Науково-практичний коментар Кодексу України про адміністративні правопорушення - Пєтков С.В. - Глава 9. Адміністративні правопорушення у сільському господарстві. Порушення ветеринарно-санітарних правил

Стаття 104. Потрава посівів, зіпсуття або знищення зібраного врожаю сільськогосподарських культур, пошкодження насаджень колективних сільськогосподарських підприємств, інших державних і громадських чи фермерських господарств

Потрава посівів, зіпсуття або знищення зібраного врожаю сільськогосподарських культур, що знаходяться у полі, пошкодження насаджень колективних сільськогосподарських підприємств, інших державних і громадських чи фермерських господарств худобою чи птицею - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від одного до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторна потрава посівів, зіпсуття або знищення зібраного врожаю сільськогосподарських культур, що знаходиться у полі, повторне пошкодження насаджень худобою чи птицею протягом року після накладення штрафу за таке саме правопорушення - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Проїзд по посівах або насадженнях на автомобілі, тракторі, комбайні чи іншій машині- тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Проїзд по посівах або насадженнях на гужовому транспорті - тягне за собою накладення штрафу від 0,5 до одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

(Із змінами, внесеними згідно з Указом Президії Верховної Ради Української PCP від 25.11.87 p. № 4982-ХІ; законами України від 07.02.97 р. № 55/97-ВР, від 05.04.2001 p. № 2342-1II, від 03.03.2005 p. № 2454-ІV)

1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері виробництва сільськогосподарської продукції.

2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у таких формах:

1) потрава посівів, зіпсуття або знищення зібраного врожаю сільськогосподарських культур, що знаходиться у полі, пошкодження насаджень колективних сільськогосподарських підприємств, інших державних і громадських чи фермерських господарств худобою чи птицею;

2) проїзд по посівах або насадженнях на автомобілі, тракторі, комбайні чи іншій машині, на гужовому транспорті.

3. Суб'єкт адміністративного проступку - як громадяни, так і посадові особи (тільки чч. 1 і 2 цієї статті).

4. Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини як у формі умислу, так й у формі необережності.

Стаття 104/1. Порушення порядку та умов ведення насінництва та розсадництва

Виробництво, заготівля, пакування, маркування, затарювання, зберігання насіння, садивного матеріалу з метою продажу без додержання методичних і технологічних вимог або реалізація їх без документів про якість, а так само інше введення в обіг насіння, садивного матеріалу з порушенням встановленого порядку - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадин і на посадових осіб- від семи до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

(Доповнено статтею 104і згідно із Законом України від 17.11.99 р.№ 1228-XIV; у редакції Закону України від 17.06.2004 р. № 1805-ІV)

1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері насінництва та розсадництва (див. Закон України "Про насіння і садівний матеріал").

2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у таких формах:

1) виробництво, заготівля, пакування, маркування, затарювання, зберігання насіння, садивного матеріалу з метою продажу без додержання методичних і технологічних вимог;

2) реалізація їх без документів про якість;

3) інше введення в обіг насіння, садивного матеріалу з порушенням встановленого порядку. Усі склади - формальні.

3. Суб'єкт адміністративного проступку - як громадяни, так і посадові особи.

4. Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини як у формі умислу, так й у формі необережності.

Стаття 104. Потрава посівів, зіпсуття або знищення зібраного врожаю сільськогосподарських культур, пошкодження насаджень колективних сільськогосподарських підприємств, інших державних і громадських чи фермерських господарств
Стаття 104/1. Порушення порядку та умов ведення насінництва та розсадництва
Стаття 105. Порушення вимог щодо виконання фітосанітарних заходів
Стаття 106. Ввезення в Україну, вивезення з України, транзит через її територію, вивезення з карантинних зон або ввезення до них об'єктів регулювання, які не пройшли фітосанітарного контролю
Стаття 106/1. Невжиття заходів щодо забезпечення охорони посівів снотворного маку чи конопель, місць їх зберігання та переробки
Стаття 106/2. Незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку чи конопель
Стаття 107. Порушення правил щодо карантину тварин та інших ветеринарно-санітарних вимог
Стаття 107/1. Порушення законодавства про племінну справу у тваринництві
Стаття 108. Грубе порушення механізаторами правил технічної експлуатації сільськогосподарських машин і техніки безпеки
Глава 10. Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв'язку
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru