Сучасні різновиди туризму - Кляп М.П. - Медичний туризм (лікувально-оздоровчий туризм, оздоровчий туризм, лікувальний туризм, пологовий туризм)

Мисливський туризм (аутфітер-тур) - різновид туризму, метою якого є пошук, вистежування, переслідування та здобич деяких видів диких тварин.

Широкого розвитку в багатьох країнах світу набув мисливський туризм. Незважаючи на високі ціни послуг, що оплачують іноземні мисливці, мисливський туризм дедалі більше розширюється. Мрією туристів-мисливців є велика четвірка (лев, леопард, буйвол, слон) та найвищий трофей -памірський гірський баран Марко Поло.

Мисливський туризм, це водночас і промисел і розвага, що складається з пошуку, пересугідування та здобичі (захоплення або вбивства) деяких видів диких тварин (переважно птахів і ссавців). До мисливських турів не відносять вбивство худоби, домашніх тварин або тварин, що тримаються в неволі, так як і рибальство та використання пасток. У багатьох країнах мисливський туризм викликає протести захисників дикої природи, які вказують на його шкоду для природи, і на те, що рекреаційне полювання розвиває жорстокість, та навіть часто прирівнюють його до вбивства людини.

Полювання в мисливському туризмі має свої особливості:

o полювання промислове і любительське;

o полювання без засобів пересування і з ними: з верховими тваринами (коней, слонів), з возів, автомобілів, поїздів, суден, повітряних суден;

o полювання на рівнині, в лісі, на болотах, на воді, під водою, в повітрі, в норах;

o полювання поодинці і організованими групами мисливців;

o полювання із засідки, полювання-переслідування, облавне та загородне полювання;

o полювання зі списом, рогатиною, острогою, луком і стрілами, пращею, вогнепальною зброєю;

o полювання за допомогою спеціально навчених мисливських тварин (ловчих птахів, собак), в тому числі цькування;

o використання приманок, підсадних тварин;

o полювання мережами, пастками, силками, клітками, капканами, самострілами;

o фотополювання - фото-і кінозйомка тварин в їх природному середовищі існування.

Найпопулярніші країни мисливського туризму це - Чехія, Австралія, Румунія, Болгарія, Угорщина, Австрія, Ботсвана, Аргентина, Канада, Киргизстан, Таджикистан, Танзанія.

Медичний туризм (лікувально-оздоровчий туризм, оздоровчий туризм, лікувальний туризм, пологовий туризм)

Медичний туризм (лікувально-оздоровчий туризм, оздоровчий туризм, лікувальний туризм, пологовий туризм) - різновид туризму, головною метою якого є лікування чи перебування у медичних закладах за межами своєї країни.

Медичний туризм може розвиватися як всередині країни, так і за її межами. У останньому випадку хворі отримують можливість користуватися медичними послугами інших країн, головно тими, які на батьківщині не - або малодоступні. Крім того, ціни на медичні послуги у різних країнах дуже відрізняються, що спонукає людей для уточнення діагнозу хвороби та власне лікування виїжджати за межі своєї країни.

Близько 100 мільярдів доларів, вважають експерти, щорічно витрачається на лікування за кордоном. В деяких країнах, наприклад, Чехії, Швейцарії, Німеччині - прийом пацієнтів з інших країн поставлено на потік, навіть попри те, що лікування в них для іноземців коштує набагато дорожче. Проте це не зупиняє багатьох, далеко не заможних пацієнтів, оскільки у підсвідомості багатьох сформовані численні медичні міфи про лікувальні особливості мінеральних вод типу Стара Русса, Кар лові Вари, Сент-Моріц, Баден-Баден, Віші.

Сьогодні турфірми відзначають збільшення кількості замовлень на медичний туризм. Серед американців і жителів Західної Європи такий вид туризму давно має великий попит. За даними Medical Insights International, доходи від лікувального туризму щороку зростають на 20%, при цьому річні обороти ринку сягають $40-60 млрд. За межі своїх рідних країн європейці та американці їдуть у пошуках дешевого медичного обслуговування (затребуваними є пластичні операції, операції на серці, трансплантація органів, стоматологічні послуги). На високому рівні такі послуги надають не лише європейські клініки, а й країни Азії, Австралії та Латинської Америки.

Крім того, зріс попит на проходження діагностики за кордоном. Бюджет діагностичної поїздки залежить від вартості програми, яку прораховує клініка, вибору місця проживання, наявності медичного перекладача, трансферу тощо. Заощадити на медичному обслуговуванні можна, звернувшись по допомогу в Ізраїль, Туреччину, Таїланд. За оцінками Medical Insights International, азійські країни зможуть заробляти на іноземних пацієнтах майже $5 млрд. Приміром, у 2010-му Індію з метою лікування відвідали 1,5 млн іноземних туристів, Таїланд - 1 млн. За прогнозами науковців, зросте потік медичних туристів до Австрії та Чехії, де лікують захворювання серцево-судинної системи та опорно-рухового апарату, а також клініки Італії, що спеціалізуються на легеневих захворюваннях і хворобах опорно-рухового апарату. У Чехії медичний ту* ризм набув особливого попиту, у цій країні чимало туристів лягають на операції, найчастіше це стосується пластичної хірургії. Агенція "Forbes Traveller" включила Чехію до десятки найкращих світових напрямків медичного туризму, разом із Сінгапуром, ПАР та Угорщиною. На думку агенції, чеські хірурги пропонують ідеальне поєднання високої якості і низьких цін. У такі держави як Україна, Білорусія приїздять чимало людей з Канади, США, Німеччини, Франції, Великобританії з метою медичного туризму. Здебільшого в медичному туризмі їх цікавить стоматологія, адже різниця в 4-7 разів для них Дуже суттєва. Приїжджають на виконання пластичних операцій, санаторного лікування мінеральними водами, дитячої кардіохірургії, яка в деяких напрямках вже обігнала напрацювання і здобутки західних колег, як американських, так і західноєвропейських. Це пояснюється тим, що в державах колишнього СРСР правове поле м'якше порівняно з тим, яке існує у Сполучених Штатах, наприклад, де жорстка регуляція цього напрямку і з боку страхових компаній, і з боку права.

Тури на SРА-курорти (готелі зі SРА -центрами обладнані лікувально-оздоровчими комплексами з басейнами і терапевтичними ваннами, масажними кабінетами). Клієнти, які регулярно відвідують оздоровчі курорти, щороку вибирають нове місце відпочинку. Ті, кому набридли Угорщина та Чехія, замовляють відпочинок у дорожчих Австрії, Швейцарії, Німеччині. Тут практично всі готелі курортів розташовані біля цілющих джерел, що допомагають при захворюваннях опорно-рухової системи, порушенні кровообігу, проблемах із травним трактом, печінкою тощо. Оздоровлення в цих місцях зазвичай поєднують з екскурсійними прогулянками.

У дорожчому ціновому сегменті австрійські та швейцарські курорти. В Австрії (курорти Вад Гаштайн, Бад Ішль) при готелях є спеціальні басейни з природною водою та радонові джерела, що сприятливо впливають на опорно-рухову систему. Швейцарія сторіччями спеціалізується на лікуванні легеневих захворювань. Чимало медичних туристів лікуються в Ізраїлі та Туреччині - курорти на Мертвому морі та Кангалі спеціалізуються на шкірних захворюваннях.

Клієнт, обравши медичний туризм, зможе одночасно відпочивати, підлікуватись і покращувати зовнішній вигляд. Медичні СПА та веллнес-центри, що пропонують клієнтам оздоровчу і омолоджуючу програми, фітнес-центри, басейни, комфортне проживання та здорове харчування, унікальне поєднання трав'яних настоїв, фіто-ванн, йоги і медитації і плюс екскурсії, розваги, спортивний відпочинок, фестивалі, гастрономія та ено-терапія, таласотерапія та медотерапія, і це ще не повний перелік послуг для тих, хто хоче бути туристом, користуючись послугами "медичного туризму".

Медіа-туризм (прес-тур)
Мобільний туризм
Мовний туризм (лінгвістичний туризм)
Могильний туризм (цвинтарний туризм)
Модний туризм
Музичний туризм
Музейний туризм
Навчальний туризм (науковий туризм, освітній туризм, інтелектуальний туризм )
Наркотуризм (туризм залежностей)
Небезпечний туризм
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru