Право / Науково-практичний коментар Кодексу України про адміністративні правопорушення - Пєтков С.В.
Публічні заклики в будь-якій формі до невиконання розпоряджень або вимог працівника міліції чи посадової особи Військової служби правопорядку у Збройних Силах України у зв'язку з виконанням ним обов'язків по охороні громадського порядку або поширення завідомо неправдивих відомостей з метою провокації непокори законній вимозі працівника міліції чи посадової особи Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, якщо ці дії призвели до порушення громадського порядку, - тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку.
(Доповнено статтею 185 згідно з Указом Президії Верховної Ради Української PCP від 18.01.91 р. № 647-ХІІ; із змінами і доповненнями, внесеними згідно із законами України від 07.02.97 р. № 55/97-ВР, від 15.05.2003 р. № 743-IV)
1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері державного управління та громадської безпеки.
2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у таких діяннях:
1) здійснення публічних закликів у будь-якій формі до невиконання розпоряджень або вимог працівника міліції чи посадової особи Військової служби правопорядку у Збройних Силах України у зв'язку з виконанням ним обов'язків з охорони громадського порядку, якщо ці дії призвели до порушення громадського порядку;
2) поширенні завідомо неправдивих відомостей з метою провокації непокори законній вимозі працівника міліції чи посадової особи Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, якщо ці дії призвели до порушення громадського порядку.
Обидва склади - формальні.
3. Суб'єкт адміністративного проступку - загальний (фізична осудна особа, яка досягла 16-річного віку).
4. Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини у формі умислу.
Стаття 185/8. Ухилення від виконання законних вимог прокурора
Невиконання посадовою особою законних вимог прокурора про проведення перевірки чи ревізії діяльності підконтрольних або підпорядкованих підприємств, установ, організацій або про виділення спеціалістів для проведення такої перевірки, про подання необхідних матеріалів - тягне за собою накладення штрафу від двох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ухилення від прибуття за викликом в прокуратуру - тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб - від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
(Доповнено статтею 185 згідно із Законом України від 15.12.92 р. № 2857-ХІІ; із змінами, внесеними згідно із Законом України від 07.02.97 р. № 55/97-ВР)
1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері прокурорського нагляду (див. Закон України "Про прокуратуру").
2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у таких формах:
1) невиконання законних вимог прокурора про проведення перевірки чи ревізії діяльності підконтрольних або підпорядкованих підприємств, установ, організацій або про виділення спеціалістів для проведення такої перевірки, про подання необхідних матеріалів;
2) ухилення від прибуття за викликом в прокуратуру. Обидва склади - формальні.
3. Суб'єкт адміністративного проступку- посадові особи підприємств, установ та організацій усіх форм власності та підпорядкування (ч. 1 цієї статті); посадові особи та громадяни (ч. 2 цієї статті).
4. Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини у формі прямого або непрямого умислу.
Стаття 185/9. Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі працівника транспорту, який здійснює контроль за перевезенням пасажирів
Стаття 185/10. Злісна непокора законному розпорядженню чи вимозі військовослужбовця або працівника Державної прикордонної служби України або члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону
Стаття 185/11. Розголошення відомостей про заходи безпеки щодо особи, взятої під захист
Стаття 185/12. Створення перешкод у виконанні робіт, пов'язаних з обслуговуванням об'єктів електроенергетики
Стаття 186. Самоуправство
Стаття 186/1. Незаконні дії щодо державних нагород
Стаття 186/2. Виключена
Стаття 186/3. Порушення порядку подання або використання даних державних статистичних спостережень
Стаття 186/4. Виключена