Сексуальність людини досліджують у межах міждисциплінарного підходу медико-біологічний, соціокультурний та психологічний напрями, що зумовлює тісні міждисциплінарні зв'язки психології сексуальності з анатомією та фізіологією людини (надають їй відомості про будову та функціонування статевої системи, фізіологію статевого акту тощо), сексопатологією (займається етіологією, патогенезом та лікуванням сексуальних розладів), культурологією, соціологією, етнографією та історією (допомагають з'ясувати вплив на сексуальні установки, норми та сексуальну поведінку людини культурних традицій та історичних особливостей).
Психологія сексуальності тісно співпрацює з багатьма галузями психологічної науки. Наприклад, дані вікової психології, геронтології необхідні у дослідженнях розвитку сексуальності людини впродовж її життя. Психологія статі, що вивчає психофізіологічні, особистісні, соціально-психологічні статеві особливості, їх походження і взаємозв'язок з поведінкою, створює передумови для досліджень психологічних відмінностей чоловічої та жіночої сексуальності, особливостей статеворольової поведінки тощо. Соціальна психологія, зосереджена на проблемах спілкування, міжособистісної атракції, поведінки людини в групі тощо, надає психології сексуальності наукову базу для досліджень особливостей формування статевих норм, статевого виховання, міжстатевих стосунків. Разом із психологією сім'ї та сімейною терапією психологія сексуальності досліджує статеве життя у цивільних та офіційно зареєстрованих шлюбних союзах, а також пов'язані з ними психологічні проблеми. Тісним є зв'язок психології сексуальності із психологією особистості, адже не лише особистісні особливості (темперамент, характер, ціннісні орієнтації тощо) впливають на сексуальну поведінку людини, а й сексуальність впливає на особистість та її поведінку.
Загалом психологія сексуальності синтезує у своїх студіях усі дані інших галузей психологічної науки щодо проблем статі, статевого життя та міжстатевих стосунків. З огляду на всеосяжний характер сексуальності, вплив її на всі сфери людського буття дослідження в цій галузі сприяють розвитку всіх дотичних до психології сексуальності наукових дисциплін.
Висновки
1. Сексуальність людини - широка сфера функціонування, що охоплює основні фізіологічні відмінності між чоловіком і жінкою, якості, що характеризують маскулінність та фемінність, латентну (приховану) і маніфесту (явну) сексуальну поведінку. Сексуальність також є сукупністю психічних реакцій, переживань і вчинків, пов'язаних із проявом та задоволенням статевого потягу.
2. Психологія сексуальності є галуззю психологічної науки, що вивчає психологічні закономірності і механізми сексуального реагування людини. Метою її є з'ясування психологічних проявів та детермінант сексуальності.
3. Дослідження у сфері психології сексуальності відбувається з використанням не експериментальних та експериментальних методів. До неекспериментальних зараховано дослідження конкретних випадків, опитування та спостереження, до експериментальних - експеримент. У психологічних дослідженнях сексуальності застосовують спеціальні засоби і технології збирання інформації: електронні прилади для вимірювання рівня сексуального збудження та комп'ютерне оцінювання сексуальної поведінки.
4. Психологія сексуальності має тісні міждисциплінарні зв'язки з анатомією та фізіологією людини (надають їй відомості про будову та функціонування статевої системи, фізіологію статевого акту тощо), сексопатологією (займається етіологією, патогенезом та лікуванням сексуальних розладів), культурологією, соціологією, етнографією та історією (допомагають з'ясувати вплив на сексуальні установки, норми та сексуальну поведінку людини різних культурних традицій та історичних особливостей), а також із багатьма галузями психологічної науки.
2.1. Доісторичний етап вивчення сексуальності
2.2. Спостереження і накопичення знань із проблем сексуальності
Розуміння сексуальності у Давній Греції
Особливості сексуальності у Давньому Римі
Питання сексуальності у культурі давніх слов'ян
Сексуальність у давньокитайській культурі
Сексуальність у давньоіндійській культурі
Питання сексуальності в культурі мусульманських народів
Сексуальність у європейському середньовіччі