Стимуляція здоров'я та інтелекту - Чепига М.П. - 1.8. Лікувальні звуки

Кожен звук несе в собі певну вібрацію, яка відгукується в організмі людини. Слова, у яких багато "О", що переходить в "Е", - лікувальні. Зокрема, у кожній молитві є певна вібрація, що впливає на певну групу органів людини.

Звук "І" - співати сильно, протяжно, розкривши рот, як в усмішці. Це впливає стимулююче на очі, мозок, гіпофіз, шишкову залозу. Відчувається радісне збудження.

Звук "Е" - співати як довгий звук, але не задихатись. Стимулююче впливає на горло, трахею, паращитовидні і щитовидні залози, викликає гармонізацію фізіологічних процесів в організмі.

Звук "А" - співати так, наче присипляєте дитину в колисці. Це стимулює верхню частину легень, знімає загальне напруження.

Звуки "Я", "ЮЯ" - надає енергію ниркам і сечовому міхуреві. Звук "ІЮЯ" - наповнює енергією серце і серцеву чакру. Звук "СІ" - знімає нервове напруження. Звуки "О-о, 1-і" - як завивання. Сприяють заживленню геморою.

Звук "ПАААА" -співати на одному диханні. Активізує серце.

Звук "НКОНГ" - вимовляти глибоко, щоб відчувалася вібрація кінчика носа. Стимулює сонячне сплетіння, печінку, шлунок, активізує праву і ліву півкулі мозку.

Звук є оздоровчим для всього організму. Звук повинен заповнювати весь простір, у вухах звучить орган, музика сфер, свідомість розширюється для творчої молитви.

1.9. Шкідливий вплив музики (частоти та інтенсивності)

Надзвичайно шкідливою для людини (особливо молодої) є рок-музика. В Японії проводили експеримент з 120 матерями, які годували дітей грудьми. Одні слухали класику, інші - рок-музику. В першій групі кількість молока збільшилась на 20 %, а у любительок сучасної музики - зменшилась наполовину. Теоретично ми знаємо, що психотронна зброя паралізує розум, волю і свідомість людей - перетворює їх на зомбі-автомати. Проте це важко практично перевірити. Бо засоби масової інформації та навчальні заклади не вказують на причини й наслідки процесу звикання та появи залежності від ритміки і частотних характеристик сучасної музики. Рок-музика (зокрема важкий рок), впливаючи ультра- та інфразвуками, яких ми не чуємо, але їх "чують" всі наші органи, може руйнувати мозок. Потужність звуку - також один з основних параметрів впливу на організм. Психолог Дізарева вважає, що рок-музика може підштовхнути людину до самогубства. Особливо шкідливі для організму низькі частоти - менше 20 Гц. Вітчизняна теле-радіоапаратура пропускає частоту більшу 20 Гц, а закордонна - більшу 10. Частота менша 10 Гц, а особливо 7, дуже погано впливає на людину. А при достатній потужності - смертельна. Люди, які зазнали впливу психотронної музики, розповідають: "Спочатку окремі звуки оточили мене. Здавалось, що чую голос моїх клітин, органів, їх крики про допомогу. Все це злилось в загальний хор розладнаного негармонійного організму, з'явилось відчуття безвиході, непоправності становища". Лікар-психотерапевт встановлює різко виражений вплив психотронної музики на ЦНС. Виявляється він у поступовому входженні у стан сну за фазами. Спочатку він відчув музично-психологічний удар по свідомості і підсвідомості. Потім сон зі сновидіннями і повний провал в глибокий сон. У нього виникло бажання будь-що звільнитися від океану звуків, але музика охопила підсвідомість, і піти від неї було неможливо. Вона захопила весь світ. Оскільки сила і тембр музичного впливу наростають, виникає стан розгубленості, безвиході.

Ще один доказ того, що музика може бути шкідливою, знаходимо в Німеччині в 30-40 роках, де нацисти використовували маршову музику, щоб розпалити пристрасті великих натовпів і підготувати їх до гіпнотичних промов Адольфа Птлера.

Відомо, що музика впливає на розум та серце, і цей вплив може використовуватись як з доброю, так і поганою метою. Це значною мірою стосується рок-музики і викликає занепокоєння, так як пожадливі люди можуть використати музику як знаряддя смерті. Зв'язок між певними стилями музики та сексом, самогубством і антигромадською поведінкою добре відомий. Зауважимо, що відбувається на рок-концертах, як вони впливають на натовп молоді, котра збирається там. У книжці "Музика і розум" відзначається: "Музика, розпалюючи емоції натовпу і акумулюючи їх, надзвичайно сильно сприяє втраті здорового глузду, сліпому підкоренню миттєвим почуттям, що є дуже небезпечною особливістю поведінки натовпу". Правдивість цього підтверджують сцени дикої нестриманості на рок-концертах. Сьогодні музична індустрія дає мільярди доларів прибутку. Однак відомо, що деякі дуже популярні музиканти часто почуваються нещасними і нерідко помирають передчасно або накладають на себе руки. Досліджено, що певна музика може підштовхнути молодь до насилля та антигромадської поведінки.

Останнім часом стало модним слухати музику через навушники. У людини з плеєром ( walkman-слухач) розсіяний погляд, легеньке пританцьовування при ході - вони насправді нагадують зомбі. Медики вважають, що 14-годинне безперервне прослуховування музики через потужні навушники здатне ввести людину в психотранс, аналогічний до наркотичного сп'яніння. Деякі зараховують walkman - слухачів" до категорії "духовних наркоманів", разом з іншими втікачами від реальності - ТV-манами, фанатами комп'ютерних ігор і т. д. У затятих меломанів, які звикли збільшувати децибельні "дози" потужних звуків улюблених рок-груп, можна знайти, як стверджують фахівці, гаму всіляких розладів, починаючи від погіршення слуху і закінчуючи порушеннями обміну речовин. Дослідження, проведені Ленінградським інститутом театру, музики і кінематографії показали, що значно більше молоді відвідує філармонії та спектаклі класичної музики, ніж джазової і рок-музики (табл. 4).

Таблиця 4

Показники загальному зичної активності аудитори філармонії

(від 14 до 30 років) у % від кількості опитаних

Основні сфери відвідування

Інтенсивність відвідування

1-2 рази на рік

3-4 рази на рік

6-8 разів на рік

10-12 разів нарік

Не відвідують

Оперні спектаклі

26,1

22,3

16,8

4,6

38,2

Балетні спектаклі

31,5

22,7

12,6

7,6

25,8

Спектаклі оперети

22,3

5

25

1,6

68,6

Естрадні концерти

23,9

14,7

6,7

2,5

52,2

Концерти рок-музики

17,2

8,4

1,2

2,5

78,7

Концерти джазової музики

16,2

5

2,1

2,1

74,6

Проте ці опитування були проведені давно [Ю. Капустін, 1985] . Зараз ситуація дещо інша. Слухачам музики корисно знати, що в рок-музиці (наприклад, написаній за допомогою комп'ютера) може повторюватися певне фатальне співвідношення нот, яке веде до самознищення. Психолог Азаров виявив таке співвідношення нот, коли аналізував через комп'ютер твори рок-композиторів і рок-груп, у яких померли виконавці. Психолог доводить, що така "звукова отрута" може спричинити божевілля людини.

Психотронна музика на перший погляд є спокійна і приємна. А от слухати її більше двох хвилин неможливо. Від неї розривається серце, кров молотками б'є у скронях. Від неї втікають з неприємним відчуттям у душі. Якщо по радіо чи телебаченню прокрутити таку музику, то можна влаштувати будь-який ажіотаж, паніку, загальний смуток, зневіру, підняти агресивність людей. Під популярну музику за допомогою інфранизьких частот людським голосом можна нав'язати населенню (підсвідомо) потрібний спосіб поведінки чи дії, расову неприязнь (Г. Райлі, Англія). Незаперечним залишається те, що ритми, які становлять основу сучасної музики, є нищівними для природного живого організму. Наприклад, від поганої музики рослини хворіють, корови не дають молока, ембріони повільно розвиваються. Відомо, що дельфіни люблять класичну музику, а свині - джаз.

В 2003 році в газеті "Експрес" О. Пахолко повідомила, що на Житомирщині - у селі Андрушках корови, слухаючи класичну та симфонічну музику (оркестр Поля Моріа, твори В. А. Моцарта і ін.), почали давати набагато більше молока. Це підтверджують і у Великобританії - експериментально доведено, що після прослуховування класичної музики впродовж 12 годин надої молока збільшуються на 3 %. Якщо коровам увімкнути енергійний рок чи реп, то отримати багато молока не сподівайтеся. Саме з цих міркувань в одній із провінцій Іспанії заборонили проводити влітку щорічний популярний фестиваль техномузики, справедливо побоюючись, що після триденного концерту корови перестануть давати молоко, муніципальна влада заявила, що техномузика - "акустичний забруднювач довкілля".

1.9. Шкідливий вплив музики (частоти та інтенсивності)
1.10. Як відрізнити добру за впливом музику від поганої
1.11. Музика, яка стимулює навчання
Слухайте музику - розвивайте свій інтелекті!
1.12. Підсвідоме навчання
1.13. Деякі застереження і рекомендації
Розділ 2. ЗАПАХИ У НАВЧАННІ ТА ОЗДОРОВЛЕННІ
2.1. Історія ароматерапії
2.2. Класифікація і хімічний склад ароматичних олій
2.3. Механізми впливу рослинних ароматів на організм
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru