Теорія фінансів - Федосов В.М. - Страховий ринок Великобританії

Страхова справа у Великобританії має два головних напрямки: довгострокове страхування життя громадян та змішане страхування.

Нині понад 800 компаній уповноважені займатися у Великобританії одним чи кількома видами страхового бізнесу. Майже 450 компаній належать до Асоціації британських страховиків. Деякі компанії є, так званими, взаємними закладами на правах власності держателів їхніх страхових полісів. Страхові послуги також надають деякі "дружні товариства" - об' єднання фізичних осіб.

У Великобританії на ринку страхування також діє багато іноземних компаній, з якими британські страховики тісно співпрацюють. Невеликі британські компанії, зазвичай, обмежують діяльність територією своєї країни. Більшість великих компаній, що займаються змішаним страхуванням, працюють також і за кордоном, діючи через філії, агенції чи пов' язані з ними місцеві фірми.

За формою власності страхові компанії поділяються на:

1) приватні компанії - з граничною відповідальністю та акціонерним капіталом. Акціонери цих страхових організацій мають право на отримання прибутку компанії. Більшість страхових компаній Великобританії є приватними;

2) спільні компанії - належать власникам страхових полісів та діють з метою одержання прибутку. Такі компанії займаються страхуванням життя громадян і становлять 1/3 ринку страхування життя загалом.

Види страхових компаній: змішані, компанії, які займаються лише страхуванням життя громадян, компанії, які спеціалізуються лише на перестрахуванні та корпорація "Ллойд".

Типи посередників страхового ринку Великобританії:

1) індивідуальні посередники: страхові брокери, брокери "Ллойда", незалежні фінансові консультанти та страхові консультанти;

2) страхові агенти: уповноважені представники корпорації "Ллойд", представники інших страхових компаній.

Організації, які діють на ринку страхових послуг Великобританії: Асоціація англійських страховиків, Інститут лондонських страховиків, Лондонський страховий центр, Асоціація англійських страховиків та інвестиційних брокерів, Національна асоціація незалежних фінансових консультантів та Інститут дипломованих страховиків.

Окреме місце на британському страховому ринку посідає корпорація "Ллойд" - це організація, що об'єднує приватних осіб, кожна з яких приймає страхування на свій ризик та несе персональну відповідальність за прийняті зобов' зання всім своїм майном. "Ллойд" можна назвати провідним страховим ринком світу, надходження по якому складають 20 мільйонів фунтів стерлінгів за кожен робочий день. Портфель корпорації " Ллойд" формується, поряд з традиційними ризиками, за рахунок об' єктів страхування, яких не можуть прийняти акціонерні страхові компанії (комерційні супутники зв' язку, супертанкери, атомні електростанції, бурові платформи з добування нафти, газу тощо). Річний вклад від "Ллойд" в економіку Великобританії перевищує 1 мільярд фунтів стерлінгів.

Сьогодні членами "Ллойд" є близько 35 000 чоловік у 70 країнах світу. Члени корпорації згруповані в 374 синдикати, які формуються за визначеними видами страхування: страхування морського та повітряного транспорту, вантажів, атомних ризиків тощо. На чолі кожного синдикату стоїть андеррайтер - це особа, яка уповноважена страховою компанією або синдикатом "Ллойд" приймати на страхування (перестрахування) ризики. Андеррайтер відповідає за формування страхового (перестрахового) портфеля страховика (перестраховика). Взагалі, прийнято говорити, що ризики, які підлягають страхуванню, не страхуються в "Ллойд", а розміщуються в "Ллойда". Про це свідчить і сама процедура такого розміщення. Ризик приймається на розміщення в синдикаті-лідері за певним видом страхування. Відповідальність за прийнятий ризик та сума премії розподіляються між усіма членами синдикату пропорційно розміру сум, внесених ними для забезпечення страхових операцій синдикату. Потім ризик розміщується в інших аналогічних синдикатах, які повністю підпорядковуються рішенню лідера та приймають на свою відповідальність визначену суму за ризик, але ця сума дещо нижча, ніж у синдикаті-лідері. Розміщення ризику триває до повного покриття страхової суми. Слід зазначити, що хоча між синдикатами "Ллойд" є конкуренція, головним чинником є кооперація для здійснення однієї мети - це захист страхувальників, забезпечення інтересів страховиків та високої репутації корпорації.

Страховий ринок Франції
Страховий ринок Бельгії
Тема 12. ФІНАНСОВИЙ РИНОК
12.1. Економічна сутність фінансового ринку та його структура
12.2. Класифікація фінансових ринків
12.3. Інструменти фінансового ринку
12.4. Цінні папери як основний інструмент фінансового ринку
Тема 13. ОРГАНІЗАЦІЯ Й УПРАВЛІННЯ ФІНАНСАМИ
13.1. Теоретичні основи фінансового менеджменту
13.1.1. Еволюція фінансового менеджменту
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru