Менеджмент персоналу - Мурашко M.I. - Коефіцієнт страхового стажу

Страховий стаж — період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі, не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

До страхового стажу для обчислення розміру пенсії за ві­ком, з якого визначається розмір пенсії по інвалідності або у зв'язку із втратою годувальника, крім наявного страхового стажу, зараховується також на загальних підставах відповід­но період з дня встановлення інвалідності до досягнення за­страхованою особою встановленого законодавством віку та період із дня смерті годувальника до дати, коли годувальник досяг би встановленого законодавством віку.

Період, протягом якого особа, яка підлягала загальнообо­в'язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття, отримувала допомогу по безробіттю (крім однора­зової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності) та матеріальну допомогу в період професійної під­готовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації, вклю­чається до страхового стажу.

Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду за даними, що містяться в системі пер­соніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку — на підставі документів та в по­рядку, визначеному законодавством.

Страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообо­в'язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов'язкового держав­ного пенсійного страхування, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків є не меншою, ніж мінімальний стра­ховий внесок.

Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду, відповідної доплати до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний стра­ховий внесок.

Якщо зазначену доплату не було здійснено, до страхового стажу зараховується період, визначений за кожний місяць сплати страхових внесків за формулою

де Тп — тривалість періоду, що зараховується до страхового стажу та визначається в місяцях;

Св — сума фактично сплачених страхових внесків за від­повідний місяць;

В — мінімальний страховий внесок за відповідний місяць.

Періоди роботи після призначення пенсії зараховуються до страхового стажу на загальних підставах.

Періоди трудової діяльності та інші періоди, що врахову­валися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності новим законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що дія­ло раніше.

При цьому до набрання чинності нового закону за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, зайнятість на яких давала право на пенсію на пільгових умовах, до страхо­вого стажу додатково зараховується по одному року.

Коефіцієнт страхового стажу

Коефіцієнт страхового стажу, що застосовується для об­числення розміру пенсії, визначається із заокругленням до п'яти знаків після коми за формулою:

де Кс — коефіцієнт страхового стажу;

См — сума місяців страхового стажу;

Вс — визначена відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" вели­чина оцінки одного року страхового стажу, у %.

За період участі тільки в солідарній системі величина оцін­ки одного року страхового стажу дорівнює 1,35 %, а за період участі в солідарній і накопичувальній системах пенсійного страхування — 1,0 %.

До 1 жовтня 2008 р. при обчисленні пенсій згідно із Зако­ном України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" величина оцінки одного року страхового стажу за період участі тільки у солідарній системі дорівнює 1,2 %.

Для особи, яка брала участь у солідарній і накопичувальній системах, визначається один коефіцієнт страхового стажу як сума коефіцієнта страхового стажу за період участі тільки в солідарній системі та коефіцієнта страхового стажу, визначе­ного за період участі в солідарній і накопичувальній системах.

Коефіцієнт страхового стажу з урахуванням періодів до на­брання чинності Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" не може перевищувати 0,75, а з урахуванням страхового стажу, передбаченого другим аб­зацом ч. 4 ст. 24 цього Закону, — 0,85.

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення чоловіками 60 років, жінками — 55 років та наяв­ності страхового стажу не менше 5 років.

Розмір пенсії за віком
Розмір пенсії по інвалідності
Порядок визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії
Розділ 6 ТРУДОВЕ ЗАКОНОДАВСТВО ПРО ПЕРСОНАЛ
6.1. Законодавство України про працю
6.2. Трудовий договір
6.3. Контрактна форма трудового договору
Термін укладання трудового договору
Форма трудового договору
6.4. Порядок прийняття на роботу
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru