Суддя КСУ вступає на посаду з дня складення ним присяги такого змісту: "Урочисто присягаю чесно і сумлінно виконувати високі обов'язки судді Конституційного Суду України, забезпечувати верховенство Конституції України, захищати конституційний лад держави, конституційні права та свободи людини і громадянина". Суддя КСУ складає присягу на засіданні Верховної Ради України, яке проводиться за участю Президента України, а також Прем'єр-міністра України, Голови Верховного Суду України або осіб, які виконують їх повноваження.
Порядок обрання Голови КСУ
Голова КСУ обирається таємним голосуванням на спеціальному пленарному засіданні КСУ із суддів КСУ не пізніше двомісячного строку з дня, коли ця посада стала вакантною.
На такому засіданні КСУ головує один із заступників Голови КСУ. Якщо до списку кандидатур на посаду Голови КСУ внесено кандидатуру судді, який є головуючим, то на засіданні головує старший за віком суддя, не внесений до списку кандидатур. Пленарне засідання КСУ вважається повноважним, якщо на ньому присутні не менш як дванадцять суддів КСУ. Відкритим голосуванням затверджується форма бюлетеня для голосування по виборах Голови КСУ та форма протоколу голосування.
Головуючий на пленарному засіданні вносить пропозицію щодо висунення кандидатур на посаду Голови КСУ. До списку кандидатур на посаду Голови КСУ вноситься будь-яке число кандидатур, які дали згоду балотуватися на цю посаду. Такий список затверджується відкритим голосуванням і оформляється протоколом, який підписує головуючий на засіданні.
На спеціальному пленарному засіданні КСУ із суддів КСУ обирається комісія для організації та проведення виборів у складі трьох суддів, які не балотуються на зазначену посаду. Головуючий не може обиратися до складу комісії. Комісія для організації та проведення обирає зі свого складу відкритим голосуванням голову комісії. Комісія забезпечує виготовлення бюлетенів для таємного голосування. На звороті бюлетенів підписується головуючий і ставиться відтиск печатки КСУ .
Суддя КСУ при голосуванні залишає у списку для таємного голосування прізвище тільки одного кандидата на посаду Голови КСУ.
Після проведення таємного голосування комісія перевіряє дійсність бюлетенів, підраховує голоси "за" і "проти" кожного кандидата, складає протокол голосування, який підписують голова і члени комісії. Протокол затверджується більшістю голосів від загальної кількості суддів КСУ.
Обраним на посаду Голови КСУ вважається кандидат, за якого проголосувало не менше десяти суддів КСУ.
У разі, якщо жоден із кандидатів на посаду Голови КСУ не одержав необхідної кількості голосів, за рішенням комісії проводиться повторне голосування по двох кандидатах, які одержали найбільшу кількість голосів. Якщо два і більше кандидатів на посаду Голови одержали найбільшу однакову кількість голосів, повторне голосування проводиться по цих кандидатах.
За умови, якщо один із кандидатів одержав більшу, але не одержав необхідної кількості голосів, а інші за ним два і більше кандидатів одержали однакову кількість голосів, повторне голосування проводиться по всіх цих кандидатах. Якщо при повторному голосуванні Голову КСУ не обрано, проводяться нові вибори з висуненням нових кандидатур, які не були включені до бюлетеня під час перших виборів.
Матеріали спеціального пленарного засідання КСУ головуючий передає керівникові Секретаріату КСУ. Керівник Секретаріату опечатує ці матеріали у присутності головуючого та обраного Голови КСУ і передає їх за актом на зберігання в архів КСУ.
Колегії КСУ утворюються зі складу суддів КСУ (по шість суддів у колегії). Протягом першого місяця кожного календарного року на засіданні КСУ призначаються секретарі колегій суддів КСУ відкритим голосуванням із кандидатур, запропонованих суддями певної колегії. Суддя КСУ не може входити на постійній основі до складу двох і більше колегій суддів, проте може бути залучений за рішенням КСУ до участі в роботі іншої колегії суддів за умови відсутності кворуму цієї колегії суддів.
Порядок прийняття і розгляду конституційних подань і звернень
Основною формою роботи КСУ є його засідання
Правові акти КСУ - рішення і висновки
Гарантії діяльності суддів КСУ
12.5. Правовий статус Вищої ради юстиції
12.6. Конституційні основи організації та діяльності прокуратури
Розділ 13. Територіальний устрій України
13.1. Поняття та ознаки територіального устрою України
13.2. Конституційні засади і система територіального устрою України