Банківські операції - Ковальчук К.Ф. - 13.3.6. Інформаційне забезпечення комплексного економічного аналізу діяльності спільного підприємства з іноземними інвестиціями

Аналіз основної діяльності спільного підприємства з іноземними інвестиціями виконується за такою ж методикою, як і відносно вітчизняних підприємств без іноземних інвестицій, що викладена у розділі 8.

При цьому аналіз доходу від реалізації продукції пов'язують з оцінкою виконання договірних зобов'язань та іноземних контрактів з постачання продукції в цілому по підприємству, за окремими споживачами й видами продукції, оскільки їхнє невиконання не тільки зменшує дохід, але й збільшує собівартість продукції, зменшує валовий прибуток, а також призводить до штрафних санкцій, які зменшують чистий прибуток. Оцінка рівня виконання договірних зобов'язань і контрактів надається за допомогою моделі:

Оз6 = Л"д -100, (13.12)

Днд

де 03в - оцінка виконання договірних зобов'язань і контрактів, %; Дпл - запланований дохід, тис.грн.;

Днд - недоотриманий дохід внаслідок недовиконання договірних зобов'язань і контрактів, тис.грн.

Оцінка рівня виконання договірних зобов'язань, державних та міжнародних контрактів з відвантаження продукції (виконання робіт, надання послуг) здійснюється за добу, наростаючими підсумками за декаду та з початку місяця за поточний місяць, із початку року та за рік. Рівень виконання планів постачання за договорами за будь-який період та за конкретним контрактом або договором розраховується з використанням методу найменшого числа.

Аналіз на рівні одного конкретного контракту передбачає також: дослідження ритмічності виробництва та постачання продукції за допомогою коефіцієнта ритмічності, який визначається з використанням методу найменшого числа; оцінку відповідності якості продукції вимогам міжнародних стандартів або обумовленим у контракті; додержання комплектності, обсягу та терміну постачань.

Оцінка виконання контрактів здійснюється також і в цілому по підприємству в динаміці за допомогою узагальненого показника - коефіцієнта прострочених контрактів. Подальша диференціація здійснюється за товарними позиціями та географічною ознакою, тобто за країнами. Визначаються конкретні причини недотримання умов договорів (контрактів) і розробляються заходи щодо усунення цих причин.

Аналіз використання ресурсів, витрат й собівартості продукції та фінансовий аналіз діяльності спільного підприємства з іноземними інвестиціями проводиться за методиками, викладеними в розділах 9-11.

13.3.6. Інформаційне забезпечення комплексного економічного аналізу діяльності спільного підприємства з іноземними інвестиціями

Джерелами інформації внутрішнього аналізу діяльності спільного підприємства з іноземними інвестиціями є: бізнес-плани; нормативні матеріали, інструкції, міжнародні стандарти якості металопродукції; індикативні ціни для міжнародної торгівлі; дані оперативного та бухгалтерського обліку, звітності; результати спеціальних спостережень та досліджень; середньогалузеві показники; макроекономічні показники; умови контрактів.

Джерела інформації зовнішнього аналізу діяльності спільного підприємства з іноземними інвестиціями містяться в надрукованих консолідованих балансах, звітах про фінансові результати, щорічниках Держкомстату України, а також у періодичних виданнях "Відомості Верховної Ради", "Урядовий кур'єр", "Вісник податкової служби України", "Огляд цін українських та світового товарних ринків", "Ринок цінних паперів України" та ін.

До міжнародних джерел інформаційного забезпечення внутрішнього і зовнішнього аналізу ЗЕД належать: міжнародні стандарти; податкове та митне законодавства відповідних країн; видання Міжнародного інституту чавуну та сталі, Європейської економічної комісії ООН; нормативні матеріали ВТО; курси валют; біржові відомості. Суттєва інформація для аналізу міститься у періодичних виданнях, велика кількість яких друкується у СІНА, наприклад, "Індустріальний огляд", "Підручник аналітика", "Огляд рівня інвестування" та ін.

13.4. Аналіз впливу результатів зовнішньоекономічної діяльності на показники діяльності підприємства
Розділ 14. Економічний аналіз діяльності комерційних банків, страхових компаній та пенсійних фондів
14.1. Особливості та зміст економічного аналізу діяльності комерційних банків
14.2 Аналіз банком-кредитором фінансового стану позичальника
14.2.1. Аналіз фінансового стану підприємства-позичальника
14.2.2. Аналіз фінансового стану позичальника - приватного підприємця
14.3 Аналіз діяльності комерційного банку
14.3.1. Аналіз активів і пасивів комерційного банку
14.3.2. Аналіз фінансових результатів діяльності комерційного банку
Коефіцієнти ефективності діяльності КБ
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru