Науково-практичний коментар Кодексу України про адміністративні правопорушення - Пєтков С.В. - Стаття 108. Грубе порушення механізаторами правил технічної експлуатації сільськогосподарських машин і техніки безпеки

Порушення законодавства про племінну справу у тваринництві: оформлення сертифікатів племінних (генетичних) ресурсів без урахування даних офіційного обліку продуктивності тварин, офіційної оцінки за типом, результатів генетичної експертизи походження та аномалій тварин, внесення до документів з племінного обліку недостовірних даних, використання для відтворення неатестованих та недопущених до відтворення плідників, недодержання встановлених технологічних та ветеринарно-санітарних вимог і правил щодо отримання, зберігання та використання племінних (генетичних) ресурсів; тягне за собою накладення штрафу на громадян від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб - від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб- від п'ятдесяти до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

(Доповнено статтею 107і згідно із Законом України від 05.04.2001 р. № 2359-ІІІ; із змінами, внесеними згідно із Законом України від 29.06.2010 р. № 2374-VI)

1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері організації племінної справи у тваринництві (див. Закон України "Про племінну справу у тваринництві").

Відповідно до ст. 1 ЗУ "Про племінну справу у тваринництві" племінна справа це система зоотехнічних, селекційних та організаційно-господарських заходів, спрямованих на поліпшення племінних і продуктивних якостей тварин.

2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у порушенні законодавства про племінну справу у тваринництві, а саме:

1) оформлення сертифікатів племінних (генетичних) ресурсів без урахування даних офіційного обліку продуктивності тварин, офіційної оцінки за типом, результатів генетичної експертизи походження та аномалій тварин;

2) внесення до документів з племінного обліку недостовірних даних;

3) використання для відтворення неатестованих та недопущених до відтворення плідників;

4) недодержання встановлених технологічних та ветеринарно-санітарних вимог і правил щодо отримання, зберігання та використання племінних (генетичних) ресурсів.

Всі склади - формальні.

3. Суб'єкт адміністративного проступку - як громадяни, так і посадові особи.

4. Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини як у формі умислу, так й у формі необережності.

Стаття 108. Грубе порушення механізаторами правил технічної експлуатації сільськогосподарських машин і техніки безпеки

Грубе порушення механізаторами правил технічної експлуатації тракторів, комбайнів, інших самохідних сільськогосподарських машин і правил техніки безпеки під час їх експлуатації тягне за собою накладення штрафу від шести до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування зазначеними машинами на строк до одного місяця.

(Із змінами, внесеними згідно із Законом України від 24.09.2008 р. № 586-VI)

1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері технічної експлуатації сільськогосподарської техніки (див. Закон України "Про захист прав покупців сільськогосподарських машин", Правила проведення державного технічного огляду тракторів, самохідних шасі, самохідних меліоративних і дорожньо-будівних машин, тракторних причепів, Правила обов'язкової сертифікації машин сільськогосподарських для рослинництва, тваринництва, птахівництва і кормовиробництва, Правила державної реєстрації та обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів та ін.).

2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у грубому порушенні правил технічної експлуатації тракторів, комбайнів, інших самохідних сільськогосподарських машин і правил техніки безпеки під час їх експлуатації (формальний склад).

Відповідно до ст. 1 ЗУ "Про захист прав покупців сільськогосподарських машин" сільськогосподарська машина - це всі види техніки і обладнання для агропромислового комплексу. Згідно норм цієї ж статті вказаного Закону безпека сільськогосподарської машини, роботи, послуги з технічного сервісу - це відсутність будь-якого ризику для життя, здоров'я, майна покупця (власника с/г машини) і навколишнього природного середовища за звичайних умов їх використання, зберігання, транспортування та утилізації.

3. Суб'єкт адміністративного проступку - спеціальний (механізатори).

4. Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини як у формі умислу, так й у формі необережності.

Глава 10. Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв'язку
Стаття 109. Порушення правил по охороні порядку і безпеки руху на залізничному транспорті
Стаття 110. Порушення правил користування засобами залізничного транспорту
Стаття 111. Порушення правил безпеки польотів
Стаття 112. Порушення правил поведінки на повітряному судні
Стаття 113. Порушення правил міжнародних польотів
Стаття 114. Порушення правил по охороні порядку і безпеки руху на морському транспорті
Стаття 115. Порушення правил користування засобами морського транспорту
Стаття 116. Порушення правил по охороні порядку і безпеки руху на річковому транспорті і маломірних суднах
Стаття 116/1. Порушення правил випуску судна в плавання або допуск до керування судном осіб, які не мають відповідного документа
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru