИБОРИ
8.6. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ЗА СТОЛОМ
НЕПРИЙНЯТНЕ У ПОВЕДІНЦІ ПІД ЧАС ДІЛОВОЇ ІЖІ
8.7. ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМ, ЯКІ МОЖУТЬ ВИНИКНУТИ ПІД ЧАС ДІЛОВОЇ ЇЖІ
КОНТРОЛЬНІ ЗАПИТАННЯ
Розділ 9.Ділові поїздки
9.1. ПЛАНУВАННЯ ТА ПІДГОТОВКА ДІЛОВИХ ПОЇЗДОК
ПИТАННЯ, НА ЯКІ ТРЕБА ЗВЕРНУТИ УВАГУ ПРИ ПІДГОТОВЦІ ПОЇЗДИ
БАГАЖ, ЯКИЙ ПОЛЕГШИТЬ ВАШУ ПОЇЗДКУ
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru