PR для менеджерів і маркетолога - Примак Т.О. - Меморандум про взаємні послуги в межах підготовки до міжнародної науково-практичної конференції "Маркетинг в Україні"

Меморандум про взаємні послуги в межах підготовки до міжнародної науково-практичної конференції "Маркетинг в Україні", 20-21 листопада 2010 р.

Генеральний директор Української Асоціації маркетингу Лилик Ірина, яка у подальшому називатиметься "Організатор", та керівник ДМ-Агенції OS-Direct Ка-лашник Валентин, який у подальшому називатиметься "Партнер", досягли нижче-викладеної угоди про взаємні послуги в рамках організації та проведення конференції "Маркетинг в Україні".

Організатор заходу надає:

1. Партнеру надається статус: генеральний ДМ ПАРТНЕР КОНФЕРЕНЦІЇ.

2. Організатор розміщує інформацію про Партнера на сайті: логотип Партнера активне посиланя на сайт Партнера.

3. Організатор розміщує один банер Партнера в місці проведення конференції.

4. Організатор розміщує логотипи Партнера в e-mail-розсилці.

5. Організатор розміщує логотипи Партнера в розсилці "живих листів".

6. Організатор розміщує логотипи Партнера в мультимедійній презентації, яка транслюється в залах конференції.

7. Організатор розміщує логотипи Партнера на головному банері конференції.

8. Організатор розміщує логотипи Партнера на роздаткових матеріалах.

9. Організатор надає можливість вкласти два види рекламно-інформаційних матеріалів Партнера (листівки, буклети, CD та ін.) у роздаткові матеріали учасників Форуму.

10. Організатор акредитує двох учасників від Партнера на всі заходи конференції.

11. Організатор надає базу даних учасників конференції (ПІБ, назва компанії, посада, поштова адреса, номер телефону).

12. Організатор надає Партнеру можливість виступити з доповіддю (відповідність змісту доповіді тематиці конференції обов'язкова).

Партнер надає:

1. Партнер розміщує банер конференції МАРКЕТИНГ В УКРАЇНІ на головній сторінці сайта в період з 11 серпня по 22 листопада 2008 р.

2. Партнер розміщує Новини конференції "Маркетинг в Україні" на сайті за їх надходженням.

3. Партнер розміщує Новини конференції "Маркетинг в Україні" в новостійних розсилках.

4. Партнер робить розсилку інформаційного листа, наданого УАМ по базі даних у 1000 адрес.

2. Розробити креативну ідею івента, що має бути погоджена з брендом, в ідеалі - добре прорахована та спрогнозована з фінансового погляду ідея. Чітка концепція реалізації цієї ідеї - неодмінна умова успіху.

3. Враховувати той факт, що суспільство все більше сегментується залежно від роду занять, сфери інтересів, демографічних особливостей, способу життя тощо. Отже, тема та заходи на даній події мають враховувати інтереси всіх учасників. Наприклад, корпорація УкрАВТО вже протягом кількох років напередодні свята 8 Березня організовує Фестиваль жіночих автомобілів. Цей захід орієнтований передусім на потенційних покупців із представників жіночої аудиторії. Для них організовується спеціальне тестування жіночих автомобілів відомих брендів - Mercedes-Benz, Chrysler, Toyota, Nissan, Opel, Chevrolet, Renault за "жіночими опціями", автопробіг у центрі Києва, в якому беруть участь виключно жінки-водії: зірки естради, ділові жінки, відомі політики. Компанії-партнери, виробники автомобілів, зацікавлені у проведенні такого заходу через просування їхніх брендів на ринку України, представники ЗМІ мають змогу отримати інтерв'ю від відомих осіб, персонально поспілкуватися з ними, зробити ефектні фотографії і цим самим надати цікавий матеріал для своїх аудиторій. Якщо представники мас-медіа - жінки, вони також можуть взяти участь у конкурсі. Організатори передбачають й низку заходів для представників чоловічої аудиторії, наприклад, виграти подарунок для своєї коханої або освідчитися в коханні у нестандартний спосіб.

4. Знати, яку інформацію прагнуть отримати представники цих аудиторій, і надати її.

5. Дуже ретельно ставитися до найменших "дрібниць" у проведенні заходу, оскільки сучасна аудиторія вибаглива та цинічна. Наприклад, на святкуванні "Дня птиці" в одному з українських ресторанів організатори вирішили, що яскравим доповненням в оформленні приміщення будуть живі кури та індики, страви з яких мали подаватися протягом дня. Однак по завершенні свята, попри веселі конкурси та цікаву розважальну програму, смачну іжу та кумедно одягнених офіціантів, дехто з відвідувачів залишилися незадоволеними через те, що кури та індики голосно гомоніли та не зовсім добре пахли. Кілька осіб навіть відмовилися їсти страви з птиці, оскільки пожаліли "бідних птахів".

Щодо цілей бізнесу, то спеціальна подія - це форма залучення людини в культуру бренда, корпоративної або іншої спільності через організацію її дій і переживань. Завдяки цьому досягається довгостроковий ефект івент-маркетингу. Результати заходу вже відчутні на стадії підготовки, оскільки задіюється велика кількість рекламних заходів та анонсів майбутньої події, на стадії проведення та навіть на стадії далеко по завершенні події, коли івенти викликають хвилю публікацій, безпосередні учасники згадують про цю подію, переказують один одному подробиці тощо. Ефект івент-марке-тингу полягає ще в тому, що така подія здатна побічно впливати на тих, хто не брав участь у проведених заходах, але входить до цільової групи, оскільки вони стежать за тим, що відбувається на ринку.

Використання технік івент-маркетингу приносить компанії низку переваг, які не можна отримати тільки за допомогою традиційних рекламних і РR-інструментів:

1. Спираючись на всі доступні засоби реклами, паблік рилейшнз, ВТЬ, маркетинг подій діє в різних напрямах, вибірково розширюючи сектори охоплення цільової аудиторії.

2. Маркетингове повідомлення "вплетене" в подію, тому аудиторія в буквальному розумінні живе в ньому, що дає змогу досягти більш високої активності та сприйняття.

3. Люди відвідують спеціальні заходи добровільно, тому в них немає відчуття, що маркетингова інформація нав' язана ззовні.

4. Група генерує масові емоції, які сильніші за індивідуальні. Створюється феномен єднання, приналежності до чогось загального. Бренд фактично визначає стиль життя.

5. Позитивні емоції від успішного заходу переносяться на товар або послугу, формується лояльність споживача.

6. Бренд "розкрученої" події може бути широко використаний у побудові планової рекламної кампанії фірми.

7. Кампанія, заснована на івент-маркетингу, має "довгограючий ефект", оскільки починається задовго до події в анонсах, афішах, запрошеннях, прес-конференціях і продовжується в наступних підсумкових виступах, гастрольних поїздках і, звичайно, публікаціях ЗМІ.

8. Аудиторія, що безпосередньо бере участь у події, може розглядатися як величезна група, на якій проводиться апробація пропозицій компаній. Таким чином, у ході проведення заходів маркетингу подій накопичуються попередні знання про споживача.

9. Подія є інформаційним приводом, що дозволяє налагодити необхідний контакт із журналістами, дає простір для багатоступінчастої роботи з журналістами, формує їхній інтерес та позитивне ставлення.

10. Івент дає змогу за необхідності організовувати прямий продаж товару, логічно "прив'язувати" його до проведених заходів.

11. Заходи на івенті можуть бути поляризовані для різних представників цільової аудиторії. Різні заходи охоплюють та активізують різні цільові групи.

12. Компанії-учасники можуть консолідуватися в межах однієї події та однієї цільової аудиторії, що значно зменшує витрати кожної окремо.

13. Низку ділових питань із представниками інвесторів або дилерів можна вирішити на місці, поки триває враження від заходу.

Отже, переваг використання івент-маркетингу є багато. Проте проведення спеціальних заходів пов'язане з певними ризиками, а саме: з недостатньою підготовкою персоналу, площ для проведення заходу, виступів, устаткування; з підрядницькими роботами, роздатковими матеріалами; з аудиторіями та залученими засобами масової інформації. Однак у разі чітко спланованої і прорахованої кампанії з івент-маркетингу таких негараздів можна уникнути.

Івент-маркетинг давно посів гідне місце серед популярних BTL-техно-логій у виробників товарів імпульсного попиту (пиво, безалкогольні напої, шоколад, чіпси, мобільні телефони тощо), а також власників торгових центрів і гіпермаркетів. Безкоштовні вуличні концерти за участі зірок вітчизняної поп-музики незмінно збирають величезні аудиторії, що дає змогу виробникам привернути додаткову увагу до своїх брендів, а власникам майданчиків проведення - прославити свій заклад.

Найчастіше інструменти івент-маркетингу ("брендовані" концерти, фестивалі, виставки, презентації тощо) використовують виробники товарів імпульсного попиту з "молодіжним" позиціюванням, оскільки молодь частіше за дорослих відвідує різноманітні розважальні заходи. Тому не дивно, що так багато виробників пива та холодних напоїв у всім світі намагаються стати "друзями молоді" за допомогою "спеціальних подій", під якими найчастіше маються на увазі виступи музичних (рідше театральних, спортивних та "кіношних") знаменитостей. У цьому разі до івента не варто відносити корпоративні концерти, оскільки останні не переслідують будь-які рекламні цілі та спрямовані на вузьку аудиторію.

Серед найбільш відомих та успішних івент-проектів в Україні, через які просувається велика кількість загальнонаціональних брендів, можна виділити "Таврійські Ігри", проекти "Великі українці" (організатор - телеканал "Інтер"), "Київський міжнародний фестиваль реклами" (організатор - Всеукраїнська рекламна коаліція), "Кола на воді" (організатор - компанія DDI Group), Міжнародний бізнес-форум індустрії прямого маркетингу "Дні директ-маркетингу в Україні" (організатор - компанія OsDirect) та ін. Серед компаній, які успішно використовують маркетинг подій в Україні, можна відмітити MTC, Kyivstar, Procter&Gamble, Kraftfoods Ukraine, банк "Надра" за часів свого розквіту тощо. Маркетингова діяльність цих компаній має яскраво виражену соціальну складову і часто спрямована на реалізацію конкретних соціальних програм, а також спонсорування культурно-масових і спортивних заходів.

5.3. Внутрішньокорпоративний PR
6. Мислимо стратегічно, плануємо РR-кампанії
Позиціонування підприємства, торгової марки, особи
Піднесення підприємства, торгової марки, особи
Аудиторія вирішує свою проблему завдяки PR-об'єкту
Дитинство роблять спортивним
РR-об'єкт та аудиторія мають однакових супротивників й успішно борються проти небезпек
Аудиторія є спостерігачем боротьби та перемоги РR-об'єкта
Нова соціальна програма розвитку села
Антиреклама, або зниження іміджу
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru