Маркетинг - Петруня Ю.Є. - Висновки

Маркетингова інформація — це факти і цифри, які певним чином належать до маркетингової діяльності організації, характеризують її маркетингове середовище. Маркетингову інформацію зазвичай поділяють на вторинну та первинну.

Вторинна маркетингова інформація — це дані, зібрані не для вирішення проблем певного дослідження. Вторинна внутрішня інформація — та, що була створена всередині самої організації. Вторинна зовнішня інформація — інформація, що була створена поза межами організації не для цього дослідження. Використання вторинної інформації має такі переваги: по-перше, отримання значної частини вторинних даних не вимагає якихось особливих фінансових витрат; по-друге, витрати часу на збір та обробку вторинної інформації е в цілому меншими, ніж щодо отримання первинної інформації; по-третє, вторинна інформація в багатьох випадках є вже певним чином апробованою. З іншого боку, безумовно, ставлення до вторинної інформації повинно бути критично-зваженим. Ця інформація може бути недостатньо адаптованою до проблем діяльності конкретної організації.

Первинна маркетингова інформація — дані, які зібрані спеціально для вирішення проблеми певного маркетингового дослідження. Вона може бути отримана: а) самою організацією — ініціатором дослідження; б) сторонньою — як правило, спеціалізованою дослідницькою організацією.

Маркетингова інформаційна система організації — система збору, обробки та використання в межах організації маркетингової інформації.

Маркетингові дослідження це аналітичний процес, який містить постановку проблеми, збирання та обробку необхідної інформації, розробку рекомендацій щодо вирішення проблеми, вдосконалення маркетингової діяльності організації.

Основними напрямами маркетингових досліджень є дослідження мікросередовища та макросередовища діяльності компанії. Об'єктами дослідження на рівні макросередовища є макроекономічні фактори (динаміка валового внутрішнього продукту, рівень інфляції, курс національної валюти та ін.) та державне регулювання економічних процесів. До об'єктів дослідження на рівні мікросередовища належать: ринок в цілому, споживачі, інституціональні структури ринку (конкуренти, постачальники та ін.).

Процедура маркетингових досліджень передбачає певні етапи: а) підготовчий (постановка проблеми, яку потрібно вивчити та вирішити за допомогою маркетингового дослідження; постановка цілей дослідження; розробка плану дослідження — виявлення фінансових, часових та інших обмежень проведення дослідження; визначення типу та джерел інформації, яку необхідно отримати; визначення методів збирання маркетингової інформації. Вибірка — це представники певної сукупності суб'єктів. Цінність вибірки полягає насамперед в її репрезентативності, тобто в її здатності передавати усереднену, типову позицію сукупності в цілому; б) пошуковий (збирання необхідної інформації, накопичення даних, необхідних для подальшого аналізу); в) аналітично-підсумковий (обробка отриманих даних, проведення аналізу, формулювання та представлення висновків і рекомендацій).

Дослідження макросередовища — вихідний пункт маркетингової дослідницької роботи підприємства. Воно передбачає насамперед вивчення кон'юнктури ринку та стану конкуренції. До показників кон'юнктури слід віднести: а) показники виробництва, які характеризують пропозицію товарів (абсолютні, відносні та непрямі показники); б) показники, що характеризують попит на товари (місткість ринку, частка ринку, яка належить підприємству; в) показники, які характеризують ринкові ціни (абсолютні та відносні ціни).

Проведення досліджень ринку в цілому має таке значення: по-перше, дуже важливо з'ясувати які тенденції є властивими ринку в цілому; по-друге, такі дослідження надають можливість прогнозувати майбутнє, оцінити вірогідність виникнення тих або інших змін; по-третє, на основі результатів проведених досліджень загального стану ринку можна складати програми та плани для підприємства.

До основних методів маркетингових досліджень індивідуальних споживачів належать: спостереження за поведінкою споживачів; проведення фокус-группи; збір даних про споживачів у "кабінетних" та "польових умовах".

Основні терміни та поняття
Тестові вправи
Розділ 4. СЕГМЕНТУВАННЯ РИНКУ, ВИБІР ЦІЛЬОВОГО РИНКУ І ПОЗИЦІЮВАННЯ
4.1. Сегментування ринку: сутність, цілі, вимоги
4.2. Способи сегментування ринку
4.3. Оцінка і вибір сегментів. Позиціювання
Висновки
Основні терміни та поняття
Тестові вправи
Розділ 5. МАРКЕТИНГОВА ТОВАРНА ПОЛІТИКА
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru