Студент може бути відрахований з вищого закладу освіти:
¨ за власним бажанням;
¨ у зв'язку з призовом на строкову військову службу (крім студентів вищих закладів освіти третього і четвертого рівнів акредитації);
¨ у зв'язку з переведенням до іншого вищого закладу освіти;
¨ за станом здоров'я на підставі висновку ЛКК;
¨ за академічну неуспішність (невиконання вимог навчального плану та графіка навчального процесу, незадовільне складання іспитів і заліків протягом сесії);
¨ за порушення навчальної дисципліни і правил внутрішнього розпорядку вищого закладу освіти (появу на заняттях у навчальному корпусі, бібліотеці, гуртожитку в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсикологічного сп'яніння, одноразове грубе порушення навчальної дисципліни або Правил внутрішнього розпорядку вищого закладу освіти).
¨ за вироком суду, що вступає в законну силу, чи постановою органу, до компетенції якого належить накладення адміністративного стягнення або застосування заходів громадського впливу.
Студенту, який відрахований з вищого закладу освіти, видається академічна довідка; та оригінал документа про повну загальну середню (базову загальну середню) освіту.
До особової справи студента вкладаються: копія академічної довідки, підписаної керівництвом вищого закладу освіти і скріпленої гербовою печаткою, завірена деканом (завідуючим відділенням) залікова книжка, студентський квиток і скріплена печаткою за підписом декана (зав. відділенням) учбова картка студента з зазначенням виконання студентом навчального плану.
3.Поновлення до складу студентів.
Поновлення до складу студентів здійснюється з врахуванням здатності претендента успішно виконувати графік навчального процесу, незалежно від тривалості перерви в навчанні, причини виключення, трудового стажу, форми навчання.
Рішення щодо поновлення на навчання приймається ректором протягом двох тижнів на підставі заяви студента, йому повідомляють причину відмови або умови зарахування на навчання, зокрема порядок та терміни ліквідації академічної різниці. Студенту, який поновлений у вищому закладі освіти, видається залікова книжка з проставленими перезарахованими предметами з відповідними оцінками, одержаними в іншому навчальному закладі. Перезарахування предметів здійснює декан факультету (завідуючий відділенням).
4.Працевлаштування випускників.
Випускники вищих закладів освіти мають право на вільний вибір виду діяльності та місця роботи відповідно до здібностей і професійної підготовки з урахуванням особистих інтересів і суспільних потреб (окрім випадків, передбачених чинним законодавством: пільговий прийом; особливі вимоги до професійної діяльності тощо).
Випускники та студенти вищих закладів освіти мають право звертатися за працевлаштуванням до:
♦ вищих закладів освіти - під час навчання;
¨ державної служби зайнятості за місцем постійного проживання - після закінчення навчання;
¨ власника або уповноваженого ним органу підприємства, установи, організації незалежно від форм власності (далі — замовника) - як протягом навчання, так і після закінчення навчального закладу.
Працевлаштування випускників, які навчалися за договорами на підготовку спеціалістів з вищою освітою, здійснюється згідно з умовами визначеними договорами (генеральними, прямими, цільовими). Зокрема, прямий і цільовий договори на підготовку та працевлаштування спеціалістів з вищою освітою, як правило, повинен передбачати такі основні зобов'язання сторін:
Замовник - надати випускникові роботу на період не менше трьох років відповідно до його спеціальності, кваліфікації і професійної підготовки з урахуванням вимог кваліфікаційної характеристики, а також у разі необхідності забезпечити молодого спеціаліста житлом відповідно до чинного законодавства.
Випускник - оволодіти всіма видами професійної діяльності, передбаченої відповідною кваліфікаційною характеристикою, та відпрацювати у замовника строк, визначений договором.
3. Вищий заклад освіти - забезпечити якість та рівень
підготовки спеціаліста з вищою освітою.
Інші зобов'язання та відповідальність сторін визначаються при укладенні договору. Замовники незалежно від форм власності згідно з цільовими договорами можуть за рахунок своїх коштів надавати студентам матеріальну допомогу та послуги, сплачувати надані студентові грошові кредити, а також виплачувати студентам підвищену стипендію або проводити доплати до державної стипендії, установленої для відповідної спеціальності, курсу, навчального закладу.
З метою сприяння працевлаштуванню випускників вищий заклад освіти:
¨ підтримує зв'язок з державною службою зайнятості, центральними органами державної виконавчої влади, підприємствами, установами, організаціями;
¨ створює банк даних місць роботи, розробляє рекомендації щодо зміни обсягів та структури підготовки спеціалістів на підставі проведеного службою зайнятості аналізу й прогнозування попиту та пропозицій на ринку праці;
¨ забезпечує випускників достовірною, повною й оперативною інформацією про можливість працевлаштування на підставі договірних замовлень, надання випускникам допомоги в підборі роботи, в укладанні цільових договорів та працевлаштуванні;
¨ надає допомогу замовникам у доборі необхідних їм спеціалістів;
¨ забезпечує в межах компетенції соціально-економічний та правовий захист випускників;
¨ оформляє та веде облік укладених договорів, здійснює контроль за виконанням договірних зобов'язань під час навчання студентів та розгляду питання про направлення на роботу випускників;
¨ сприяє студентам у пошуках тимчасової роботи;
¨ підтримує зв'язки з випускниками, бере участь в організації роботи щодо вивчення їх трудової діяльності тощо.
Спірні питання, що виникають між вищим закладом освіти та випускником, вирішує комісія у складі: керівника (його заступника) вищого закладу освіти; завідувача кафедри, що випускає спеціалістів (завідувача відділення); представників факультету; органів студентського самоврядування. До складу комісії можуть також включатися представники замовників, для яких в основному готуються спеціалісти в цьому навчальному закладі.
При самостійному працевлаштуванні випускники вищих закладів освіти можуть звернутися за сприянням у працевлаштуванні до державної служби зайнятості за місцем постійного проживання згідно з Законом України про зайнятість населення.
Вручення випускникові диплома (свідоцтва) про закінчення навчального закладу, посвідчення про направлення на роботу або довідки про надання можливості самостійного працевлаштування та видача коштів (якщо вони перераховані до навчального закладу замовником), що йому належать, здійснюється не пізніше 5 днів- після закінчення ним навчального закладу.
Випускникам, які одержали направлення на роботу після закінчення вищого закладу освіти, надається відпустка тривалістю один календарний місяць незалежно від того, коли вони мали останні канікули у навчальному закладі.
За час відпустки випускникам вищих навчальних закладів, які одержали направлення на роботу, виплачується допомога у розмірі місячної стипендії за рахунок замовника, до якого їх направлено на роботу. Випускникам, які одержали довідки про надання можливості самостійного працевлаштування, допомога за час відпустки не виплачується.
Безробітним з числа випускників вищих закладів освіти виплачується допомога по безробіттю згідно з Законом України про зайнятість населення.
4.Працевлаштування випускників.
4. Курсові, кваліфікаційні, дипломні та міністерські роботи
1. Організація і контроль за процесом підготовки та захисту письмових робіт.
2. Вибір проблеми дослідження, наукового керівника теми, затвердження останніх та конкретизація завдання на проведення дослідження.
3. Обґрунтування теми, вибір об'єкта, предмета та визначення мети дослідження.
4. Висунення гіпотез та відпрацювання теоретичних засад дослідження.
5. Розробка програми і методики дослідження, його проведення.
6. Опрацювання нормативних, наукових, навчально-методичних та інших літературних джерел.
7. Підготовка до написання та написання роботи.