Судоустрій - Молдован В.В. - 3. Конференції суддів. Порядок скликання, проведення, повноваження.

Конференція суддів - це зібрання суддів чи делегатів відповідних судів, на якому вони обговорюють питання діяльності цих судів та приймають колективні рішення з обговорюваних питань.

Конференція суддів відповідних судів:

- обговорює і вирішує питання щодо фінансування та організаційного забезпечення діяльності відповідних судів, заслуховує з цих питань інформацію представників Державної судової адміністрації України;

- заслуховує звіти відповідних рад суддів, інформацію Голови Державної судової адміністрації України;

- формує відповідну раду суддів;

- затверджує положення про раду суддів;

- розробляє пропозиції для внесення на розгляд з'їзду суддів України;

- звертається з пропозиціями щодо вирішення питань діяльності відповідних судів до органів державної влади та органів місцевого самоврядування;

- обирає делегатів на з'їзд суддів України;

- ініціює проведення позачергового з'їзду суддів України в порядку, встановленому законодавством;

- обговорює інші питання, віднесені до повноважень органів суддівського самоврядування відповідно до законодавства.

- Конференція суддів приймає рішення, які є обов'язковими для рад суддів та суддів відповідних судів. Конференція суддів обирає відкритим або таємним голосуванням з числа делегатів конференції раду суддів, яка є виконавчим органом конференції суддів (ст. 118 Закону "Про судоустрій і статус суддів").

У системі судоустрою діють відповідно до системи судів конференція суддів загальних судів, конференція суддів господарських судів та конференція суддів адміністративних судів.

До складу конференції суддів загальних судів входять:

- по два судді від Автономної Республіки Крим, кожної області, міст Києва та Севастополя, з яких один суддя є представником місцевих загальних судів та один суддя є представником апеляційного суду відповідної адміністративно-територіальної одиниці;

- шість суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ;

- суддя Верховного Суду України.

До складу конференції суддів господарських судів та конференції суддів адміністративних судів входять:

- по одному судді від кожного місцевого, апеляційного суду відповідної судової юрисдикції;

- шість суддів відповідного вищого спеціалізованого суду;

- суддя Верховного Суду України (ст. 119 Закону "Про судоустрій і статус суддів").

Конференція суддів скликається не рідше одного разу на рік за ініціативою відповідної ради суддів. Конференція суддів може бути скликана також за пропозицією не менш як однієї третини від складу делегатів останньої конференції суддів. У разі неприйняття радою суддів зазначеної пропозиції ініціатори скликання конференції (не менш як одна третина від складу делегатів останньої конференції) утворюють організаційне бюро із скликання конференції суддів, яке має повноваження ради суддів щодо скликання конференції.

Про день і час початку роботи конференції та питання, що вносяться на її обговорення, судді відповідних судів повідомляються не пізніш як за п'ятнадцять днів до початку роботи конференції (ст. 120 Закону "Про судоустрій і статус суддів").

Конференція суддів вважається повноважною, якщо в її роботі беруть участь не менш як дві третини від складу делегатів відповідних судів. На конференції можуть бути присутні також запрошені організаторами конференції судді, які не є делегатами конференції.

Конференцію суддів відкриває голова відповідної ради суддів, а в разі якщо конференцію скликано не за рішенням ради суддів - уповноважений представник організаційного бюро із скликання конференції суддів.

Конференція суддів обирає відкритим голосуванням з числа делегатів конференції президію конференції в кількості, визначеній рішенням конференції, а також інші робочі органи конференції. Президія організовує роботу конференції суддів.

Конференція суддів затверджує порядок денний конференції та визначає регламент її роботи.

Рішення конференції суддів приймається більшістю голосів делегатів конференції відкритим або таємним голосуванням.

Інші питання порядку проведення конференції суддів регулюються регламентом відповідної конференції суддів (ст. 121 Закону "Про судоустрій і статус суддів").

Позачергова конференція може бути скликана на вимогу не менш як однієї третини делегатів останньої конференції. Така вимога складається у письмовій формі з обґрунтуванням необхідності скликання конференції та питаннями, що виносяться на обговорення, за відповідними підписами суддів. Рада суддів зобов'язана розглянути зазначену вимогу і прийняти рішення про скликання конференції. У разі невиконання вказаної вимоги ініціатори скликання конференції можуть утворити організаційне бюро по скликанню конференції суддів, яке у цьому питанні має повноваження ради суддів.

4. Ради суддів
5. Вищі органи суддівського самоврядування. З'їзд Суддів України. рада суддів україни
Тема № 7. Організаційне забезпечення діяльності судів
1. Особливості забезпечення функціонування судової влади
2. Система забезпечення функціонування судової влади
3. Засади фінансування судів
4. Порядок фінансування судів
5. Матеріальне, побутове забезпечення та соціальний захист працівників судової системи
Тема № 8. Державна судова адміністрація України
1. Статус державної судової адміністрації України
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru