Аудит: організація і методика - Огійчук М.Ф. - 9.10. Основні елементи аудиторського звіту (структура і зміст)

Відмова від аудиторського висновку наступає при обмеженні обсягу роботи аудитора, коли він не може одержати достатні аудиторські свідчення, а отже, висловити думку щодо фінансових звітів. Обмеження обсягу роботи аудитора можуть бути управлінським персоналом замовника, коли аудитор, на його думку, не виконуватиме необхідну процедуру. Аудитор державного сектору не повинен погоджуватися на обмежене завдання з аудиту, якщо обмеження порушує встановлену законодавством відповідальність аудитора.

Обмеженнями обсягу аудиту можуть бути:

o замовлені обставинами (наприклад, нема змоги аудитору спостерігати за інвентаризацією наявних запасів);

o коли на думку аудитора, облікові записи суб'єкта господарювання є неправильними;

o коли аудитор не може проводити аудиторські процедури, які він вважає за потрібні.

В умовах обставин обмеження аудитор намагається виконати обгрунтовані альтернативні процедури, щоб одержати достатні відповідні аудиторські свідчення, які підтвердять безумовно-позитивну думку. При існуванні обмеження обсягу роботи аудитора, в аудиторському висновку слід описати обмеження та зазначити можливі коригування фінансових звітів, які могли б виявитися необхідними за відсутності обмеження.

9.10. Основні елементи аудиторського звіту (структура і зміст)

На основі рішення аудиторської палати України від 28.01.2010 р. № 210/12 затверджена форма звітності № 1-аудит (річна) "Звіт аудиторської фірми (аудитора) про надані аудиторські послуги" та "Інструкції щодо її складання".

Звіт має шість розділів: основні показники діяльності, завдання з надання впевненості за організаційно-правовою формою суб'єктів господарювання, завдання з надання впевненості за видами економічної діяльності суб'єктів господарювання, статутний капітал аудиторської фірми, кількість працівників, виконавці цивільно-правових договорів, які не є суб'єктами аудиторської діяльності.

Форму № 1 - аудит (річна) "Звіт аудиторської фірми (аудитора) про надані послуги" аудиторські фірми та аудитори, які займаються аудиторською діяльністю як фізичні особи-підприємці подають до Аудиторської палати України через уповноваженого представника АПУ у відповідному регіоні не пізніше 15 березня року наступного за звітним.

У преамбулі звіту аудиторської фірми вказують характеристику респондента: найменування/ім'я суб'єкта аудиторської діяльності; місцезнаходження/місце проживання (юридичну адресу); адресу здійснення діяльності, щодо якої подається форма звітності (фактичну адресу); телефон; ідентифікаційний код/номер; вид економічної діяльності за КВЕД; номер свідоцтва про включення до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів.

У розділі 1 "Основні показники діяльності" вказується назва показників: завдання з надання впевненості, супутні послуги, інші професійні послуги, організаційне та методичне забезпечення аудиту.

По названим показникам вказується кількість замовлень (угод), одиниць та обсяг реалізованих послуг тис. грн.

У другому розділі "Завдання з надання впевненості за організаційно-правовою формою суб'єктів господарювання" вказують назву замовників в тому числі: державні підприємства, комунальні підприємства, інші види підприємств, публічні (відкриті) акціонерні товариства, приватні (закриті) акціонерні товариства, товариства з обмеженою відповідальністю; інші види господарських товариств; об'єднання підприємств (юридичних осіб), об'єднання громадян, профспілки, благодійні організації та інші подібні організації, інші організаційно-правові форми.

У розділі 3 "Завдання з надання впевненості за видами економічної діяльності суб'єктів господарювання" вказують підприємства за видами економічної діяльності, які робили замовлення на проведення аудиту, в тому числі: сільське господарство, мисливство, лісове господарство, рибальство та рибництво, добувна промисловість, переробна промисловість, виробництво та розподілення електроенергії, газу та води, будівництво, торгівля, ремонт автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку, діяльність готелів та ресторанів, діяльність транспорту та зв'язку, фінансова діяльність (фінансове посередництво, страхування, грошове посередництво банків) і інші види економічної діяльності.

По кожному підприємству вказують кількість замовлень (угод), одиниць та обсяг реалізованих послуг, тис. грн.

У розділі 4 "Статутний капітал аудиторської фірми" вказують статутний капітал фірми та частку аудиторів у статутному капіталі.

У розділі 5 "Кількість працівників" вказують облікову кількість працівників, які працюють за основним місцем роботи та кількість працівників, які працюють за сумісництвом.

У розділі 6 "Виконавці цивільно-правових договорів, які не є суб'єктами аудиторської діяльності" вказують кількість виконавців цивільно-правових договорів, що мають сертифікати: аудитора, аудитора банків; аудитора та аудитора банків, що мають інші сертифікати, що не мають сертифіката аудитора.

Крім вказаних розділів звітність має чотири примітки.

У примітці № 1 вказують види висновків, які надавалися протягом року безумовно-позитивних, умовно-позитивних, негативних та відмов від висловлення думки.

Праця сертифікованих аудиторів у звітному періоді, вказана у примітці № 2. При цьому необхідно привести номер сертифіката, дату початку трудових відносин, дату закінчення трудових відносин, відпрацьовано за рік годин.

У примітці № 3 приводять перелік номерів сертифікатів виконавців цивільно-правових договорів.

Перелік інших сертифікатів працівників та виконавців цивільно-правових договорів показується у примітці № 4 звіту.

Звіт аудиторської фірми (аудитора) про надані послуги керівник аудиторської фірми чи аудитор-підприємець та виконавець.

9.11. Аудиторський висновок під час виконання завдань з аудиту спеціального призначення
9.12. Аудиторське підтвердження повноти та достовірності балансу об'єкта приватизації
9.13. Аудит інвентаризації об'єкта приватизації
РОЗДІЛ 10. РЕАЛІЗАЦІЯ МАТЕРІАЛІВ АУДИТУ
10.1. Реалізація матеріалів аудиту
10.2. Повідомлення й інформація з питань аудиторської перевірки вищому управлінському персоналу




© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru