Економіка грошей, банківської справи і фінансових ринків - Мишкін Ф.С. - Страхові компанії

Хоча банк - це фінансовий інститут, з яким ми найчастіше маємо справу, але це не єдиний фінансовий орган, з яким ми стикаємося в повсякденні Припустімо, що ви купуєте страховий поліс страхової компанії, берете позику з погашенням по частинах на ваш новий автомобіль від фінансової компанії або купуєте звичайні акції за допомогою брокера. В кожній з цих операцій ви маєте справу з небанківським фінансовим інститутом. В економіці небанківські інститути відіграють важливу роль у спрямуванні коштів від позикодавців-заощадників до позичальників-витратників, як це роблять банки. Крім того, процеси фінансових інновацій збільшили значення небанківських фінансових інститутів. Застосовуючи інновації, небанківські фінансові інститути вступають тепер у пряму конкуренцію з банками, бо забезпечують своїм клієнтам ті ж послуги, що і банки. В цьому розділі детальніше з'ясовано, як функціонують основні небанківські фінансові інститути та як регулюють їхню діяльність.

Страхові компанії

Щоденно існує певна можливість настання якихось катастрофічних подій, що призводять до значних фінансових втрат. Подружжя може втратити заробіток через смерть або хворобу; автомобільна пригода вимагатиме дорогого ремонту або виплат потерпілій невинній стороні. Оскільки фінансові витрати від різних кризових ситуацій можуть бути значними порівняно до наших фінансових ресурсів, то ми захищаємося від них, купуючи страхові поліси. Останні забезпечать нам виплату певних сум грошей, якщо станеться катастрофічна подія. Компанії із страхування життя спеціалізуються з продажу полісів, що забезпечують виплату доходу в разі смерті особи, втрати працездатності через хворобу або звільнення з роботи. Компанії із страхування майна або нещасних випадків спеціалізуються з продажу полісів, що виплачують страхові суми за втрату майна внаслідок нещасних випадків.

Принципи страхового менеджменту

Страхові компанії, як і банки, функціонують у фінансовому посередницькому бізнесі, що перетворює для суспільства один вид активів на інший. Страхові компанії використовують страхові внески за поліси, щоб інвестувати в такі активи, як облігації, акції, заставні та надання

інших позик. Доходи від цих активів використовуються для виплати страхових відшкодувань з полісів. Страхові компанії фактично перетворюють такі активи, як облігації, акції і надані позики, в страхові поліси, що забезпечують набір певних послуг (наприклад, страхове відшкодування, заощаджувальні плани тощо). Якщо страхова компанія з перетворення активів уміло забезпечує своїх клієнтів недорогими відповідними страховими послугами і якщо вона може заробити доходи на свої інвестиції, тоді вона отримує прибуток. За інших обставин страхова компанія зазнає збитків.

В розділі 9 економічні поняття несприятливого вибору і морального ризику дали змогу зрозуміти декілька принципів банківського менеджменту. Багато з цих принципів можна застосувати до позичкової діяльності страхових компаній. Тут знову ми використовуємо поняття несприятливого вибору і морального ризику для пояснення ряду особливостей менеджменту у сфері страхування.

У випадку страхового поліса моральний ризик має місце, коли наявність страхування заохочує застраховану сторону ризикувати, що збільшує ймовірність виплати страхових сум. Наприклад, якщо особа має страховий поліс на випадок крадіжки, то, можливо, вона не буде такою обережною, щоб запобігти крадіжці, бо страхова компанія відшкодує їй найбільші втрати від пограбування. Несприятливий вибір має місце, коли ті, що найімовірніше отримають великі страхові виплати, водночас найбільше хочуть купити страховий поліс. Наприклад, смертельно хвора особа в останній фазі розвитку хвороби хотіла б купити найдорожчий страховий поліс для страхування життя та медичних витрат. Отже, страхова компанія підпадає під потенційно великі втрати, І несприятливий вибір, і моральний ризик водночас можуть завдавати великих збитків страховим компаніям. Вони призводять до виплат найбільших сум страхового відшкодування. Мінімізація несприятливого вибору та морального ризику зменшує ці виплати, що є винятково важливою метою страхових заходів, як з'ясовано нижче.

Принципи страхового менеджменту
Добір
Страхові внески, що враховують ризик
Обмежувальні умови
Запобігання шахрайству
Анулювання страхового договору
Вирахування
Спільне страхування
Обмеження па страхову суму
Компанії із страхування життя
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru