Фінансовий облік - Сук Л.К.
Навчальний посібник підготовлено відповідно до програми курсу "Фінансовий облік". У ньому висвітлено особливості ведення фінансового обліку на підприємствах. Окремі розділи присвячені обліку грошових коштів, розрахункових операцій, запасів, необоротних активів, праці та заробітної плати, інвестицій, власного капіталу, витрат, доходів, результатів діяльності. Враховано вимоги чинного законодавства, Положень (стандартів) бухгалтерського обліку України та інших нормативних документів.
Для студентів вищих навчальних закладів спеціальності "Облік і аудит" усіх рівнів акредитації. Може бути корисним слухачам інститутів післядипломної освіти, бухгалтерам, фінансистам, економістам, менеджерам, аудиторам та іншим фахівцям, які прагнуть мати ґрунтовні знання з бухгалтерського обліку.
Фінансовий облік за міжнародними та національними стандартами - Жолнер І.В.
У навчальному посібнику висвітлено основні теоретичні та практичні проблеми фінансового обліку у країнах з розвиненою ринковою економікою та Україні, проаналізовано трансформацію теоретичних абстракцій у схеми та моделі управління підприємства. Розглядається коло питань, що стосуються управління підприємствами і прийняття фінансових рішень: ведення фінансового обліку, узагальнення інформації та складання фінансової звітності та ін. Викладення теоретичних проблем супроводжується прикладами та аналізом ситуацій. В кінці кожного розділу наведені контрольні питання для самоперевірки студентів та тестові завдання. Підкреслено значення правових проблем фінансових відносин, особливо щодо податкового обліку.
Для студентів економічних спеціальностей, аспірантів, викладачів, а також усіх, хто цікавиться питаннями організації фінансового обліку на підприємствах.
Управлінський облік - Карпенко О.В.
В навчальному посібнику передбачені всі рекомендовані вищою школою структурні елементи, які в межах кожної теми дозволять кожному студенту сформувати якісні знання та набути відповідні практичні навички у процесі самостійної роботи. Зміст теоретичних положень зорієнтовано на ключові моменти - базові положення дисципліни, а виконання завдань та опрацювання термінологічної бази дозволить студентові успішно підготуватися до усіх видів поточного, підсумкового та відстроченого контролю, перевірити рівень набуття професійних компетенцій. Чітко окреслена система оцінювання кожного з видів робіт, що сприятиме підвищенню рівня самоконтролю знань та демократизації навчання. Проілюстровано методику виконання типових завдань.
Посібник успішно може використовуватися як студентами денної, так і заочної форм навчання; студентами (викладачами), які вивчають (викладають) "Управлінський облік" незалежно від спеціальності.
Судова бухгалтерія - Дондик Н.Я.
Посібник є конспективним викладом навчальної і нормативно-правової літератури, наведеної у списку використаних джерел. В ньому висвітлюється предмет та методи, прийоми та способи судової бухгалтерії. Матеріал згруповано за розділами, визначеними програмою цього предмета, що полегшує його засвоєння, а тому може бути використаний як опорний конспект для самостійного вивчення дисципліни курсантами, студентами та магістрами, що навчаються за спеціальності "Правознавство".
Може бути корисним для працівників правоохоронних органів, контролюючих органів насамперед у плані профілактичних заходів щодо попередження правопорушень в економічній сфері та у боротьбі з економічною злочинністю.
Практичний курс внутрішнього аудиту - Немченко В.В.
У підручнику проведено аналіз існуючої практики внутрішнього аудиту за кордоном і визначені основні напрямки використання західного досвіду для створення служби внутрішнього аудиту для українських підприємств. Внутрішній аудитор знайде для себе практичні методичні рекомендації щодо перевірки, на що потрібно більше звернути уваги для забезпечення економічної безпеки підприємства, як протистояти конкурентам, рейдерам, тиску інших протиправних дій.
Підручник розраховано на керівників підприємств, економістів, фінансистів, бухгалтерів, аудиторів, викладачів, аспірантів, студентів.
Основи аудиту - Ільіна С.Б.
У навчально-практичному посібнику розкриваються основи організації і методики проведення аудиту в умовах застосування в Україні національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку і фінансової звітності, міжнародних стандартів аудиту. В посібнику передбачені ситуаційні завдання, тести, графічні блоки, виконання яких формує у студентів навички проведення аудиторської перевірки. Значна увага налається аудиторському звіту (висновку), оцінюванню фінансової звітності, розглядаються особливості аудиту в комп'ютерному середовищі.
Посібник розрахований на аудиторів, керівників підприємств, організацій, установ незалежно від форм власності, бухгалтерів, студентів, викладачів вищих навчальних економічних закладів.
Організація і методика аудиту - Кулаковська Л.П.
Навчальний посібник дає можливість забезпечити навчальний процес із підготовки студентів за спеціальностями "Облік і аудит", "Фінанси", "Бухгалтерський облік" із дисципліни "Організація і методика аудиту", яка є нормативною при здобутті освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра з економіки та підприємництва.
У навчальному посібнику відповідно до навчальної програми за цією дисципліною розглянуті питання організації аудиторської діяльності й методики проведення аудиту у суб'єктів господарювання.
Матеріал викладений з урахуванням нової нормативної бази — Міжнародних стандартів аудиту (МСА), які, відповідно до рішення Аудиторської палати України, прийняті як Національні стандарти аудиту.
Посібник розрахований на студентів вищих навчальних закладів, викладачів, аспірантів, стане в пригоді також практикуючим аудиторам, бухгалтерам, економістам, менеджерам, юристам, адвокатам, працівникам державних та правоохоронних органів, бізнесменам, підприємцям і керівникам підприємств і організацій, які прагнуть удосконалити свої знання й навички в галузі аудиту. Може бути використаний як посібник на курсах підготовки професійних аудиторів та бухгалтерів.
Облікова політика - Давидов Г.М.
У посібнику розкриваються нормативно-законодавче забезпечення облікової політики, методологічні засади та особливості формування облікової політики підприємств різних організаційно-правових форм господарювання, організаційні та методичні аспекти формування й оптимізації облікової політики з урахуванням галузевих особливостей. Навчальні завдання, вправи і тести ґрунтуються на кредитно-модульній системі та модульно-рейтингових технологіях.
Для студентів вищих навчальних закладів економічних спеціальностей. Посібник буде корисний також працівникам сфери бухгалтерського обліку.
Облік у зарубіжних країнах - Губачова О.М.
У підручнику розкриваються методологічні засади організації обліку, побудови та використання фінансової звітності зарубіжних країн.
Метою даного навчального видання е формування у студентів глибоких теоретичних знань та практичних павичок з організації обліку у зарубіжних країнах, уміння використовувати облікову інформацію. Це сприятиме підвищенню конкурентоспроможності фахівців з обліку, аудиту й фінансового менеджменту, допоможе зрозуміти передумови та напрямки процесу реформування бухгалтерського обліку, що здійснюється в Україні, розширить кругозір і озброїть знаннями для практичного застосування Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку та фінансової звітності.
Підручник буде корисним також практикуючим бухгалтерам, фінансистам, аудиторам, менеджерам, бізнесменам, які подають фінансову звітність іноземним інвесторам та позичають зарубіжний досвід ведення обліку з мстою його використання у професійній діяльності; надасть суттєву допомогу при підготовці до іспитів за програмою міжнародної сертифікації бухгалтерів "СІРА" (Certified International Professional Accountant).
Облік у зарубіжних країнах - Воронко Р.М.
У навчальному посібнику розкрито теоретичні і практичні засади фінансового обліку та звітності в країнах з розвинутою інфраструктурою ринкових відносин; розглянуто вимоги міжнародних стандартів фінансової звітності, які забезпечують однозначне розуміння фінансової звітності та зростання довіри до її показників у всьому світі.
Розкрито основні концепції та основи організації управлінського обліку у зарубіжних країнах, який надає інформацію для прийняття ефективних управлінських рішень.
У навчальний посібник включено програму дисципліни, теоретичну частину, питання для самостійного вивчення дисципліни, тестові завдання, питання для самоконтролю, навчальні завдання для самостійної робота, термінологічний словник основних категорій і поняті,, перелік рекомендованих джерел для вивчення дисципліни.
Навчальний посібник призначений для студентів економічних вищих навчальних закладів, які вивчають дисципліну "Облік у зарубіжних країнах", аспірантів, викладачів та шагах фахівців у сфері обліку.