Медіа-туризм (прес-тур) - різновид туризму для працівників мас-медіа, що проводиться у випадках, коли туристична організація, зацікавлена в просуванні того чи іншого туристичного продукту або послуги.
Медіа-туризм апріорі вигідний, оскільки "витрати на організацію прес-туру в багато разів нижчі, ніж реклама в тих же мас-медіа, які безкоштовно опублікують статті своїх кореспондентів. Прес-тур майже завжди сприяє лояльності журналістів, що підвищує ймовірність появи позитивних відгуків і відповідно налагоджується конструктивне спілкування з журналістами.
Сторона, що запрошує (компанія, тур-агентство, міністерство) забезпечує поїздку репортерів, покриваючи, як правило, більшість витрат, часто в обмін на гарантоване (договір з редакцією) розміщення інформації про захід.
Підготовка медіа-туризму складається зі стандартних етапів:
1. Чіткий опис цілей.
2. Визначення часу проведення.
3. Вибір персоналу, який несе відповідальність за його організацію.
4. Визначення об'єктів, а також призначення експертів-консультантів, які будуть працювати з репортерами.
5. Вибір маршруту.
6. Складання списку запрошених журналістів, виходячи з бази даних мас-медіа, а також попередніх контактів з представниками преси.
7. За місяць-два до заходу необхідно сповістити ті мас-медіа, чия присутність необхідна залежно від теми медіа-туризму. Як правило, це робиться шляхом розсилки прес-релізів, за вже заздалегідь заготовленою медіа-картою.
8. Після розсилки прес-релізів необхідно переконатися в отриманні, зателефонувавши по телефону.
9. Перепровірка кількості взятих запрошень.
10. Складання програми з урахуванням контексту.
11. Розсилка попереднього прес-релізу (анонсу), а потім більш докладного прес-релізу (новинного) в ЗМІ.
12. Уточнення остаточного списку учасників.
13. Підготовка прес-релізу.
Власне, будь-який прес-тур - це екскурсія, організована для журналістів, з метою залучення уваги до регіону, проекту, або туристичного підприємства.
Мобільний туризм
Мобільний туризм - різновид туризму, де подорож здійснюється при допомозі мобільних пристроїв.
Завдяки поширенню смартфонів, справжніх технологічних шедеврів, що передбачають пристрої "все-в-одному" (з можливістю зателефонувати, побродити по всесвітній павутині, розпізнати звуки) і появі безлімітних тарифів на Інтернет, виникло таке явище, як мобільний туризм.
Перед користувачем відкриваються численні можливості! Отримати інформаційні повідомлення, визначити своє місцезнаходження, зробити бронювання з внесенням передоплати або без такої - все це ви зможете зробити за допомогою мобільного, а новий сервіс на платформі GSMFuns надає wар-доступ до потужної бази даних турів і гарячих путівок і дозволяє користувачеві за лічені хвилини організувати свій відпочинок. Для цього потрібно лише вказати ряд бажаних параметрів, таких як країна або курорт, ціна і клас готелю - і через кілька секунд до ваших послуг список відповідних пропозицій, з фотографіями і докладними описами.
В багатьох туристичних бюро сьогодні відвідувачам пропонують скористатися спеціальними програмами для iPhone, з допомогою яких можна отримати всю корисну інформацію про природні чи культурні об'єкти, спортивні заходи, нічне життя, кулінарні і гастрономічні традиції, час і місце проведення концертів та виставок, розклад і маршрути транспорту. Додаток завантажується абсолютно безкоштовно. Всього одне натиснення на іконку, і користувач телефону може зателефонувати до вибраного закладу, направити електронний лист або текстове повідомлення перед тим, як "спитати" у карти Google map, як туди дістатися.
Мовний туризм (лінгвістичний туризм)
Могильний туризм (цвинтарний туризм)
Модний туризм
Музичний туризм
Музейний туризм
Навчальний туризм (науковий туризм, освітній туризм, інтелектуальний туризм )
Наркотуризм (туризм залежностей)
Небезпечний туризм
Орхідейний туризм