Українське цивільне право - Заіка Ю.О. - 35.2. Публічна обіцянка нагороди за результатами конкурсу (статті 1150-1157 ЦК)

Публічна обіцянка нагороди за результатами конкурсу зобов'язує особу, яка оголосила про виплату спеціальної винагороди за краще виконання певної роботи, виплатити обіцяну винагороду особі, робота якої визнана достойною відповідно до умов конкурсу.

Зобов'язання із конкурсу є видовим поняттям зобов'язань, що виникають з публічної обіцянки винагороди.

Конкурс характеризується тим, що в ньому оголошується не виконання певної роботи взагалі, найкраще виконання певної роботи.

Засновник, який оголосив конкурс (змагання), зобов'язується сплатити обіцяну нагороду тому з учасників, який досяг найкращого результату відповідно до умов конкурсу.

Поняття конкурсу включає у себе ряд етапів:

- оголошення конкурсу;

- надання робіт на конкурс;

- оцінка поданих на конкурс робіт;

- підведення підсумків;

- сплата винагороди.

Засновниками конкурсу (змагання) можуть бути як фізичні, так і юридичні особі (Спілка письменників, журналістів, кінематографістів; редакції газет, журналів, мер міста, директор заводу).

Розрізняють обов'язкові та факультативні умови конкурсу.

Обов'язкові - це ті, які повинні міститися при проведенні будь-якого конкурсу. Факультативні залежать від особливостей конкурсу (проект забудови, макет скульптури, фотографія, реклама, нарис, шахова задача тощо).

Оголошення про конкурс має містити такі умови:

Виклад завдання, тобто, які саме вимоги ставляться до переможця.

Герої О.Генрі, симатичні шахраї Джефф Пітере та Енді Танкер, опублікували об'яву про те, що вдова з капіталом і великим маєтком бажає вдруге одружитися з:

а) небагатим, але ніжним чоловіком або зі старим і негарним, який:

б) буде їй вірним і в) зможе розпорядитися її грошима.

У конкурсі взяли участь понад 5 000 бажаючих, кожен з яких посилав один долар посередницькій конторі за передачу його листа. Нагороду отримав сам Джефф Пітере...

2. Строк виконання (це може бути або конкретна дата, або проміжок часу).

Можуть бути встановлені проміжні чи попередні етапи;

3. В чому полягає винагорода та її розмір.

4. Відомості про організаторів і місце проведення.

5. Порядок підведення підсумків і строк оголошення результатів. Факультативні умови конкретизують завдання конкурсу і можуть містити:

1) вимоги щодо оформлення робіт;

2) склад журі;

3) порядок і строк виплати винагороди;

4) порядок використання творів;

5) порядок повернення робіт тощо.

Конкурс може бути відкритим , коли до участі запрошуються всі бажаючі, хоча це не виключає попередній відбір учасників чи попередню кваліфікацію. До участі у закритому конкурсі організатори, як правило, запрошують учасників персонально.

Організатор конкурсу має право змінити його умови. Але змінюючи умови конкурсу чи скасовуючи його взагалі, можна порушити права осіб, які виявили бажання взяти участь у конкурсу. Тому чинне законодавство дозволяє змінити умови конкурсу лише до його початку.

Якщо ж у зв'язку зі зміною умов конкурсу участь у ньому для особи втратила інтерес або стала неможливою, ця особа має право на відшкодування засновникам витрат, які були понесені нею для підготовки до участі у конкурсі.

Переможцем конкурсу є особа, яка досягла найкращого результату конкурсу. Переможець має право вимагати від організатора конкурсу виконання свого зобов'язання у строки, встановлені конкурсом.

Нагорода може взагалі не присуджуватися, якщо жодна з робіт не відповідає вимогам конкурсу. Якщо у конкурсі взяли участь менше встановленого організаторами мінімального числа учасників, він вважається таким, що не відбувся.

Цивільно-правові зобов'язання, які виникають із конкурсу, необхідно відмежовувати від конкурсних зобов'язань у трудовому праві. У цивільному праві конкурс - це засіб створити умови для найкращого вирішення конкретного творчого завдання, певної роботи, у трудовому - підстава виникнення трудових правовідносин.

35.3. Вчинення дій у майнових інтересах іншої особи без доручення
35.4. Рятування здоров'я та життя фізичної особи, майна фізичної або юридичної особи (статті 1161-1162 ЦК)
35.5. Створення загрози життю, здоров'ю, майну фізичної особи або майну юридичної особи (статті 1163-1165 ЦК)
Глава 36. Деліктні зобов'язання
36.1. Поняття зобов'язань із заподіяння шкоди
36.2. Система деліктів
36.3. Відповідальність за шкоду, завдану органами державної влади або органами місцевого самоврядування (ст. 1173 ЦК)
36.4. Відшкодування шкоди, завданої незаконними діями органу дізнання, попереднього (досудового) слідства, прокуратури або суду (ст. 1176 ЦК)
36.5. Відшкодування шкоди, завданої джерелом підвищеної небезпеки
36.6. Відповідальність за шкоду, завдану особами з пороками волі
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru