Стимуляція здоров'я та інтелекту - Чепига М.П. - 1.4. Енергетичний вплив музики

Звук - це вібрації, які впливають на організм людини. Вібрації звуку (енергію) сприймає не тільки вухо, але й увесь організм. Вібрації, які сприймає поверхня тіла, передаються через рецептори центральної нервової системи (ЦНС) у мозок. Кістяк організму також резонує, створюючи певний фон коливань. Тому сприймати музику потрібно в умовах, коли в цьому бере участь усе тіло людини (концертні зали, кінотеатри тощо). Навушники створюють дискомфортний стан, локальні перенапруження ЦНС. Це призводить до неврозів, виснаження, ритмо-звукової залежності організму, може спровокувати як локальні, так і системні відхилення і захворювання.

Вухо - єдиний орган (крім серця), який ніколи не виключається. Людське вухо володіє не тільки певним діапазоном чутності. Ми відчуваємо і розрізняємо в голосі тугу, печаль, радість... Прислухаючись до інтонацій голосу, можна довідатися, чи правду говорить людина, чи кривить душею.

Здавна людина навчилася фіксувати і відтворювати звуки - так і виникла музика. І якщо музика справді мелодійна, тобто є гармонійним поєднанням найприємніших людині звуків, то вона корисна для організму і може володіти цілющою силою.

За сприйняттям музики люди поділяються на залежних і чутливих. Для перших музичний фон необхідний як акустичний наркотик. Він підвищує в крові адреналін, і у людини зникають відчуття нудьги, самотності та страху. Для чутливих людей будь-яка музика неприємна: вони віддають перевагу тиші. Але абсолютна тиша (шумоізолятор) ще шкідливіша, ніж рок-музика. У шумоізоляторі людина втрачає відчуття реальності, виснажується нервова система, виникають галюцинації, понижується пульс...

Музика сприймається не тільки слухом, а й усіма аналізаторами і системами тіла, впливає на біологічно активні точки і меридіани. Вона доходить до кожної клітини кожного органу, впливає на всі рівні життєдіяльності: молекулярний, системний і на організм у цілому. Музика викликає в людини перебудову хімічних реакцій, змінює статус і характеристики як фізіологічних, так і психічних станів.

Ще в минулому сторіччі вченими було доведено, що музичні звуки змушують вібрувати кожну клітину нашого організму за допомогою електромагнітних хвиль і змінюють кров'яний тиск, кількість серцевих скорочень, ритм і глибину дихання аж до повної його зупинки.

Вчені довели, що музичним звуком можна впливати на клітини тіла - сприяти утворенню нових чи лікувати старі, а також формувати духовний світ людини.

Музика може мати різний вплив: одна - викликає нудоту, інша - коматозний стан, паніку й ін.

Тварини і рослини прекрасно відчувають гармонію звуків (експериментально доведено вченими). Навіть мімоза під впливом музики росте швидше і цвіте на два тижні довше. Під мікроскопом видно, що протоплазма рослинних клітин прискорює рух під впливом музики.

Музичне мистецтво володіє також специфічною й унікальною можливістю цілеспрямованого впливу на соматичний і психічний стан людини. Очікуваний оздоровчий ефект зумовлений не тільки впливом на емоції, але і специфічним впливом на хворого окремих першоелементів: ритму, мелодії та гармонії, які складають основу музики, що проникає в глибини психіки [L. Halasz, 1966; К. Hanusova, L. Kurzova, 1966; V. Holzknecht, V. Pos, 1969]. Музика знаходиться на найвищому ступені естетичних цінностей, які за своїм чуттєвим вираженням є близькими до природного сприйняття людиною [Z. Matejova, 1973].

Ще однією специфічною властивістю музичного мистецтва є здатність вільно, безпосередньо, ненав'язливо і разом з тим дуже сильно впливати на особистість. Музичне мистецтво впливає не лише на емоційне й естетичне сприйняття, але й на пізнання та поведінку людини. Своїм непрямим, невербальним характером музика діє як сильний стимулятор комунікації та інтеграції.

Важливим і незамінним фактором за Kantor [1962] є виховна сила музики, яка по-своєму підкреслює певні миттєвості і ситуації.

Музика Моцарта чи Чайковського є безсмертною не тільки тому, що просто приємна, - вона гармонізує всі фізіологічні процеси в організмі людини, яка її слухає. Класична музика завжди лікувальна.

Вже напевне можна сказати, що супербіоенергетична музика - це ключ до імунної системи, до адаптаційних механізмів організму. Зокрема, засновник музичної фармакології американець Роберт Шоффлер прописує з лікувальною метою слухати всі симфонії Чайковського і увертюри Моцарта, а також такі твори, як "Лісовий цар" Шуберта або "Оду радості" з дев'ятої симфонії Бетховена. Ці музичні шедеври особливо стимулюють в організмі енергетичні ресурси, що спрямовуються на боротьбу з хворобою.

Універсальність музики стає зрозумілою з вчення старокитайських медиків про те, що кожен орган тіла генерує коливання певних частот, які випромінюються в навколишній простір. Лікарі минулого стверджували, що для кожної живої системи характерна своя частота.

Кожен орган у людини працює на певній частоті [В. С. Стеценко, 1990] (табл. 2).

При порушенні функції якогось органу як стимулятор можна носити з собою певний мінерал, який буде допомагати органу налаштовуватись на свою робочу частоту (принцип камертона). Наприклад, для стимуляції роботи серця варто носити на грудях шпильку з рубіном, частота коливання поля якого 750-800 Гц.

Таблиця 2

Частота пульсації основних органів людини

№ а/п

Основні органи

Частота пульсації енергетичних оболонок, Гц

1.

Голова

3500-5600

2.

Серце

750

8.

Печінка

350-400

4.

Нирки

580-630

5.

Підшлункове залоза

580-630

6.

Хребет

2000-2500

7.

Статеві органи:

а) чоловічі

800-850

б) жіночі

950-1000

Нижче наводимо список деяких мінералів та їхні частотні характеристики:

Радій, ртуть, свинець

350-400 Гц

Сірка

400-450 Гц

Мусковит

550-600 Гц

Серпентин

600-650 Гц

Кам'яна сіль, сальвініт

650-700 Гц

Гіпс

700-750 Гц

Мармур, рубін

750-800 Гц

Хризоліт, азбест, берил

800-850 Гц

Ісландський шпат, графіт

950-1000 Гц

Залізо, цинк

1050-1150 Гц

Йод

1150-1250 Гц

Каолін

1250-1350 Гц

Калій

1350-1450 Гц

Алюміній

1450-1500 Гц

Доломіт

1500-1600 Гц

Кальцій, ангідрит, нефелін

600-1700 Гц

Нікель

1750-1850 Гц

Пірит, флюорит

1800-1900 Гц

Мідь

2000-2150 Гц

Срібло

2500-2600 Гц

Смарагд 2700-2750 Гц

Золото 3000-3150 Гц

Турмалін 3550-3700 Гц

Топаз 3850-4100 Гц

Платина 4250-4400 Гц

Системним вивченням біоенергетики людство зайнялося порівняно недавно. Ми тільки вчимося корегувати енергетичний потенціал біополя людини, зокрема за допомогою музики. Розрізняють два види енергії: додатню (чоловічу) і від'ємну (жіночу), які в тілі людини циркулюють (переміщуються) по спеціальних енергетичних каналах (меридіанах). Існує подібність між циркуляцією енергії в меридіанах і циркуляцією крові.

У біоенергетичному обміні існує взаємозв'язок між музичними звуками і кольорами. Кожній ноті відповідає певний колір:

до

-

червоний;

до-дієз

-

червоно-оранжевий;

ре

-

оранжевий;

Ре-дієз

-

світло-оранжевий;

мі

-

жовтий;

фа

-

зелений;

Ф- дієз

-

колір морської хвилі;

соль

-

голубий;

соль-діез

-

світло-синій;

ля

-

синій;

ля-дієз

-

морська хвиля + фіолетовий;

сі

-

фіолетовий.

Психологи, медики, лінгвісти вважають, що дуже важливо підібрати до певного стану людини не тільки "звуковий інструмент", але й свій ритм - лікувальну музику. Такими за силою емоційного впливу, об'ємною енергетикою ритмів здавна були замовляння, молитви, плачі, здравиці* які не тільки заспокоювали людину, але й лікували нездужання та хвороби.

Слухайте тільки гармонійні звуки (гармонійну музику), оскільки при дисбалансі, наприклад, нот "мі" і "фа" в організмі порушуються певні психологічні системи і розладнується логіка, мислення, зосередженість, бадьорість, активність. Людина перенапружується і перевтомлюється.

1.5. Стимулюючий і оздоровчий вплив музики на організм людини
1.6. Оздоровчий вплив церковного дзвону
1.7. Сила слова в енергії
Як користуватися мантрою?
1.8. Лікувальні звуки
1.9. Шкідливий вплив музики (частоти та інтенсивності)
1.10. Як відрізнити добру за впливом музику від поганої
1.11. Музика, яка стимулює навчання
Слухайте музику - розвивайте свій інтелекті!
1.12. Підсвідоме навчання
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru