Організація бізнесу - Скібіцький О.М. - 6.8.4. Отримання дозволу в органах Державного пожежного нагляду

Необхідність отримання дозволу на початок роботи новостворених підприємств регламентується статтею І0 Закону України "Про пожежну безпеку" від 17 грудня 1993 року Д63745-ХІІ та Правилами пожежної безпеки в Україні, введеними в дію наказом МВС України від 22 червня 1995 р. Порядок видачі дозволів установлений Положенням про порядок видачі органом Державного пожежного нагляду підприємствам, установам, організаціям, орендарям і підприємцям дозволу на початок роботи, затвердженого наказом МВС України від 26 жовтня 1994-го №580 та доповненням зі змінами від 14 лютого 2001 року №150.

Згідно із статтею 10 Закону України "Про пожежну безпеку" від 17 грудня 1993 року №3745-ХІ1 новостворені підприємства починають свою діяльність після отримання дозволу в органах Державного пожежного нагляду. Ці органи здійснюють експертизу проектів на предмет пожежної безпеки і видачу дозволів на початок роботи, а також беруть участь у прийманні об'єктів в експлуатацію.

Введення в експлуатацію нових, реконструйованих виробничих, житлових та інших об'єктів, запровадження нових технологій, передача у виробництво зразків нових пожежонебезпечних машин, механізмів, оренда будь-яких приміщень без дозволу органів Державного пожежного нагляду забороняється.

Це означає, що перед тим, як розпочати роботу, необхідно отримати згоду органів Державного пожежного нагляду. Більш того, краще за все це зробити до укладання договору на оренду приміщення. Інспектор Державного пожежного нагляду визначить, чи можна використовувати дану площу в передбачених цілях.

Потрібно нагадати про те, що інспектор має право призупинити експлуатацію об'єктів або приміщень, якщо підприємство почало їх використовувати без погодження з органами Державного пожежного нагляду.

Дозвіл на початок роботи знову створеним підприємствам видають центральні, територіальні та місцеві органи Державного пожежного нагляду - в залежності від важливості об'єктів з точки зору пожежної безпеки. Для отримання дозволу на початок роботи власник (орендар) подає до відповідного органу Державного пожежного нагляду заяву про видачу дозволу, заяву на проведення експертизи протипожежного стану підприємства, об'єкта чи приміщення, а для одержання дозволу на оренду приміщень - також копію договору оренди, в якому повинні бути вказані обов'язки сторін по відношенню до пожежної безпеки. Якщо в оренду береться не все приміщення, а тільки його частина або поверх, надається план усього приміщення (з відміченою площею орендування), який засвідчений печаткою підприємства.

Інспектор пожежного нагляду повинен оглянути приміщення і провести експертизу його пожежної безпеки. Для цього він має право у випадку необхідності вимагати проведення контрольних іспитів на пожежну безпеку інструментів, обладнання, продукції, речовин та матеріалів, аналізів пожежної безпеки робочих місць. При відсутності окремих фактів порушень правил пожежної безпеки дозвіл видається без обмежень терміну його дії. Видача дозволу проводиться протягом п'яти робочих днів із дня подачі заявником відповідних документів.

При наявності окремих фактів порушень правил пожежної безпеки в дозволі відмічається термін його дії та умови забезпечення пожежної безпеки. Після своєчасного виконання цих умов термін дії дозволу продовжується на підставі заяви власника (орендаря). У разі невиконання зазначених умов орган, який видав дозвіл, або вищестоящий орган Державного пожежного нагляду має право його скасувати.

Власник (орендар) може оскаржити рішення про відміну у видачі дозволу або його скасування до вищестоячого органу Державного пожежного нагляду або арбітражного суду.

6.8.5. Отримання висновку санепідемстанції
6.8.6. Ліцензування діяльності підприємства
6.8.6.1. Порядок одержання ліцензії
6.8.6.2. Порядок придбання торгового патенту на здійснення торговельної діяльності
6.9. Обмеження підприємництва. Припинення діяльності підприємства
6.9.1. Обмеження підприємництва
6.9.2. Припинення діяльності підприємства
7. МАРКЕТИНГ
7.1. Становлення маркетингу
7.2. Сутність і функції маркетингу
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru