Горілку, датський аквавіт і німецький шнапс використовують для приготування коктейлів, зокрема горілку "Козацька рада", "Козацька рада женьшенева", "Перша гільдія" (в т. ч. медова і чорносмородинова), "Absolut Vodka" (Швеція) та ін. Горілка добре доповнює різні страви: млинці і оладки, пельмені, смажену свинину, гриби і солянки, різні закуски - ікру, оселедець, вінегрет, квашену капусту, копчену рибу тощо. Без солоної і ситної закуски не відчуєш всю чарівність міцного алкогольного напою, не розкриєш його смакові властивості.
Горілку подають охолодженою (3-10°С), тому що холод пригнічує аромати зернового алкоголю.
При організації бенкетів можна подавати горілку в оригінально оформленому посуді: горілку "Народна" - в плоскому круглому келиху з національним колоритом*17, "Арго" і "Губернаторська" - в ексклюзивних кришталевих графинах, "Княгинин" - у пляшці чотиригранній зі скляною кришкою у вигляді маківки церкви, "Premium" - в оригінальній пляшці під кришталь. Красивий дизайн мають також такі горілки "Консул", "Весільна", "Давньокиївська", "Черкаська ароматна", "Графська", "Княжий град", "Київська", "Дніпро", "Карат", "Кристал" та ін.
*17: {Дизайн пляшки зайняв 1-ше місце на виставці "Світова зірка упаковки" в 1999 році в Буенос-Айресі}
Для приготування інших напоїв, а також як самостійний напій вживають лікеро-горілчані вироби: настоянки, наливки, лікери, креми, пунші, аперитиви, бальзами тощо.
Для приготування коктейлів використовують настоянки "Карат янтар", "Карат рубін", "Українська медова з перцем" (для коктейлю "Кривава Мері"), "Анисівка, "Козацька рада зуброво-духмяна", "Перша гільдія журавлинова", "Перша гільдія перцева" та лікери "Kahlua" (Мексика), "Cointreau (Франція), "Marie Brizard Curacao Bluie" (Франція) - ідеальний лікер (синього кольору) для приготування коктейлів, українські лікери "Старий Таллінн", Salute "Кокосовий", Salute "Молочний", Salute "Шоколадний" та бальзами "Богдан", "Кобзар", "Цілющий" тощо.
Настоянки добре поєднуються зі стравами: настоянка Союз-Віктан Люкс "Черная смородина" з борошняними, фаршированими плодоягідною начинкою, і м'ясними, запеченими з чорносливом; настоянка Союз-Віктан "Охота" - з жирними м'ясними, "Златогор з перцем", Союз-Віктан "Перцова" - з традиційними українськими стравами, "Мисливська" - з пряними і гострими м'ясними стравами та стравами із дичини. Перед подаванням настоянки охолоджують.
Лікери можна подати з льодом у чистому вигляді (8-16°С): "Cointreau" і "Marie Brizard Charleston Follies" (Франція); українські лікери "Китайське яблуко", "Крем-сода", Salute "Кокосовий", "Молочний", "Капучіно", "М'ятний", "Шоколадний".
З кавою добре поєднуються лікери "Kahlua" (Мексика), "Старий Таллінн", Salute "Кокосовий", ("Молочний", "Капучіно", "Шоколадний"); з морозивом - Salute "Шоколадний" ("М'ятний", "Капучино", "Молочний", "Кокосовий"); з чаєм - Salute "М'ятний", "Старий Таллінн". Температура подавання - кімнатна.
На аперитив можна подати міцний гіркий лікер "Becherovka Carlbad" (Чехія), при приготуванні якого використовують більше 20 трав. Десертним напоєм вважається міцний "Старий Таллінн".
Бальзами споживають у розведеному вигляді 1:10, з кавою і чаєм. Температура подавання бальзаму - 16-18°С. Оригінальне оформлення пляшки має кращий український бальзам "Богдан" - у вигляді гетьманської булави.
Слабоалкогольні напої: Лонгер апельсин (лимон, персик, грейпфрут, кактус, ківі, манго) подають при температурі 5-12°С; Ром-Кола "Salute" і Оранж "Salute", "Джин-Тонік", "Шарм" - 10-12°С у чистому вигляді.
Культура споживання пива, безалкогольних напоїв та води
1.7.5. Техніка обслуговування гостей напоями
Замовлення вина
Робоче місце сомельє
Підготовка вина
Подавання вина
Дегустація вина
Розділ 2. МЕТОДИ І ФОРМИ ОБСЛУГОВУВАННЯ СПОЖИВАЧІВ ТА ДОДАТКОВІ ПОСЛУГИ У ЗАКЛАДАХ РЕСТОРАННОГО ГОСПОДАРСТВА
2.1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА МЕТОДІВ І ФОРМ ОБСЛУГОВУВАННЯ