Фінанси країн Європейського Союзу - Карлін М.І. - 18.3.2. Податок на додану вартість

Податок визначається на основі Закону "Про податок на додану вартість" № 588 1992 р. із відповідними змінами та доповненнями.

Податок на додану вартість є основним компонентом податкової системи. Обкладанню цим податком підлягає внутрішній товарообіг та імпорт товарів на територію Чехії. Предметом оподаткування є передбачені законом види діяльності, що здійснюються як за плату, так і безкоштовно.

Платниками ПДВ є особи, обіг яких за три останніх місяці перевищив суму 750 000 крон. Протягом 25 днів після закінчення податкового періоду платник має пред'явити фінансовим органам податкову декларацію.

Компанії, грошовий обіг яких не перевищує 750 000 крон протягом трьох місяців, можуть не реєструватися платниками ПДВ і не розраховувати величину податку (параграф 5).

Від податку звільнені радіо- і телекомпанії, фінансова діяльність, страхування, виховання й освіта, медичні послуги і товари, вивезення товарів за кордон.

Ставка податку на додану вартість залежить від виду діяльності — торгівлі або надання послуг.

ПДВ сплачується щомісяця при річному обороті понад 10 000 000 крон і один раз на квартал при обороті менше 10 000 000 крон на рік.

При експорті товарів і послуг за межі країни сплачений податок повертається експортеру (параграф 45.1).

18.3.3. Податок на нерухомість

Податок визначається на основі Закону "Про податок на нерухомість" № 338 1992 р. із відповідними змінами та доповненнями. Предметом податку є ділянки і будівлі.

Податок із земельних ділянок. Податки стягуються з тих ділянок, які занесено до кадастру нерухомості Чехії. Платником додатку є власник ділянки або будівлі. Орендар не є платником податку, але він є його гарантом.

Об'єктом для податку з ділянок орної землі, виноградників, городів є ціна, яка визначається множенням дійсної площі ділянки у квадратних метрах на середню вартість одного, квадратного метра відповідно до діючих державних розцінок. Об'єктом податку з ділянок не є ділянки у розмірі основи будівлі.

Податкова ставка з орної землі, виноградників, садів і городів становить 0,75 % вартості на рік, із луків і пасовищ, лісів і ставків з рибним промислом — 0,25 % вартості на рік.

Основна податкова ставка дляінших ділянок за один квадратний метр становить у разі забудованих площ і дворів 0,10 крон, будівельних ділянок — 1 крона, інших площ — 0,10 крон.

Податок з будівель. Ставка податку для окремих будівель за один квадратний метр забудованої площі становить: житлових будинків — 1 крона понад 16 м; будинків для індивідуального відпочинку та сімейних будинків — 3 крони; гаражів — 4 крони; будівель для підприємницької діяльності при первинному сільськогосподарському виробництві та підприємств промисловості, будівництва, транспорту, енергетики та іншого сільськогосподарського виробництва — від 1 до 5 крон. Об'єктом для податку з будівель є площа основи надземної частини будівлі в квадратних метрах, збільшена на 0,75 крони на кожний квадратний метр за кожний наступний надземний поверх, якщо площа цього поверху перевищує дві третини забудованої площі.

Основну податкову ставку з ділянок або будівель множать на коефіцієнт, величина якого залежить від розміру населеного пункту, в якому знаходиться ця земельна ділянка або будівля, та його комерційної важливості.

Зазначені коефіцієнти такі: 0,3 — у населених пунктах від 300 до 600 жителів; 2 — у населених пунктах від 10 000 до 25 000 жителів; 3 — у населених пунктах понад 50 000 жителів і в містах Франтішкові Лазне, Маріанські Лазнє, Подебради; 4,5 — 5,0 у м. Празі.

Податкову декларацію платник зобов'язаний подати до відповідної податкової інспекції до 31 січня податкового періоду.

18.3.3. Податок на нерухомість
18.3.4. Споживчий податок — акцизи
18.3.5. Дорожній податок
18.3.6. Податки зі спадщини, подарунків і переведення нерухомості
18.4. Міжбюджетні відносини
18.5. Регіональні бюджети
18.6. Результати реформування фінансово-економічної системи Чехії
Запитання і завдання для самоперевірки
Розділ 19. ФІНАНСИ СЛОВАЧЧИНИ
19.1. Загальна характеристика фінансів Словаччини в період реформування економіки
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru