Зовнішньоекономічні операції і контракти - Козик В.В. - 8.3.2.1. Визначення митної вартості товару за ціною угоди з ввезеними товарами (метод 1)

Даний метод є основним при визначенні митної вартості і відповідає суті статті VII Угоди ГЛТТ, у преамбулі якої підкреслюється, що "основою оцінки товарів для митних цілей повинна бути ціна угоди з оцінюваними товарами".

На практиці це означає, що при проведенні оцінки товарів необхідно максимально можливо використовувати цей метод. Коли остаточно встановлено, що ціна угоди відсутня чи не може бути визначена або не може використовуватися для визначення митної вартості, слід переходити до інших методів оцінки.

Основу даного методу становить "ціна угоди ". Під ціною угоди розуміється ціна, 'фактично сплачена, або така, що підлягає сплаті при продажу товарів на експорт у країну імпорту, скоригована з урахуванням встановлених додаткових нарахувань до ціни.

При цьому ціна і фактично сплачена, і та, яку належить сплатити, означає: 1)суму всіх платежів покупця продавцю за товар, тобто як прямих, так і

непрямих платежів третій особі на користь продавця;

2) платежів у грошовій формі, так само як і розрахунків у формі надання послуг

чи натурально-речових виплат.

Закон України "Про єдиний митний тариф", так само як і ст. VII Угоди" встановлює, що в ціну угоди включаються компоненти (див. рис.8.4). якщо вони не були раніше в неї включені.

Компоненти митної вартості

Рис.8.4. Компоненти митної вартості

Якщо перелічені компоненти не ввійшли в ціну товару, то вони повинні бути додані до ціни. На практиці така поправка до ціни відображається в спеціальному розділі декларації митної вартості у вигляді відповідного додаткового нарахування. Жодні інші компоненти не можуть бути донараховані до ціни, яка фактично сплачена або підлягає сплаті.

Проте такі поправки і додаткові нарахування до ціни повинні робляться лише за умови, якщо:

а) ці витрати або платежі справді мають місце і, отже, підтверджуються документально. Якщо таке визначення цих даних не є можливим, митна вартість не може бути визначена за методом 1;

б) Ці платежі не включені до ціни товару, встановленої зовнішньоторговельним контрактом;

в) ці витрати фактично понесені та оплачуються покупцем. Дозволяються і відрахування з ціни, фактично сплаченої або такої, що підлягає сплаті: в ряді випадків можуть бути виключені деякі витрати, включені відповідно до контракту б цю ціну, тобто частина витрат, здійснюваних після ввезення товару на територію країни. До таких витрат належать:

1) витрати з монтажу, складання, наладки устаткування або надання технічної допомоги після ввезення товарів на територію країни;

2) витрати з доставки товару після ввезення на митну територію України до місця призначення;

3) мита, податки і збори, що сплачуються при ввезенні або продажу товарів. Отже, митна вартість (МВ) може бути розрахована за формулою:

існують певні вимоги до застосування методу визначення митної вартості за ціною угоди з ввезеними товарами. Умовами, за наявності яких не може бути застосований для визначення митної вартості метод за ціною угоди з ввезеними товарами (метод 1), є такі:

а) обмеження щодо прав покупця на оцінюваний товар, за винятком:

• обмежень, встановлених законодавством України;

• обмежень географічного регіону, в якому товари можуть бути перепродані;

• обмежень, що істотно не впливають на ціну то вару;

Як приклади умов такого роду можна навести такі ситуації:

ціна на ввезені товари залежить від надання покупцем продавцю визначених послуг (іноземний продавець продає українському покупцю товари на суму 100 тис. доларів США за умови, що покупець зобов'язується надати йому певні інформаційні послуги).

• продавець встановлює ціну на ввезені товари за умови, що покупець купить також і інші товари у певних кількостях (японський продавець продає телевізори за ціною 150 доларів США за одиницю за умови, що український покупець придбає 1000000 презервативів за ціною 0,05 долара за одиницю).

б) продаж і ціна угоди залежать від дотримання умов, вплив яких не може бути обчислено. До подібного роду умов належать:

• умови постачання відповідно до "Інкотермс" у редакції 2000 p.;

• умови підписання угод і здійснення постачань типу "покупка за умови підключення експерта (наявність експертного висновку)" і т.п.;

• покупка за умови постачання товару до конкретної дати;

• умови знижок на кількість товару, на "вірність" даному продавцю і т.п.;

• надання продавцю технічних розробок або креслень, виготовлених у країні покупця;

• здійснення покупцем за свій рахунок (можливо навіть за згодою з продавцем) яких-небудь дій, що відносяться до збуту покупцем імпортованих товарів, наприклад, рекламна діяльність, оплачувана покупцем;

■ вимога на проведення тестування або випробування товарів;

• вимога із забезпечення конфіденційності інформації і таємності визначених даних щодо ввезених товарів.

в) дані, використані декларантом при заявленій митної вартості, не підтверджені документально або не є кількісно визначеними і достовірними. Вимоги достовірності в даному випадку означають, що, по-перше, митні органи повинні мати можливість перевірки поданих декларантом документів; по-друге, дані, що містяться в поданих

декларантом документах, не повинні суперечити одне одному, інакше метод 1 застосовувати не можна.

г) учасники угоди є взаємозалежними особами, за винятком випадків, коли їхня взаємозалежність не вплинула на ціну угоди, що повинно бути доведене декларантом. При цьому під взаємозалежними особами розуміються особи, що задовольняють хоча б одну з таких ознак:

1) один з учасників угоди (фізична особа) або посадова особа одного з учасників угоди є одночасно посадовою особою іншого учасника угоди;

2) учасники угоди є співвласниками підприємства;

3) учасники угоди пов'язані трудовими відносинами;

4) один з учасників угоди є власником внеску (паю) або акцій з правом голосу в статутному капіталі іншого учасника угоди, що становлять не менше 5 % статутного капіталу;

5) обидва учасники угоди перебувають під безпосереднім чи непрямим контролем третьої особи;

6) один з учасників угоди перебуває під безпосереднім або непрямим контролем іншого учасника угоди;

7) учасники угоди або їхні посадові особи є родичами.

8.3.2.2. Визначення митної вартості за ціною угоди з ідентичними та подібними товарами (методи 2 і 3)
8.3.2.3. Визначення митної вартості на основі віднімання вартості (метод 4)
8.3.2.4. Визначення митної вартості на основі додавання вартості (метод 5)
8.3.2.5. Визначення митної вартості резервним методом (метод 6)
8.3.2.6. Визначення митної вартості у разі встановлення цінових обмежень на товари
8.4. Схема проходження вантажу через митний кордон України (митне оформлення)
8.5. Митний контроль
8.6. Основні митні документи
РОЗДІЛ IX. БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИХ ОПЕРАЦІЙ
9.1 .Загальні положення
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru