Український історик і правник
Народився 7 лютого 1898 р. у Петербурзі в родині юриста. Освіту здобував у Колегії П. Галагана, на юридичному факультеті Київського університету та в Інституті народного господарства. Протягом 1925—1928 рр. був аспірантом М. Грушевського. Його безпосереднім наставником був видатний український історик права, академік М. Василенко, який очолював Комісію з вивчення історії західно руського та українського права ВУАН.
Упродовж 12 років (1921—1933) у цій Комісії працював і Л. Окіншевич. За ці роки опублікував понад ЗО праць. 1933 р. був звільнений з роботи. У 1934 р. був змушений покинути Україну. Спочатку виїхав до Казахстану, потім певний час перебував у Смоленську. Під час війни потрапив у полон. 1949 р. опинився у США. З 1954 р. протягом 15 років працював у Бібліотеці Конгресу США.
Л. Окіншевич — автор понад 100 праць з історії права, літератури, бібліографії тощо. Низку студій присвятив історії і культурі Білорусії. Серед наукових досліджень ученого — »Центральні установи України-Гетьманщини XVII—XVIII ст.» (у 2 т.), »Генеральна старшина на Лівобережній Україні XVII—XVIII ст.», »Значне військове Товариство в Україні-Гетьманщині XVII— XVIII ст.», »Лекції з історії українського права», »Українське суспільство і уряд 1648—1781 рр.». Ці роботи стали хрестоматійними в національній історіографії.
Праці Л. Окіншевича ґрунтуються на широкій джерельній основі, містять досконалий методичний апарат, їм притаманні сувора об’єктивність і виваженість. Початки державного устрою Гетьманщини вчений виводить із громадського устрою Запорожжя, де політична влада зосереджувалася в руках старшини. Звичаєве право було базисним для влади. В ньому закладені психологічні, соціально-економічні та юридичні норми механізму реалізації політичної влади козацькою старшиною. Перенесені в Гетьманщину, доводив учений, ці юридичні норми дали відповідні наслідки.
Помер 7 листопада 1980 р. у Вашингтоні (США).
ОХІРОВСЬКИЙ Станіслав
ОСАДЧИЙ Тихон Іванович
ПАЛЛАДІН Олександр Володимирович
ПАТОН Євген Оскарович
ПЕРЕТЦ Володимир Миколайович
ПИРОГОВ Микола Іванович
ПІЧЕТА Володимир Іванович
ПЛЮЩ Павло Павлович
ПОЛЕТИКА Василь Григорович