Для підприємств, які не мають своєї служби безпеки або процес створення якої лише почався, доцільно користуватися послугами Державної служби охорони (ДСО).
Державну службу охорони при МВС України створено для здійснення заходів охорони нерухомих об'єктів та іншого майна, в тому числі вантажів, валютних цінностей, що перевозяться, інкасації, забезпечення особистої безпеки громадян на договірних засадах. Діє ця служба на підставі Закону України "Про міліцію" і постанови Кабінету Міністрів України від 10.08.1993 р. № 615 "Про заходи щодо вдосконалення охорони об'єктів державної та інших форм власності".
ДСО є професійною спеціалізованою охоронною організацією. Вона структурована й централізована. У її складі 192 підрозділи, 148 служб інкасацій й 32 підрозділи спеціального призначення "Титан". Державна служба охорони має значний матеріально-технічний потенціал: 253 пункти централізованого спостереження, сучасні засоби зв'язку, парк спецавтомобілів, новітня вогнепальна зброя. Для навчання працівників тут діють спеціалізовані навчальні заклади, одне училище і два вищих училища професійної підготовки працівників охорони.
Під охороною ДСО близько 90 000 об'єктів. З метою протидії незаконному обігу зброї підрозділи ДСО охороняють 42 склади вибухових матеріалів і 1099 приміщень для зберігання зброї та боєприпасів. Завдяки проведеній роботі працівниками охорони з початку року вилучено 46 одиниць вогнепальної та 64 - холодної зброї.
Для протидії злочинам у паливно-енергетичному комплексі й тероризму підрозділи ДСО: здійснюють охорону 232 об'єктів паливно-енергетичного комплексу (41 - нафтопереробного комплексу, 180 - газової та 11 - об'єктів вугільної промисловості); охороняють 53 окремі ділянки нафто -, газо -, аміако-, продуктопроводів загальною протяжністю 11341,7 км. З початку 2007 р. вони провели 6788 рейдів на об'єктах нафтогазового комплексу, за результатами яких вдалося запобігти 69 злочинам (20 фактам розкрадання нафтогазової сировини та нафтопродуктів, 7 крадіжкам корисних копалин з місць видобутку та 32 несанкціонованим урізуванням до трубопроводів). За скоєння цих правопорушень затримано 46 осіб, вилучено понад 223 т нафти, газоконденсату та нафтопродуктів на суму майже 386 тис. грн.
Сфера діяльності ДСО поширюється на всі верстви населення та соціальні групи. Усі об'єкти, що охороняються за допомогою технічних засобів, підключені до пультів централізованого спостереження. Групи затримання - це мобільні наряди міліції, які цілодобово патрулюють вулиці України, щоб у лічені хвилини прибути на об'єкт, з якого на пульт надійшов сигнал "Тривога". Працівники ДСО щорічно запобігають десяткам тисяч злочинів і затримують тисячі зловмисників.
Одним із пріоритетних напрямів діяльності ДСО стала спільна з Фондом державного майна України робота щодо забезпечення охорони об'єктів, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, спрямована на запобігання бюджетним втратам, захист державних інтересів, декриміналізацію сфер державного сектора економіки, а також виробництва та обігу спирту й алкогольних виробів. З метою профілактики правопорушень серед неповнолітніх і протидії підлітковій злочинності під охороною підрозділів ДСО перебуває 1205 закладів освіти. Виконуються договірні зобов'язання з охорони 8300 державних і комерційних банківських установ. Здійснюється супровід касирів з грошовими коштами за 3187, інкасація грошової виручки - за 1552 договорами. Усі об'єкти, що охороняються за допомогою технічних засобів, підключені до пультів централізованої охорони.
Одночасно на службу заступають 520 груп затримання.
Державна служба охорони надає такі послуги:
o охорона об'єктів;
o охорона квартир та приміщень з особистим майном громадян;
o обладнання об'єктів і квартир сучасними засобами охоронно-пожежної сигналізації;
o централізоване спостереження за станом охоронно-пожежної сигналізації на об'єктах без виїзду групи затримання;
o нагляд за рухомими об'єктами;
o охорона стаціонарних об'єктів постами міліції охорони;
o охорона стаціонарних об'єктів постами цивільної охорони;
o забезпечення особистої безпеки фізичних осіб;
o охорона разових заходів;
o охорона та супровід туристичних груп;
o контроль за несенням служби відомчою охороною;
o реагування групи затримання на телефонний виклик;
o нагляд за зовнішньою цілісністю об'єктів;
o охорона та супровід вантажів;
o охорона та супровід вантажів для нерезидентів;
o інкасація готівки, перевезення грошових знаків, цінних паперів;
o охорона грошових знаків, цінних паперів та інших цінностей, які перевозить уповноважена особа замовника;
o виявлення та блокування витоку інформації через закладні пристрої (Ліцензія ДСТСЗІ СБУ серії АВ № 153902 від 09.08.2006).
Елітний підрозділ ДСО "Титан " - це високопрофесійна особиста охорона, супровід вантажів і цінностей, забезпечення майнової безпеки українців та іноземних громадян. Працівника "Титану" проходять навчання у спеціальних навчальних центрах, досконало володіють усіма видами вогнепальної зброї, прийомами бойових мистецтв.
Особовий склад міліції охорони підрозділу "Титан" комплектується на конкурсній основі із найбільш професійно підготовлених працівників міліції (фахівців), які мають необхідний рівень бойової підготовки та відповідний досвід роботи в органах внутрішніх справ. З метою забезпечення найбільш надійної і якісної особистої безпеки та захисту фізичних осіб на цю службу призначаються працівників, які пройшли відповідний курс навчання за програмою підготовки із забезпечення захисту особи.
Взаємини підрозділу "Титан" із замовниками визначаються двосторонніми договорами.
Працівники "Титану" на період виконання завдання відповідно до укладених договорів забезпечуються табельною вогнепальною зброєю, радіо та спеціальними засобами, автомобілями супроводу. За потреби вони можуть бути озброєні автоматичною зброєю. За бажанням замовника охоронці можуть нести службу в цивільному одязі. Надійність і високий професіоналізм - складові успіху спецпідрозділів міліції охорони "Титан", які нині є в кожному обласному центрі. Вони становлять еліту Державної служби охорони, є уособленням охорони високого європейського рівня, професіоналів, що поєднують здатність вирішувати питання забезпечення надійної охорони та високого рівня конкурентоспроможності на ринку охоронних послуг.
4.1. Сутність і значення комерційної інформації. Комерційна таємниця підприємства
4.2. Правові аспекти комерційної таємниці
4.3. Механізм визначення переліку інформації, що становить комерційну таємницю
1. Тотальний
2. Плагіаторський
3. Аналітичний
4. Експертний
4.4. Недобросовісна конкуренція і методи викрадення таємниць підприємства
4.5. Економічне шпигунство