Касаційна скарга у випадках, передбачених пунктом 1 частини першої статті 107 цього Кодексу, розглядається протягом одного місяця, а у випадках, передбачених пунктом другим частини першої статті 107 цього Кодексу, - протягом п'ятнадцяти днів з дня постановлення ухвали про прийняття касаційної скарги до провадження Вищим господарським судом України.
Статтею 111-8 ГПК встановлено процесуальні строки розгляду касаційних скарг, в залежності від статусу оскаржуваних документів.
Касаційна скарга подана сторонами, прокурором, третіми особами, особами, які не брали участі у справі, але щодо яких суд вирішив питання про їх права та обов'язки, на: рішення місцевого господарського суду після його перегляду в апеляційному порядку та постанови апеляційного господарського суду, ухваленої за результатами апеляційного розгляду (п. 1 ч. і ст. 107 ГПК), розглядається протягом одного місяця, з дня постановлення ухвали про прийняття касаційної скарги до провадження Вищим господарським судом України.
Касаційна скарга подана на ухвали місцевого господарського суду, зазначені в ч. 1 ст. 106 ГПК, а саме: 1) про вжиття запобіжних заходів, відмову в задоволенні заяви про вжиття запобіжних заходів, залишення без змін ухвали про вжиття запобіжних заходів, зміну чи скасування ухвали про вжиття запобіжних заходів (434,435, 437 ГПК); 2) про повернення позовної заяви (ст. 63 ГПК); 3) про відмову у прийнятті позовної заяви (ст. 62 ГПК); 4) про передачу справи за підсудністю (ст. 17 ГПК); 5) про забезпечення позову, скасування забезпечення позову (ст. 67 ГПК); 6) про зупинення провадження у справі (ст. 79 ГПК); 7) про припинення провадження у справі (ст. 80 ГПК); 8) про залишення позову без розгляду (ст. 81 ГПК); 9) про затвердження мирової угоди (ст. 78 ГПК); 10) у справах про банкрутство (неплатоспроможність) у випадках, передбачених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"; 11) про відмову прийняти додаткове рішення, ухвалу (ст. 88 ГПК); 12) про роз'яснення чи відмову у роз'ясненні рішення, ухвали (ст. 89 ГПК); 13) про внесення виправлень у рішення, ухвалу (ст. 89 ГПК); 14) про повернення заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами (ст. 113 ГПК); 15) окрема (ст. 90 ГПК); 16) додаткова (ст. 88 ГПК); 17) про поновлення пропущеного строку для пред'явлення наказу до виконання (ст. 119 ГПК); 18) про внесення виправлень до наказу, визнання наказу таким, що не підлягає виконанню (ст. 117 ГПК); 19) про видачу дубліката наказу або відмову у його видачі (ст. 120 ГПК); 20) про відстрочку або розстрочку виконання рішення, ухвали, постанови, зміни способу та порядку їх виконання (ст. 122і ГПК); 21) про розгляд скарг на дії (бездіяльність) органів Державної виконавчої служби (ст. 1212 ГПК); 22) про відмову у прийнятті заяви про скасування рішення третейського суду (ч. 4 ст. 122і ГПК); 23) про повернення заяви про скасування рішення третейського суду (ч. З ст. 122і ГПК); 24) про відмову поновити пропущений процесуальний строк (ст. 53 ГПК); 25) про повернення заяви про видачу виконавчого документа за рішенням третейського суду (ч. 5 ст. 1228 ГПК), після їх перегляду в апеляційному порядку та постанови апеляційного господарського суду, ухвалені за результатами апеляційного розгляду (п. 2 ч. 1 ст. 107 ГПК) розглядається протягом п'ятнадцяти днів з дня постановлення ухвали про прийняття касаційної скарги до провадження Вищим господарським судом України.
При цьому, важливе значення має визначення моменту, з якого починає обчислюватись строк, встановлений для розгляду справи в касаційній інстанції. Так, відповідно до загальних правил обчислення процесуальних строків (ч. З ст. 50 ГПК) відлік строку розгляду поданої касаційної скарги починається на наступний день після постановлення ухвали про прийняття касаційної скарги до провадження Вищим господарським судом України. У випадках, коли останній день строку припадає на неробочий день, днем закінчення строку вважається перший наступний за ним робочий день (ч. 3 ст. 51 ГПК).
Згідно зі ст. 77 ГПК господарський суд вправі відкладати розгляд виключно в межах встановлених процесуальних строків. Продовження вказаного строку не більше як на п'ятнадцять днів допускається за клопотанням сторони лише у виняткових випадках та з урахуванням особливостей розгляду спору, що в повній мірі забезпечує реалізацію стороною процесуальних прав (ч. З ст. 69 ГПК). Так, у ч. 2 п. 10 постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування розділу XIIі Господарського процесуального кодексу України" від 24 жовтня 2011 року № 11 зазначається про те, що у вирішенні питання про відкладення та зупинення розгляду справи слід мати на увазі, що згідно із ст. ІІІ5 ГПК касаційна інстанція використовує процесуальні права суду першої інстанції виключно для перевірки юридичної оцінки обставин справи та повноти їх встановлення у рішенні чи постанові господарського суду.
Стаття 111-10. Підстави для скасування або зміни рішення або постанови
Стаття 111-11. Постанова касаційної інстанції
Стаття 111-12. Обов'язковість вказівок, що містяться у постанові касаційної інстанції
Стаття 111-13. Касаційні скарги на ухвали господарських судів
Розділ XV. ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВАХ ЗА УЧАСТЮ ІНОЗЕМНИХ СУБ'ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ
Стаття 123. Процесуальні права і обов'язки іноземних суб'єктів господарювання
Стаття 124. Підсудність судам справ за участю іноземних суб'єктів господарювання
Стаття 125. Звернення господарських судів із судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави
Стаття 126. Зміст і форма судового доручення про надання правової допомоги