Фінансове право - Мацелик М.О. - 8.6. Облік та звітність щодо виконання Державного бюджету України

Єдині правила бухгалтерського обліку всіх фінансових операцій, активів і фінансових зобов'язань держави визначаються Державним казначейством за погодженням із Мінфіном. Облік усіх операцій щодо виконання Державного бюджету України здійснюють органи Державного казначейства і він має відображати всі активи та зобов'язання держави.

Розпорядники бюджетних коштів ведуть бухгалтерський облік відповідно до правил, установлених Державним казначейством. Усі надходження до бюджету та витрати бюджету обліковуються у валових показниках незалежно від того, передбачається чи ні у бюджетних призначеннях взаємозарахування цих показників. Усі записи мають заноситися на рахунки в хронологічному порядку відповідно до встановленої законодавством процедури. Всі бухгалтерські записи підтверджуються документально.

Не пізніше 31 грудня Державне казначейство закриває всі рахунки, відкриті у поточному бюджетному періоді. Цей строк може бути змінений за виняткових обставин, коли міністр фінансів може визначити інший строк закриття рахунків, який має настати не пізніше як через п'ять робочих днів після закінчення бюджетного періоду.

На кінець бюджетного періоду Державне казначейство зберігає залишки коштів на рахунках спеціального фонду Державного бюджету України для покриття відповідних витрат у наступному бюджетному періоді з урахуванням їх цільового призначення. Рахунки спеціального фонду Державного бюджету України відкриваються у наступному бюджетному періоді із записом про всі не витрачені в попередньому бюджетному періоді кошти, які були одержані на виконання відповідних завдань. Усі надходження і витрати обліковуються у тому бюджетному періоді, в якому вони були здійснені. Зведення, складання та надання звітності про виконання Державного бюджету України здійснює Державне казначейство. Розпорядни- пропущены 212-213 стр

Рахункова палата протягом двох тижнів з дня офіційного подання урядом річного звіту про виконання закону про державний бюджет готує висновки щодо використання коштів Державного бюджету України. Верховна Рада України розглядає звіт про виконання закону про державний бюджет у двотижневий строк. Звіт уряду перед парламентом про виконання закону про державний бюджет представляє міністр фінансів. Народні депутати також можуть заслухати головних розпорядників коштів Державного бюджету України щодо використання ними бюджетних коштів. Із співдоповіддю про виконання закону про державний бюджет виступають голова парламентського Комітету з питань бюджету та голова Рахункової палати. За результатами розгляду Верховна Рада України приймає рішення щодо звіту про виконання закону про Державний бюджет України.

Періодичність, структуру і строк подання звітності про виконання місцевих бюджетів визначає Державне казначейство відповідно до вимог, установлених для подання звітності про виконання Державного бюджету України. Територіальні органи Казначейства складають та подають відповідним місцевим фінансовим органам баланси, звіти про виконання місцевих бюджетів та інші фінансові звіти за правилами та формами, встановленими Казначейством за погодженням з Мінфіном та Рахунковою палатою. Зведені показники звітів про виконання бюджетів одночасно подають територіальні органи Державного казначейства відповідно Міністерству фінансів АРК, фінансовим органам місцевих державних адміністрацій та виконавчих органів відповідних рад на умовах, що встановлюються для подання звітності про виконання Державного бюджету України.

Відповідні звіти, в яких відображаються надходження від податків та обов'язкових зборів, та іншу інформацію, передбачену законодавством, надають місцевим фінансовим органам органи утримання.

Квартальний та річний звіти про виконання місцевого бюджету подаються до Верховної Ради АРК, відповідної ради Радою міністрів АРК, місцевою державною адміністрацією, виконавчим органом відповідної ради або міським, селищним, сільським головою (якщо відповідні виконавчі органи не створено) у двомісячний строк після завершення відповідного бюджетного періоду. Перевірку звіту здійснюють Рахункова палата АРК (щодо використання органами виконавчої влади коштів бюджету АРК) чи комісія з питань бюджету відповідної ради, після чого відповідні ради затверджують звіт про виконання бюджету або приймають інше рішення з цього приводу.

Запитання і завдання для самоконтролю

1. Розкрийте сутність поняття бюджетних повноважень. Які ви знаєте матеріальні і процесуальні бюджетні повноваження?

2. Що таке вертикальні та горизонтальні бюджетні права? Які є групи бюджетних прав?

3. Назвіть повноваження у галузі зведеного, державного і місцевого бюджету.

4. Що таке фінансове вирівнювання?

5. Доходи бюджетів.

6. Видатки бюджетів.

7. Охарактеризуйте загальний і спеціальний фонди бюджетів.

8. Що таке поточний бюджет і бюджет розвитку?

9. Розкрийте сутність міжбюджетних відносин.

10. Які є види видатків бюджетів?

11. Міжбюджетні трансферти: дотації.

12. Міжбюджетні трансферти: субвенції.


Запитання і завдання для самоконтролю
Тема 9. ЦІЛЬОВІ СПЕЦІАЛІЗОВАНІ ДЕРЖАВНІ ФОНДИ
9.1. Поняття цільових фондів державних коштів
9.2. Правове регулювання Пенсійного фонду України
Реєстрація.
9.3. Правове регулювання Фонду соціального страхування на випадок безробіття
9.4. Правові засади функціонування Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань
9.5. Правові засади функціонування Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням і похованням
9.6. Правові засади у сфері соціального захисту та реабілітації інвалідів
Запитання і завдання для самоконтролю
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru