Туристичне країнознавство. Європа - Мальська М.П. - Андорра

Офіційна назва - Князівство Андорра. Площа: 453 км2. Населення: 64 тис. осіб, чисельність корінного населення країни (андоррців) - 12 тис. осіб, інші - іспанці, французи і португальці. Офіційна мова - каталонська. Релігія - католицизм. Столиця - Андорра-ла-Веллья -21,6 тис. осіб. Найбільші міста тис. осіб: Андорра-ла-Веллья, Лес-Ескальдес - 15,4, Сан-Джуліа-де-Лорія - 7,4. Грошова одиниця - євро. Час відстає від київського на 1 год.

Географічне положення

Розміщена в Піренейських горах - на кордоні між Іспанією і Францією, більшою частиною в долині р. Валіра. Найвища точка країни - вершина Кома Педроса (2947 м над р. м.), найнижча - на кордоні з Іспанією - 840 м. Завдяки унікальному клімату Андорра є найсонячнішою серед гірськолижних курортів Європи. Сезон починається з грудня і продовжується до травня, глибина снігового покриву досягає 3 м.

Адміністративний устрій

Андорра поділена на сім адміністративних областей. На даний час співправителями Андорри є президент Франції і єпископ іспанського міста Сеу-де-Уржель. Головний законодавчий орган - генеральна рада, яка призначає з кількості своїх членів першого синдика і його заступника, що здійснюють виконавчу владу.

Історичні факти

Перша згадка про Андорру датується 805 р., коли місцеві жителі провели війська франків через гірський перевал у тил маврів. Заскочені зненацька, маври були розбиті, а король франків Людовик за таку послугу подарував жителям Андорри незалежність. Проте в подальшій історії Франція та Іспанія не могли змиритись із цим фактом і старались приєднати цей клаптик землі кожен до свого володіння. Закінчилась боротьба договором про спільне володіння в 1278 р.

Туризм

Країна є привабливою серед туристів унаслідок наявності трас будь-якого рівня; європейського сервісу за доступними цінами; зони безмитної торгівлі; стабільного снігового покриву, що забезпечується сніговими гарматами; термальних вод в унікальному комплексі Кальдеа; музеїв і пам'ятників архітектури.

В Андоррі створено сприятливі умови для організації спортивно-оздоровчого туризму. У Камілло є Льодовий палац; траси для рівнинних лиж прокладено в Солдеу і Ла Рабата, у спортивно-розважальному комплексі Ордіно є боулінг. У вечірній час серед туристів популярні дискотеки.

Національні страви домашньої кухні, приготовані згідно зі стародавніми рецептами пропонують у багатьох ресторанах, зокрема в невеликих ресторанчиках Бордас найвідомішими стравами є: ла паріллада, приготована на грилі з різних сортів м'яса (яловичина, баранина, свинина, кролятина, індичка), каталонська ковбаса бутіфарра, яка подається як смажена з гарніром, так і в традиційному густому супі ескуделла.

Музеї

Краєзнавчий музей-садиба Де-арні в Пландоліті - побудована в 1633 р. (Ордіно); музей автомобілів у м. Енкамп; музей російських матрьошок, який налічує 200 експонатів, описує історію їхнього створення (м. Ескальдес); музей скульптури Віладомат (м. Ескальдес); музей православних ікон, російських, українських і болгарських майстрів (м. Ордіно); музей прикладного мистецтва - мініатюри з дорогоцінних металів (м. Ордіно); музей макетів Андорри.

Головні гірськолижні курорти

Андорра-ла-Велла і Ескальдес. Ці міста розміщені в мальовничій ущелині. В них вдало поєднуються забудова суперсучасних будинків банків і комерційних центрів із стародавніми особняками, романськими церквами в обрамленні засніжених гірських вершин. Андорра-ла-Велла і Ескальдес - центр комерційного і культурного життя країни, тут є найбільше магазинів, ресторанів, барів і дискотек, які знаходяться вздовж головної вулиці.

Енкамп - невелике гостинне місто, спокійніше порівняно зі столичними містами, до яких приблизно їхати 7-10 хв автобусом. Головними туристичним об'єктами є: музей автомобілів і спортивно-розважальний комплекс з двома басейнами, майданчики для гри в баскетбол, волейбол, міні-футбол, сквош, трена-жерний зал, 2 сауни, масажний кабінет. З 1998 р. Енкамп популярний серед гірськолижників, внаслідок відкриття нового витягу "Фанікамп", розміщеного недалеко від готелів "Енкамп" і "Гуілем". Витяг налічує 32 кабіни, кожна з яких розрахована на 24 особи, за 15 хвилин кабіни доставляють туристів у Енрадорт - сектор із синіми і червоними трасами. Приблизно на половині дороги роблять невелику зупинку в секторі для початківців.

Канілло - містечко, розміщене за 5 км від гірськолижної станції Солдеу. Безкоштовний "лижний автобус" за 5 хв довезе до одного з витягів. Головною визначною пам'яткою міста є льодовий палац Палау де Гел з басейном, критою ковзанкою, тренаже-рним залом, сауною, залом ігрових автоматів, рестораном і кафе.

Солдеу - маленьке гірське селище з кількома готелями, магазином спортивного спорядження та невеликими затишними ресторанчиками. Гірськолижна станція приваблює шанувальників цього виду активного туризму.

Ла Массана - з цього містечка на автобусі можна за 10- 15 хв добратися до гірськолижних станцій Пал і Арінсал. До зони катання Аркаліс (м. Ордіно) можна добратися рейсовим автобусом за 25 хв. Доповнити враження туристів можуть ресторани, бари, магазинчики і дискотека.

Арінсал - невелике селище розміщене біля підніжжя гір, у межах якого є декілька готелів, ресторанів і магазинів. Упродовж зимового сезону курорт заповнений англійськими гірськолижниками. В центрі міста, поруч з канатним витягом, є одна із найпо-пулярніших дискотек в Андоррі - Сюрф.

Ордіно - містечко з великою кількістю пам'яток архітектури (романські церкви, стародавні особняки, кам'яна бруківка), оточених величними горами. Тут проводяться концерти класичної музики, а в ресторанах подають страви національної кухні. В Ор-діно є три музеї (краєзнавчий, мініатюри та іконографії). Для гірськолижників і місцевих жителів недавно було збудовано сучасний спортивно-розважальний комплекс з басейном, саунами, джакузі, майданчиками для гри в сквош, боулінг. До гірськолижних станцій за 15 хв довозить автобус.

Бельгія
Болгарія
Велика Британія
Греція
Данія
Естонія
Ірландія
Ісландія
Іспанія
Італія
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru