Адміністративне право - Кісіль З.Р. - 2.5. Провадження по виконанню постанови про позбавлення спеціального права

Позбавлення спеціального права, наданого громадянинові (права керування транспортними засобами, права полювання), застосовується на строк до трьох років за грубе або систематичне порушення порядку користування цим правом (ст. 30 КУпАП).

Постанова про позбавлення права керування транспортними засобами виконується посадовими особами органів внутрішніх справ.

Постанова про позбавлення права керування річковими і маломірними суднами виконується посадовими особами органів річкового транспорту і Державної інспекції по маломірних суднах України.

Постанова про позбавлення права полювання виконується посадовими особами органів мисливського господарства (ст. 317 КУпАП).

При вчиненні правопорушення, за яке може бути застосований такий вид стягнення, як позбавлення права керування транспортним засобом, річковим або маломірним судном, у водія (судноводія) вилучається посвідчення водія (свідоцтво, диплом) до винесення постанови по справі. Замість цього йому видається тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом. Про це обов'язково зазначається в протоколі про адміністративне правопорушення (ст. 318 КУпАП).

Якщо винесена постанова про позбавлення права керування транспортним засобом, то вилучене у порушника посвідчення не повертається, а дія тимчасового дозволу продовжується до часу розгляду скарги і прийняття по ній рішення.

На практиці бувають випадки, коли при розгляді скарги приймається рішення про скасування постанови про позбавлення спеціального права, або заміну цього виду стягнення іншим. У таких випадках вилучене посвідчення водія повертається тому, у кого воно було вилучене.

Позбавлення права керування засобами транспорту не може застосовуватися до осіб, які користуються цими засобами через інвалідність, за винятком випадків керування в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, а також у разі невиконання вимоги працівника міліції про зупинку транспортного засобу, залишення місця дорожньо-транспортної пригоди, учасниками якої вони є, ухилення від огляду на наявність факту алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.

Виконання постанови про позбавлення права полювання провадиться шляхом вилучення мисливського квитка (ст. 319 КУпАП).

Позбавлення права полювання не може застосовуватися до осіб, для яких полювання є основним джерелом існування (ст. 30 КУпАП).

У разі ухилення особи, позбавленої права полювання, від здавання мисливського квитка, органи мисливського господарства проводять вилучення мисливського квитка у встановленому порядку.

Позбавлення спеціального права, наданого громадянинові, застосовується на строк до трьох років. Проте, при сумлінному ставленні до праці і зразковій поведінці особи, позбавленої на певний строк права керування транспортним засобом або права полювання, орган (посадова особа), який наклав стягнення, може після закінчення не менше половини призначеного строку скоротити за клопотанням громадської організації, трудового колективу строк позбавлення зазначеного права (ст. 320 КУпАП).

Водії транспортних засобів, судноводії і особи, що порушили правила полювання, вважаються позбавленими спеціального права з дня винесення постанови про позбавлення цього права. Якщо вказані особи, позбавлені спеціального права, ухиляються від здавання документа, що посвідчує це право, то строк позбавлення їх спеціального права обчислюється з дня вилучення такого документа.

Після закінчення призначеного строку позбавлення спеціального права, а також у разі його скорочення особі, щодо якої застосований цей захід адміністративного стягнення, повертаються в установленому порядку вилучені у неї документи. Вилучене посвідчення водія транспортного засобу повертається особі, позбавленій права керування транспортними засобами, після проходження нею перевірки знань правил дорожнього руху у Державній автомобільній інспекції (ст. 321 КУпАП).

2.6. Провадження по виконанню постанови про застосування виправних робіт
2.7. Провадження по виконанню постанови про застосування адміністративного арешту
2.8. Провадження по виконанню постанови в частині відшкодування майнової шкоди
Тема № 26. Провадження в справах про звернення громадян
1. Організаційно-правові основи провадження за зверненнями громадян
2. Особливості провадження за окремими видами звернень (пропозиціями, заявами, скаргами)
3. Діловодство за зверненнями громадян
4. Інститут адміністративного оскарження. Адміністративна скарга


© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru