Право - Оуенз К. - 25.1.9. Акції вільно переходять від одного до іншого

Компанія, будучи юридичною особою, існує незалежно від своїх фізичних членів. Так, смерть чи банкрутство члена компанії не позначається на її існуванні. Однак у випадку товариства смерть чи банкрутство партнера веде (якщо немає домовленості про протилежне) до розпущення партнерства. На практиці партнерства, як правило, відновлюються рештою членів, але необхідність знайти кошти, щоб відновити частку померлого члена, може спричинити труднощі. У разі смерті члена компанії його акції переходять до нащадків за законами про успадкування. Решта членів компанії не зобов'язані купувати акції померлого члена компанії.

25.1.8. Контракти з членами

Компанія, будучи окремою юридичною особою, може укласти контракт зі своїми членами (див. вище справу Лі проти "Лі Ейр Фармінг"). Натомість товариство не може укладати контрактів зі своїми членами. У справі Грін проти Герцога (1954 р.) партнер порушив справу проти інших партнерів про повернення йому позички, яку він надав товариству. Позов було відхилено на тій підставі, що партнер, котрий позичає гроші товариству, частину їх позичає собі. Щоб повернути гроші, слід було порушити справу за правилом про розподіл активів при остаточному врегулюванні рахунків, як передбачено статтею 44 Закону 1890 р.

25.1.9. Акції вільно переходять від одного до іншого

Акції компанії можуть передаватися або віддаватися в заставу без посилання на інших членів компанії, хоч у випадку невеликої приватної компанії в статуті компанії часто передбачається вимога, що директори мають схвалювати будь-який перехід акцій. Це дає змогу директорам запобігти переходові акцій до когось, хто не діятиме в інтересах компанії, або до когось, хто, на їхню думку, неспроможний працювати. У випадку товариства жоден новий партнер не може бути введений до нього без згоди решти, хіба що в угоді про партнерство передбачена інша можливість.

25.1.10. Кредитоспроможність

Компанії легше позичати гроші, бо вона може вдатися до переуступки права володіння всіма активами компанії на забезпечення кредиту. Переуступка права володіння всіма активами компанії на забезпечення кредиту — процедура, за допомогою якої активи компанії на певний час пропонуються як забезпечення кредиту позикодавця. Переуступка права володіння всіма активами компанії на забезпечення кредиту оформляються документом, що називається борговим зобов'язанням, який передбачає, що позикодавець/власник боргового зобов'язання може призначити управителя майном, котрий повинен подбати про інтереси позикодавця за певних обставин, як правило, якщо позичальник не виконує своїх зобов'язань, пов'язаних із поверненням позички. Інколи управитель майна просто збирає активи компанії разом і продає їх на користь позикодавця; часом він може продати компанію як концерн, що функціонує, аби повернути позикодавцю позичку за рахунок виручених від продажу коштів.

Найкращим типом забезпечення є фіксоване забезпечення (тобто застава нерухомості). Як товариства, так і компанії, вправі надавати таке забезпечення. Однак, хоч у заставу може віддаватись і рухоме майно (наприклад, автомобіль або комп'ютер чи якісь верстати), таке забезпечення породжує проблеми. По-перше, якщо позичальник прагне продати заставлене майно, щоб замінити його новим, то заставу на майно необхідно погасити й укласти нову заставу на нове майно. Якщо заставлене майно перебуває в постійному обороті, це породжує практичні труднощі.

По-друге, застава рухомого майна (тобто товарів) підлягає реєстрації за Законом про заставні 1878 р. На шляху до виконання пов'язаних із цим формальностей стільки пасток, в які може потрапити позикодавець, що фінансисти прагнуть не брати в забезпечення товари і віддають перевагу альтернативним формам забезпечення фінансування, як-от оренда з правом викупу. Отже, переуступлення права володіння всіма активами компанії на забезпечення кредиту, яке по суті є тимчасовою заставою всіх її активів, включно з коштами, які інші заборгували компанії, надає їй велику перевагу при залученні фінансування.

25.1.10. Кредитоспроможність
25.2. Типи зареєстрованих компаній
25.2.1. Компанія з необмеженою відповідальністю
25.2.2. Компанія з відповідальністю, обмеженою гарантією
25.2.3. Компанія з відповідальністю, обмеженою акціями
25.3. Акціонери і власники облігацій
25.4. Керівництво компанії
25.5. Типи компаній з відповідальністю, обмеженою акціями
25.6. Публічні компанії
25.7. Приватні компанії
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru