Науково-практичний коментар Кодексу України про адміністративні правопорушення - Пєтков С.В. - Стаття 238/2. Органи Державної служби з карантину рослин України

Органи державного контролю за використанням та охороною земель розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням законодавства у сфері використання та охорони земель (статті 52 - 53 , 54 - 56 та 1885 цього Кодексу).

Від імені органів, зазначених у цій статті, розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право: Головний державний інспектор України з контролю за використанням та охороною земель І його заступники, головні державні інспектори з контролю за використанням та охороною земель Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя і їх заступники, старші державні інспектори з контролю за використанням та охороною земель і державні інспектори з контролю за використанням та охороною земель відповідних територій.

(Доповнено статтею 238 згідно із Законом України від 03.02.93 р. № 2977-ХІІ; із змінами, внесеними згідно із законами України від 06.03.96 р. № 81/96-ВР, від 11.12.2003 р. № 1377-ІV, від 15.04.2008 р. № 271-VI, від 16.06.2011 p. № 3521-VI)

( 1 ) Державний контроль за використанням та охороною земель здійснюють органи Державної екологічної інспекції України. Згідно статті 238-1 цього Кодексу, ці органи розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням законодавства у сфері використання та охорони земель (статті 52 - 534,54 - 56 та 1885 цього Кодексу).

Від імені Держекоінспекції розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право: Головний державний інспектор України з контролю за використанням та охороною земель і його заступники, головні державні інспектори з контролю за використанням та охороною земель Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя і їх заступники, старші державні інспектори з контролю за використанням та охороною земель і державні інспектори з контролю за використанням та охороною земель відповідних територій.

Стаття 238/2. Органи Державної служби з карантину рослин України

Органи Державної служби з карантину рослин України розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням вимог щодо виконання фітосанітарних заходів (стаття 105), ввезенням в Україну, вивезенням з України, транзитом через її територію, вивезенням з карантинних зон або ввезенням до них об'єктів регулювання, які не пройшли фітосанітарного контролю (стаття 106), невиконанням законних вимог посадових осіб органів Державної служби з карантину рослин України (стаття 18826).

Від імені органів, зазначених у цій статті, розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право:

1) начальник Головної державної інспекції з карантину рослин України - Головний державний інспектор з карантину рослин України та його заступники - штраф на громадян до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб-до вісімнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

2) головні державні інспектори з карантину рослин Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя та їх заступники - штраф на громадян до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

3) державні інспектори з карантину рослин - штраф на громадян до чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - до чотирнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

(Доповнено статтею 2382 згідно Із Законом України від 25.02.94 p. № 4044-ХІІ; із змінами, внесеними згідно Із законами України від 07.02.97 р. № 55/97-ВР, від 19.04.2007 р. № 956- V)

(1) Центральним у системі органів Державної служби з карантину рослин України є Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України. В її межах діє Головна державна інспекція з карантину рослин України. Відповідно до статті 238-2 цього Кодексу органи Державної служби з карантину рослин України розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням вимог щодо виконання фітосанітарних заходів (стаття 105), ввезенням в Україну, вивезенням з України, транзитом через її територію, вивезенням з карантинних зон або ввезенням до них об'єктів регулювання, які не пройшли фітосанітарного контролю (стаття 106), невиконанням законних вимог посадових осіб органів Державної служби з карантину рослин України (стаття 188 ).

Частина 2 коментованої статті встановила вичерпний перелік посадових осіб органів Держслужби з карантину рослин, уповноважених на розгляд адмінправопорушень, визначених у частині першій цієї статті, та накладення адмінстягнень за результатами такого розгляду. Перелік диференційований залежно від розміру штрафу, що накладається.

Стаття 238/3. Органи державного контролю в галузі насінництва та розсадництва
Стаття 238/4. Спеціально уповноважені органи виконавчої влади у сфері захисту рослин
Стаття 239. Спеціально уповноважені органи виконавчої влади н галузях водного господарства, геології та використання надр
Стаття 240. Органи рибоохорони
Стаття 241. Органи лісового господарства
Стаття 242. Органи мисливського господарства
Стаття 243. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації
Стаття 244. Органи Міністерства аграрної політики України
Стаття 244/1. Органи, які здійснюють державний пробірний контроль
Стаття 244/2. Органи Пенсійного фонду України
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru