Правознавство - Олійник А.Ю. - § 6. Верховний Суд України

У системі судів загальної юрисдикції Верховий Суд України є найвищим судовим органом. Він здійснює правосуддя та забезпечує однакове застосування законодавства усіма судами загальної юрисдикції. До організації роботи Верховного Суду України включаються повноваження Суду, його склад, та форми і методи діяльності.

Основними його повноваженнями є такі: а) розглядати в касаційному порядку рішення загальних судів у справах, віднесених до його підсудності процесуальним законом; 6) переглядати в порядку повторної касації всі інші справи, розглянуті судами загальної юрисдикції в касаційному порядку; в) у випадках, передбачених законом, розглядати інші справи, пов'язані з виключними обставинами; г) давати судам роз'яснення з питань застосування законодавства на основі узагальнення судової практики та аналізу судової статистики; д) у разі необхідності має визначати не чинними роз'яснення Пленуму вищого спеціалізованого суду, зазначені в Законі; е) давати висновок щодо наявності чи відсутності в діяннях, у яких звинувачується Президент України, ознак державної зради або іншого злочину; є) надавати за зверненням Верховної Ради України письмове подання про неможливість виконання Президентом України своїх повноважень за станом здоров'я; ж) звертатися до Конституційного Суду України у випадках виникнення у судів загальної юрисдикції при здійсненні ними правосуддя сумнівів щодо конституційності законів, інших правових актів, а також щодо офіційного тлумачення Конституції України та законів; з) вести та аналізувати судову статистику, вивчати та узагальнювати судову практику, знайомиться в судах із практикою застосування законодавства; і) вирішує питання, що випливають із міжнародних договорів України в межах своїх повноважень; ї) представляти суди загальної юрисдикції у зносинах із судами інших держав; й) здійснювати інші повноваження, передбачені законом.

До складу Верховного Суду України включаються посадові особи та органи. Серед посадових осіб слід назвати Голову Верховного Суду (Голова), його заступники та судді. Серед органів можна назвати судові палати та військову колегію, президію та пленум, консультативно-дорадчу раду та інші структури.

Очолює Верховний Суд України його Голова. Вів: а) організовує діяльність Верховного Суду України; б) розподіляє обов'язки між заступниками Голови Верховного Суду України; в) організовує роботу Президії та скликає Пленум Верховного Суду України, вносить питання на їх розгляд і головує на їх засіданнях; г) може головувати в судових засіданнях колегій суддів Верховного Суду України при розгляді будь-якої справи; д) погоджує відповідно до цього Закону подання щодо утворення та ліквідації судів загальної юрисдикції; е) вносить подання про призначення та обрання, а також звільнення з посади суддів відповідно до закону; є) вносить подання про призначення суддів на адміністративні посади у випадках і порядку" передбачених законом; ж) вносить подання до відповідної кваліфікаційної комісії про надання висновку щодо можливості обрання або призначення суддів на посади; з) на підставі актів про обрання суддею Верховного Суду України або припинення повноважень судді видає відповідний наказ; і) вносить на розгляд Пленуму Верховного Суду України пропозиції щодо кількості суддів у складі Президії Верховного Суду України та у складі судових палат Верховного Суду України; ї) вносить пропозиції Президії Верховного Суду України щодо персонального складу судових палат; й) вносить подання до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про проведення кваліфікаційної атестації суддів відповідних судів; к) вносить Президенту України подання про затвердження переліку штатних посад військових суддів та відповідних цим посадам військових звань, а також про присвоєння відповідно до закону військових звань військовим суддям; л) організовує фінансування та здійснює керівництво організаційним забезпеченням діяльності Верховного Суду України, затверджує штатний розпис і кошторис витрат на утримання Верховного Суду України; м) затверджує положення про структурні підрозділи Верховного Суду України; н) керує організацією роботи судових палат; здійснює керівництво роботою апарату Верховного Суду України, приймає на роботу та звільняє працівників апарату" присвоює їм ранги державного службовця в установленому законом порядку" застосовує щодо них заохочення та накладає дисциплінарні стягнення відповідно до законодавства; о) інформує Пленум та Президію Верховного Суду України про діяльність Верховного Суду України; п) представляє Верховний Суд України та систему судів загальної юрисдикції у зносинах з іншими органами державної влади України, органами місцевого самоврядування, а також із судовими органами інших держав та міжнародними організаціями; р) здійснює інші передбачені законом повноваження1. Свою діяльність він здійснює поєднуючи принципи одно осібності і колегіальності. З питань, що належать до його повноважень, він видає накази та розпорядження. За посадою Голова Верховного Суду України входить до складу Вищої ради юстиції. У нього є Перший заступник та заступники, які в разі його відсутності здійснюють його повноваження згідно з розподілом обов'язків.

Отже, Верховний Суд України має свою власну структуру, яка включає в себе органи і посадових осіб як самого Суду так і його апарату. Організація роботи суду закріплюється в законах та підзаконних нормативно-правових актах.

§ 7. Третейські суди в Україні
Глава XX. Правоохоронні організації України
§ 1. Поняття та класифікація правоохоронних органів та організацій в Україні
§ 2. Державні правоохоронні органи в Україні
Глава XXI. Правозахисні організації в Україні
§ 1. Поняття та класифікація правозахисник організацій в Україні
§ 2. Державні правозахисні організації в Україні
§ 3. Недержавні правозахисні організації в Україні
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
Приватне життя як об'єкт наукового аналізу (замість передмови)
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru