Теорія і методика роботи з дитячими та молодіжними організаціями України - Лісовець О.В. - Дитячі організації військово-патріотичного спрямування

Мета військово-патріотичного виховання підростаючого покоління полягає у формуванні та підготовці самовідданих, свідомих захисників Батьківщини, готових за будь-яких умов виступити на захист територіальної цілісності та незалежності України. Останніми роками дедалі важливішу роль серед суб'єктів військово-патріотичного виховання відіграють дитячі громадські організації військово-патріотичного спрямування.

Дитяча організація військово-патріотичного спрямування -

об'єднання, діяльність якого грунтується на формуванні в дітей почуття патріотизму, готовності захищати свою Батьківщину, спортивно-військовій підготовці підростаючого покоління.

Діяльність дитячих організацій військово-патріотичного спрямування орієнтована насамперед на розв'язання таких завдань:

- виховання громадянських почуттів і свідомості: патріотизму, любові до свого народу, його історії, культурних та історичних цінностей, поваги до Конституції і законів України, соціальної активності та відповідальності за доручені державні та громадські справи;

- формування здібностей до аналізу зовнішньо та внутріполітичної обстановки і вміння адекватно оцінювати події, що відбуваються у державі та світі;

- прагнення до здобуття військових знань, досягнення належного рівня фізичної підготовки й витривалості;

- підвищення престижу військової служби;

- військова професійна орієнтація молоді, формування і розвиток мотивації, спрямованої на підготовку до захисту української держави і служби у Збройних силах України та інших військових формуваннях, конкурсний відбір кандидатів на вступ до вищих військових навчальних закладів і військову службу за контрактом.

Важливе значення для дитячих організацій має встановлення і підтримання зв'язків з військовими частинами, військовими навчальними закладами з метою проведення спільних заходів з військово-патріотичного виховання молоді, виховання у неї громадянських почуттів та якостей. Така взаємодія відбувається за угодами про співпрацю, укладеними, як правило, на рік, із зазначеними засадами спільної роботи, порядком взаємодії сторін та їх взаємними зобов'язаннями. Додатком до угоди слугує розроблений план спільної роботи на рік, затверджений посадовими особами, які підписали угоду.

Основні методи і форми військово-патріотичного виховання підлітків і молоді в громадських організаціях охоплюють: проведення лекцій, бесід, екскурсій до музеїв військових частин, установ, підприємств, вищих навчальних закладів, зустрічі із ветеранами війни, праці та військової служби, походи місцями бойової слави, пошукова робота; самопідготовка як процес активного формування і самовдосконалення молодої людини, самостійне навчання та самоконтроль.

На республіканському рівні дитячі організації такого спрямування представлені Всеукраїнським дитячим патріотичним об'єднанням "Майбутнє України". Воно створене в 1998 р. у Черкасах. Нині до нього належать понад 50 клубів і центрів патріотичного виховання молоді, осередки функціонують у 17 областях України.

Основні завдання об'єднання - патріотичне виховання молоді, підготовка юнаків до служби у Збройних силах України (вихованці військово-патріотичних клубів проходять військову службу переважно в частинах спеціального призначення, прикордонних, аеромобільних військах).

ВПО "Майбутнє України" накопичило значний досвід в організації та проведенні військово-спортивних таборів, турнірів та змагань з рукопашного бою і військово-прикладного багатоборства, організації змагань на призи імені загиблих воїнів, які щороку проводять у різних регіонах України.

Серед традиційними заходів - всеукраїнський збір вихованців патріотичних, оборонно-спортивних клубів та об'єднань "Соколята України", Міжнародний фестиваль молодіжної патріотичної авторської пісні "Срібні струни", Міжнародний оздоровчий табір для вихованців патріотичних клубів та об'єднань тощо.

Допомогу в організації та проведенні цієї роботи надає Міністерство освіти і науки, молоді та спорту, Українська спілка ветеранів Афганістану, місцеві адміністрації, громадські організації.

4.6. Учнівські (шкільні) організації
Всеукраїнське учнівське творче об'єднання "КРОКС"
Асоціація дитячих організацій Ставищенського району Київської області "Крона"
Громадська організація школи "Шкільна учнівська республіка"
5. Молодіжні громадські організації України
5.1. Виникнення і характеристика сучасного організованого молодіжного руху в Україні
5.2. Студентські організації в Україні
Становлення сучасного студентського руху
Сучасні студентські організації
ВМГО "Українська студентська спілка"
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru