Місцеве самоврядування - Камінська Н.В. - Організація роботи постійних комісій місцевих рад

Постійні комісії місцевих рад є колегіальними органами ради, на які покладається реалізація основних напрямків діяльності чи проведення відповідних організаційних заходів. Вони обираються радою на першій сесії нового скликання на строк її повноважень у складі голови і членів комісії, які працюють на громадських засадах. Про утворення постійних комісій, обрання їх голів та персонального складу рада приймає рішення. Перелік, функціональна спрямованість і порядок організації їх роботи визначаються регламентом відповідної ради та Положенням про постійні комісії, що затверджується радою. Вони підзвітні раді та відповідальні перед нею.

Члени таких органів ради обираються за списком з урахуванням компетентності у певній галузі, професіоналізму, побажань самих депутатів. До складу не можуть бути обрані:

- міський, селищний, сільський голова;

- секретар місцевої ради.

Постійні комісії за дорученням ради або за власною ініціативою попередньо розглядають проекти програм соціально-економічного і культурного розвитку, місцевого бюджету, звіти про виконання програм і бюджету, вивчають і готують питання про стан та розвиток відповідних галузей господарського 1 соціально-культурного будівництва, інші питання, внесені на розгляд ради, розробляють проекти рішень ради та готують висновки з цих питань, виступають на сесіях ради з доповідями і співдоповідями. Вони попередньо розглядають кандидатури осіб, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження відповідною радою, готують висновки з цих питань, здійснюють контроль за виконанням рішень ради і її виконавчого комітету тощо.

Отже, постійні комісії виконують такі функції: номінаційну, контрольну, вивчення, попередній розгляд і підготовка питань, що належать до відання ради.

Постійні комісії у питаннях, які належать до їх відання, та в порядку, визначеному законом, мають право отримувати від керівників органів, підприємств, установ, організацій необхідні матеріали і документи. За розпорядженням відповідного місцевого голови їм для проведення засідань надається приміщення, створюються необхідні умови для її діяльності.

Організація роботи постійної комісії ради покладається на голову комісії. Голова комісії скликає і веде засідання комісії, дає доручення членам комісії, представляє комісію у відносинах з іншими органами, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями, громадянами, організує роботу з реалізації висновків і рекомендацій комісії. У разі його відсутності або неможливості виконання повноважень, такі функції здійснює заступник голови комісії або секретар комісії.

Основною організаційною формою діяльності постійних комісій місцевих рад є засідання, які скликаються при необхідності І є правомочними, якщо бере участь не менше 1/2 загального складу комісії. Засідання комісії, як правило, відкрите, але за своїм рішенням комісія має право провести закрите засідання. Засідання постійних комісій протоколюються, а протоколи підписуються головою і секретарем комісії.

За результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії готують висновки і рекомендації, які приймаються більшістю голосів від загального складу комісії і підписуються головою комісії, а в разі його відсутності — заступником голови або секретарем комісії. їх рекомендації підлягають обов'язковому розгляду органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами, яким вони адресовані. Про результати розгляду і вжиті заходи повинно бути повідомлено комісіям у встановлений ними строк.

Питання, які належать до відання кількох постійних комісій, можуть за ініціативою комісій, дорученням ради. її голови, заступника голови районної у місті, районної, обласної ради, секретаря місцевої ради розглядатися постійними комісіями спільно. Висновки і рекомендації, прийняті постійними комісіями на їх спільних засіданнях, підписуються головами відповідних постійних комісій. Діловодство комісії забезпечує її голова та секретар.

Постійна комісія для вивчення питань, розробки проектів рішень ради може створювати підготовчі комісії і робочі групи з залученням представників громадськості, вчених і спеціалістів. Рішення про створення тимчасової контрольної комісії вважається прийнятим, якщо за це проголосувало не менше 1/3 від загального складу ради.

Голову постійної комісії рада може відкликати в будь який час, про що вносять пропозиції голова, секретар ради, постійна комісія ради, третина депутатів від загальної кількості відповідної ради.

Організація роботи депутатів місцевих рад
§ 3. Організація роботи сільських, селищних, міських голів
§ 4. Організація роботи виконавчих органів місцевого самоврядування
§ 5. Організація роботи органів самоорганізації населення
§ 6. Служба в органах місцевого самоврядування
Передмова
Розділ І. Муніципальне право як галузь права України
§ 1. Поняття муніципального права України
§ 2. Історія муніципального права України
§ 3. Джерела муніципального права України
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru