Зовнішньоекономічний менеджмент - Дахно І.І. - 5.6. Аналітичне обґрунтування рішень про утворення підприємства з іноземними інвестиціями

На користь України як країни, привабливої для інвестиційних цілей, свідчать такі чинники, як наявність великого ринку; високий рівень освіти населення; досить висока кваліфікація робочої сили, особливо-інженерно-технічного складу; сприятливе місце розташування в Європі (центральний регіон).В нашій країні є стабільний і величезний попит на інвестиційні ресурси з боку вітчизняних господарських суб'єктів. Але без кардинального поліпшення функціонування інвестиційного комплексу інфраструктури іноземні інвестиції, якими великими за обсягом вони не були б, навряд чи зможуть бути ефективно використані.

Тому не можна сприймати інвестування іноземного капіталу завжди позитивно. Необхідно зробити відповідні аналітичні розрахунки - скласти прогнозні баланси і звіти про фінансові результати, провести прогнозний аналіз фінансового стану (методика викладена у підрозділі четвертому).

Підприємство з іноземними інвестиціями - це підприємство будь-якої організаційно-правової форми, утворене у відповідності з законодавством України, в статутному фонді якого іноземна інвестиція складає не менше 10%. Це можуть бути не обов'язково грошові кошти. Іноземною інвестицією також може бути і майно, цінні папери тощо. Оцінка іноземної інвестиції в статутний фонд здійснюється за домовленістю сторін на основі цін міжнародних ринків або ринку України. Перерахунок іноземних інвестувань у їх валюті в валюту України проводиться за офіційним валютним курсом НБУ на дату підписання установчої угоди і не підлягає подальшому перерахунку.

Ще до державної реєстрації на основі установчої угоди необхідно сформувати суму статутного фонду і відобразити заборгованість учасників. В Балансі вона відображається в рядку 360 "Неоплачений капітал".

Приклад № 6

Прийнято рішення про реєстрацію підприємства з іноземними інвестиціями у розмірі 20000 USD. Внесок українського засновника

- 100000 грн (UAH). На поточний момент надійшли такі активи від українського засновника:

- основні засоби - 12000 UAH;

- об'єкти незавершеного будівництва - 5000 UAH;

- нематеріальні активи - 1200 UAH;

- виробничі запаси - 5300 UAH;

- грошові кошти - 6500 UAH.

Від іноземного засновника надійшли грошові кошти у валюті у розмірі 5000 USD. Частина статутного капіталу лишилася неоплаченою.

Складемо за цими даними баланс-нетто підприємства.

Актив

Сума

Пасив

Сума

тис. UAH

тис. USD

тис. UAH

тис. USD

І.Необоротні активи Нематеріальні активи Незавершене будівництво Основні засоби Всього за розд. І

1, 2

5, 0 12, 0

18, 2

-

І.Власний капітал

Статутний капітал

Неоплачений капітал

Всього за розд. І

100, 0 (70, 0)

30, 0

20, 0

(15, 0)

5, 0

ІІ.Оборотні активи Виробничі запаси Грошові кошти та їх еквіваленти

Всього за розд. ІІ

5, 3

6, 5 11, 8

5, 0

5, 0

П.Забезпечення наступних витрат і платежів

Ш. Довгострокові зобов'язання

Ш.Витрати майбутніх періодів

ІУ.Поточні зобов'язання

У.Доходи майбутніх періодів

Баланс

30, 0

5, 0

Баланс

30, 0

5, 0

З даних балансу видно, що заборгованість по національній валюті складає 70%, в доларах - 75%, що є підставою для збільшення строків формування статутного фонду. Заборгованість іноземного інвестора, яка утворилася в результаті формування статутного фонду, може перераховуватися на кожну дату балансу і на момент її погашення у випадку, якщо внесок робиться грошовими коштами. Така заборгованість вважається монетарною статтею.

5.7. Література

1. Бутинець Ф. Ф. Облік і аналіз зовнішньоекономічної діяльності/Ф. Ф. Бутинець, І. В. Жиглей, В. М. Пархоменко; За ред. Ф. Ф. Бутинця.- 2-е вид., доп. і перероб.- Житомир:Рута, 2001.- 544 с.

2. Бутинець Ф. Ф. Облік і аналіз зовнішньоекономічної діяльності: Практикум/ Ф. Ф.Бутинець, І. В.Жиглей.- 2-е вид., доп. і перероб .- Житомир:Рута, 2001.- 224 с.

3. Васенко В. К. Валютно-фінансовий механізм зовнішньоекономічної діяльності: Навч. посіб.- К.: ЦНЛ, 2004.- 216 с.

4. Вічевич А. М. Аналіз зовнішньоекономічної діяльності: Навч. посіб./ А. М. Вічевич, О. В. Максимець. - Львів: Афіша, 2004. - 140 с.

5. Жежера М. Порівняльна характеристика методики проведення аналізу фінансового стану підприємств в Україні та за кордоном // Економіка, фінанси, право. - 1999. - № 5.

6. Ізмайлова К. В. Фінансовий аналіз: Навч. посіб. - К.: МАУП, 2004. - 150 с.

7. Кадуріна Л. О. Облік і аналіз зовнішньоекономічної діяльності: Навч. посіб. - К.: Слово, 2006. - 288 с.

8. Козик В. В., Панкова Л. А., Карп'як Я. С., Григор'єв О. Ю., Босак А. О. Зовнішньоекономічні операції і контракти: Навч. по-сіб. - К.: Центр навчальної літератури, 2004.

9. Кужельний М. В., Калюга Є. В ., Калюга О. В. Контроль фінансової звітності та правильності її складання. - К.: Ельга Ніка-Центр, 2001. - 240 с.

10. Лисенков Ю. М. Валютно-фінансовий механізм зовнішньоекономічної діяльності: Навч. посіб.- К.: Зовнішня торгівля, 2005.- 232 с.

11. Литвин Н. Б. Облік і аналіз зовнішньоекономічної діяльності комерційних банків: Навч. посіб.- Тернопіль: Карт-бланш, 2007.- 362 с.

5.7. Література
Розділ 6. Контрабанда
6.1. Поняття "контрабанда" та вітчизняне антиконтрабандне законодавство
6.2. Антиконтрабандні заходи властей України
6.3. Вітчизняна література про контрабанду
Розділ 7. Відмивання "Брудних грошей"
7.1. Поняття легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом
7.2. Міжнародні та національні акти, спрямовані проти "брудних грошей"
7.3. Міжнародні масштаби відмивання "брудних грошей" та боротьба з ним у зарубіжних країнах
7.4. Чинники та ознаки відмивання "брудних грошей"
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru