1. Логістичні системи та принципи їх утворення.
2. Класифікація логістичних систем. Логістичні мережі.
3. Характеристика основних методів логістики.
4. Основні показники логістики.
1. Логістичні системи та принципи їх утворення
Наявність багатьох сфер і галузей логістики дозволяє розглядати процес руху матеріальних та пов'язаних з ними інших потоків з позиції системного підходу. Зручність даного підходу полягає в тому, що при його використанні виникає можливість розгляду техніко-технологічної, організаційно-економічної, соціально-психологічної та інших складових процесу матеріало- та товароруху в сукупності із можливістю врахування впливу одного елемента на інші.
Поняття власне логістичної системи утворилося на основі узагальненого терміну "система". Відповідно до якого система (від грец. - ціле, утворене з частин; об'єднання) - це множина елементів, які пов'язані один з одним і утворюють визначену цілісність.
Будь-яка система володіє чотирма ознаками:
1) цілісність і здатність до поділу;
2) наявність зв 'язків;
3) наявність організаційного елементу, який упорядковує всі внутрішні складові;
4) інтеграційні якості - які утворюються як результат об'єднання якостей окремих елементів системи.
Логістична система - це складна організаційно структурована економічна система, яка складається із взаємопов'язаних елемен-тів-ланок, що об'єднані внутрішніми цілями організації бізнесу а також визначеними зовнішніми цілями. Логістичні системи, як правило, складаються з декількох підсистем і активно взаємодіють із зовнішнім середовищем.
Будь-яка логістична система складається із окремих елементів-ланок, між якими встановлені певні функціональні зв'язки, - з так званих ланок логістичної системи. Ланки логістичної системи можуть бути трьох видів:
o ті, що генерують логістичні потоки;
o ті, що перетворюють логістичні потоки;
o ті, що поглинають логістичні потоки.
Часом, на основі різного роду комбінацій згаданих ланок утворюються змішані ланки логістичних систем. Ланками логістичної системи можуть бути підприємства-постачальники матеріальних ресурсів, виробничі підприємства і їх підрозділи, збутові, торгівельні, посередницькі організації різного рівня, транспортні і експедиційні підприємства, фінансові установи, підприємства інформаційно-комп'ютерного сервісу і т.д. Крім того більшість ланок логістичних систем утворюються шляхом синтезу суб'єктів та об'єктів логістичного управління, тобто ланкою логістичної системи є підприємства або (і) їх підрозділи у поєднанні із логістичними потоками та іншими об'єктами логістичного управління.
Утворення логістичних систем має на меті оптимізацію товароруху, тому для досягнення максимального ефекту побудова таких систем повинна відповідати наступним принципам:
1) координація всіх процесів та елементів товароруху починаючи від закупівлі сировини і закінчуючи продажем товарів кінцевому споживачу;
2) впровадження систем інтеграційного управління і контроль за рухом та використанням всіх товарів і ресурсів;
3) орієнтація управління на інтегрований наскрізний потік (без поділу на постачання, виробництво, збут і т.д.);
4) висока здатність до адаптації та переорієнтації;
5) чітка координація діяльності всіх функціональних елементів логістичної системи;
6) побудова ефективної та безперервної інформаційної системи обміну інформацією на основі новітніх досягнень науки і техніки, а також із широким використанням елементів зворотного зв'язку.
3. Характеристика основних методів логістики
4. Основні показники логістики
Розділ 5. Методика закупок та розміщення замовлень
1. Сутність та завдання закупівельної діяльності
2. Організація системи постачання матеріальних ресурсів
3. Логістичний цикл замовлення
4. Особливості вибору постачальника
5. Система доставки "точно-вчасно" в закупівельній логістиці
Розділ 6. Виробнича логістика